Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lidka

koperta do zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam werk do zegarka potrzeba mi dorobić kopertę do niego. Moze ktoś zna fachowca w tej sprawie ?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że odnawiają koperty ale żeby robili nowe do starych zegarków to nie i wydaje mi się ze to raczej nieopłacalne bo mało jest na to chętnych no ale mogę się mylić:)

Może powiedz coś więcej o tym zegarku to może ktoś znajdzie jakaś kopertę u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że odnawiają koperty ale żeby robili nowe do starych zegarków to nie i wydaje mi się ze to raczej nieopłacalne bo mało jest na to chętnych no ale mogę się mylić :)

 

Mylisz się - koperty jak najbardziej są wykonywane do konkretnych mechanizmów. Jak myślisz - skąd się biorą pasówki?

Natomiast masz rację, że cena może czasami być czynnikiem zaporowym.

Póki co nie wiemy jednak, o jaki zegarek chodzi, a w zwiazku z tym, czy gra warta świeczki


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego mówiłem ze mogę się mylić:)

Wydaje mi się ze to nie będą małe koszta może lepiej poszukać coś w całości?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........nie będą małe koszta może lepiej poszukać coś w całości? :)

 

Absolutnie nie rezygnuj. Pomyśl może ktoś w otoczeniu Ci pomoże. Poczytaj, pooglądaj : link

 

Sam chcę sobie dorobić kopertę więc wiem ile trzeba zachodu i ile kosztują maszyny.

Warto więc sobie zadać pytanie czy chcesz to zrobić dla hobby czy tylko zapakować mechanizm w kopertę.

Jak to drugie to kup gotowca i nie marnuj sobie czasu.

Ale jak chcesz to robić dla hobby to masz pierwsze poważne zadanie a na tym forum wiele linków które Ci pokażą jak to zrobić. Tu masz mój ulubiony temat tak na początek. Powodzenia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzieki za pomoc. Mam faceta który reperuje wgnioty, peknięcia w srebrnych i złotych zegarkach jest to Pracownia Złotnicza w Warszawie na ul. Okrąg 1. Polecam.

Ale z moim problemem trochę gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie powiedziałeś co to za mechanizm, więc jak mamy ci dac jakąś rade.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie powiedziałeś co to za mechanizm, więc jak mamy ci dac jakąś rade.

Dla mnie nie ma znaczenia jaki mechanizm. Chodzi mi czy ktoś w kraju coś takiego dorabia. Mam 3 werki ale temat irytujacy. Podobno w Łodzi jest jakas osoba zajmująca się tematem ale nie wiem jak ją znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzieki za pomoc. Mam faceta który reperuje wgnioty, peknięcia w srebrnych i złotych zegarkach jest to Pracownia Złotnicza w Warszawie na ul. Okrąg 1. Polecam.

Ale z moim problemem trochę gorzej.

 

Z jakiego materiału ma być koperta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie dwa rodzaje kopert do pasówek, średnica werku 40 mm.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujace! :) Moglbys wkleic zdjecia kopert? Czy robisz tez pasowki z koronka na 12-tce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje koperty są na aukcji 2873480663 i innych przedmiotach sprzedającego. Wrazie pytań 500 127 041 Daniel


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez dennyk
      Poszukuję fajnej koperty pod Unitasa 6498. Dla utrudnienia nie chińczyka
      Muszę pomieścić tarczę o średnicy 39 mm
       
      pozdrawiam
    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.