Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jslanina

Parnis Diver PA6007

Rekomendowane odpowiedzi

No i rzeczywiście ciekawe czy jest z jakiejś ceramiki. Jacku, sprawdzimy przy najbliższym spotkaniu? Widelcem :).

Pilnikiem się sprawdza, iglakiem.. a jeszcze lepiej wiertłem widiowym :D

Nie, nie... Żartuję, nie róbcie tego ;)

 

 

Tak jak się teraz przypatruję, to do SKX insert nie będzie pasował. Nie tylko chodzi o wymiary, ale w SKX insert jest całkowicie płaski, a tutaj jest z takim no.. kątem..

Ewentualnie mógłby się wpasować w kopertę SNZH (ten taki Seiko FFF, bardzo fajna koperta) ->http://img820.images...13/img2669x.jpg

ale tutaj z kolei Seiko ma szklany bezel, również bardzo fajny i efektowny, więc nie wiem czy byłby sens zmieniać..

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie cała moc tego zegarka w tym ceramicznym bezelu.

@Taktic - W moim odczuciu też ten bezelek tu główną robotę robi.

Poważnie? Bo na mnie działa głównie ta tarcza... ale może dla was takie giloszowanie to norma. Dla samej tarczy bym go kupił, w tych okolicach cenowych nie widuję takich ciekawostek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do opinii, że ten zegar to szajs - każdy może mieć swoje zdanie - po to jest forum aby je wyrażać :) Mnie osobiście Parnis cieszy. Może jakby kolega EwaMilewski miał możliwość obejrzenia na żywo to by zmienił zdanie, że jednak tych 230zł był on wart ;) ? A może by przekonał mnie, że jednak nie warto. I to jest właśnie istotą forum.

 

 

Mimo, że nie jestem fanem Parnisów, to akurat ten jest z pewnością wart tych 230 pln (pomijając koszty wymiany paska), i nawet przy wszystkich jego niedoróbkach szajsem bym go nie nazwał.

Bezel w tym zegarku faktycznie robi robotę, na zdjęciach wygląda prawie tak dobrze jak bezel od GMT mastera II. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura tarczy i pozycjonowanie na niej indekśow 5minutowych najbardziej przykuwa moją uwagę, bezel zdecydowanie mniej. Mi się zegarek podoba, o ile pamiętam z wczorajszej lektury tej recki to jest tu szafirowe szkło. 230pln za ten zegarek to 'śmiech na sali' a nie cena, chętnie go odkupię jak się znudzi Panie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura tarczy i pozycjonowanie na niej indekśow 5minutowych najbardziej przykurwa moją uwagę, bezel zdecydowanie mniej.

 

Mi też się podoba, ale chyba nie aż tak ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir za 230 pln to już nie nowość niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba, ale chyba nie aż tak ;).

 

Już poprawione :P pewnie że nie nowość ale ... niekiepski mechanizm automatyczny, szafir, WR200m, niezła luma i cena tego zestawu opiwająca na kwotę 230pln, to śmiesznie mało kaido.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawione :P pewnie że nie nowość ale ... niekiepski mechanizm automatyczny, szafir, WR200m, niezła luma i cena tego zestawu opiwająca na kwotę 230pln, to śmiesznie mało kaido.

A to mnie akurat tego nie musisz tłumaczyć.

 

Co prawda nie WR200 ale i tak za smieszne pieniądze:

 

alpha1.JPG

 

alpha2.JPG

 

kiler1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi bardzo mi się podoba, wpadł mi w oko już, którymś z innych wątków.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , a mnie najbardziej kłuje w oczy napis " parnis " , no sorki nie mogę i tyle , chodzi mi po głowie kupienie " lotnika " od tej " firmy " , ale tylko bez napisu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz usnunac napis ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi bardzo mi się podoba, wpadł mi w oko już, którymś z innych wątków.

 

Pierwszy i drugi na zdjęciach kaido2 to ten sam zegarek. Jest on dwustronny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle sie wypowiedziałem, chodziło mi o ten z okrąglą kompertą.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i drugi na zdjęciach kaido2 to ten sam zegarek. Jest on dwustronny ;)

Dokładniej dwustrefowy. W środku jest modowany przez Alphę ST17 z niezależnymi zespołami wskazań. Drugi zegarek jest również na ST17-ce, gdzie Alpha też przemodowała zespół wskazań pod cele tegoż projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem zdjęcia na ciut lepsze - przynajmniej mam nadzieję ;)

 

Przy okazji - tak wygląda na nato

parni_nad_03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Kolega przyłożył się do recenzji - dzięki za rzetelne opracowanie.

Widzę, że na forum coś się zmienia - Parnisa chwalą :o:D

Póki co, na parnisy trzeba patrzeć przez pryzmat ceny. Taki se zegarek, ale jak za dwie setki, to rewelacja. Szczególnie, że gumowy pasek do markowego dajwera (bez sprzączki) bywa 3-4 razy droższy i wielu twierdzi, ze to dobra cena ;)

Ale kto wie, co będzie za 5 czy 15 lat? Być może pojedynek Parnis vs Omega wcale nie będzie taki abstrakcyjny...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NATO pasuje do tego zegarka.

 

Pasuje, ale na czarnej gumie będzie jeszcze lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Kolega przyłożył się do recenzji - dzięki za rzetelne opracowanie.

Widzę, że na forum coś się zmienia - Parnisa chwalą :o:D.

 

Chwalimy kolegę za recenzję. Zegarek nie był warty nawet minuty jego wysiłku.

 

Potwierdzam Twoje słowa że forum się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dalej nie przedstawiłeś jakiegokolwiek dowodu na to, że miałeś z tym Parnisem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebrnąłem przez temat i niestety nie mogę sie zgodzić z kolegami piszącymi, że ten "zegarek" nie kopiuje modeli innych marek. Nasz bohater jest nieudana mieszaniną kilku nurków znanych marek.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że może Pan mieć rację z tym porównaniem.Pojedynek omega vs parnis.......senny koszmar futurologa czy jednak kolej rzeczy wynikająca z globalizacji i faktu że chińczycy szybko się uczą?

Jeżeli jednak chińczycy bardzo blisko kooperują ze szwajcarami to chyba możemy się spodziewać podnoszenia jakości ich produktów i innego pozycjonowania na rynku.

 

Dlaczego "senny koszmar"? Nie bałbym się większej ilości dobrych produktów do wyboru.

 

Edit: Wracając do meritum: mam tego Parniaka, kupiłem go chyba jako pierwszy na sąsiednim forum. Nie będę tu przeklejał swojej recenzji, ale uważam że akurat ten parniak wzbudza więcej emocji niż na to zasługuje. Głównie dlatego, że jest połączeniem elementów świetnych i złych, jest bardzo nierówny i można się do paru rzeczy przyczepić (wykończenie koperty między uszami, datownik, luma, do pewnego stopnia praca bezela).

To nie jest idealnie zrobiony zegarek, daleko mu do tego, ale cena jest zdumiewająco niska, biorąc pod uwagę co za to dostajemy.

 

IM002805b.jpg

 

IM002822b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taktic - ...Wymiary zmierzę dokładnie w domu..

Daleko jeszcze do domu?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ponawiam pytanie: nie wystarczy Tobie jak napiszesz o tym Parnasie na CW?

 

Kolega jslanina napisał kilka bardzo fajnych recenzji swoich innych zegarków i był wielokrotnie motywowany przez użytkowników forum KMZiZ do tworzenia kolejnych opisów.

 

Sama recenzja jak zwykle obiektywna i bardzo przyjemna w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mozna go kupic za 70 usd z darmowa dostawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.