Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Problem z dużymi teleskopami

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zmienić pasek w moim nowym nabytku, w którym są teleskopy 2,0 mm. W sklepach internetowych zazwyczaj nie ma informacji jakiej średnicy są otwory w pasku ale podejrzewam, że standardowo jest to 1,5 lub 1,8 mm. Czy jest jakiś sposób na poszerzenie otworu w pasku na teleskop? bo z wciskaniem czy na poslizg ;) to chyba tak średnio wychodzi bo juz próbowałem i oporowo idzie. I doradźcie proszę czy są sklepy lub marki pasków które mają większe niż standardowe otwory na teleskopy. Jak np. radzicie sobie z paskami do Monsterów (poza nato) które są na teleskopach bodajże 2,5 mm?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie da sie wcisnac a czesto sie nie daje to wymiana teleskopow na ciensze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie teleskopow na ciensze nalezy pamietac aby koncowka teleskopu, ktora wchodzi w zegarek byla odbowiednio gruba. Jak bedzie luzno siedziec w otworze to z czasem go wyrobi. Wtedy d*pa zbita B)

Napisz jaki zegarek i jakie teleskopy masz, napewno cos poradzimy.


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie teleskopow na ciensze nalezy pamietac aby koncowka teleskopu, ktora wchodzi w zegarek byla odbowiednio gruba. Jak bedzie luzno siedziec w otworze to z czasem go wyrobi. Wtedy d*pa zbita B)

 

To żeś mi podsunął kolejny zgryz kolego :blink: Ale to sa stalowe uszy więc chyba małe prawdopodobieństwo żeby się otwory wyrobiły?Jakby była plastikowa koperta to chyba byłby większy problem.

 

Yenjay jak za parę dni doleci mi pach to napisze dokładnie co i jak - narazie wiem że na 90% mam większe teleskopy niz otwory w zamówionym pasku.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jesteś w błędzie,

teleskop to takie ustrojstwo, że przy nieumiejętnym zakładaniu może porysować uszy - ale to tylko problem wizualny

złe dobranie rozmiaru, grubości, zerwanie lub teleskopy marnej jakości mogą w stali zrobić na tyle głęboką rysę, że teleskop będzie po niej wyjeżdżał / wyskakiwał jak po rynnie

radą na to jest montowanie teleskopów o większym rozmiarze

natomiast jeżeli zegarmistrz włoży w miarę pasujący bo innych nie ma w odpowiednim rozmiarze - czytaj przedobrzy z rozmiarem, to później takiego teleskopa nie można wyjąć

a problemy zaczynają się dopiero przy twardych paskach lub bransoletach z maskownicami

ktoś tu kiedyś opisywał szwajcara z takimi problemami, nad którym kilku zegarmistrzów się męczyło

jednak w zegarkach precyzja ponad wszystko! nawet przy takiej pozornej błahostce jak teleskop!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak w zegarkach precyzja ponad wszystko! nawet przy takiej pozornej błahostce jak teleskop!

 

Burns jak najbardziej wyznaje tę zasadę dlatego też nie bagatelizuje kwestii teleskopów :)

MIałem kiedys taki przypadek, że zerwał mi się i zgubił teleskop. Poniewaz nie mogłem dostać identycznego kilka razy wymieniłem na mniejszy i kazdy przy energicznieszym ruchu reką się zrywał. Dlatego nie zwlekałem aż zgubię zegarek, przejehałem całe miasto w korku (za taką wydawałoby sie pierdołą z blaszki :) ) i zdobyłem oryginał w serwisie. Od tej pory wszystko gra.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie teleskopow na ciensze nalezy pamietac aby koncowka teleskopu, ktora wchodzi w zegarek byla odbowiednio gruba. Jak bedzie luzno siedziec w otworze to z czasem go wyrobi. Wtedy d*pa zbita B)

Napisz jaki zegarek i jakie teleskopy masz, napewno cos poradzimy.

 

Pach doleciał i na szczęście moje teleskopy trochę oporowo ale bez większego problemu na mokro weszły. Sprzedawca mówił, że do tego paska wejdą max 1,8 mm więc myslę, że nie mam większych teleskopów jak 1,8 mm. Nie jestem pewien bo nie mam suwmiarki elektronicznej, ale równiutko na 2,0 mm nie wskazuje suwmiarka analogowa. Swoją drogą muszę się niedługo zaopatrzyć w taką dokładną maszynkę :)

I tu nasuwa się pytanie o końcówki teleskopów o których mowiłeś Yenjay - czy suwmiarka elektroniczna zmierzy te malutkie końcówki i czy jest możliwe, że w teleskopach o tej samej średnicy np. 1,8 mm mogą być różne średnice ich końcówek.

Przyznam, że temat dość miniaturowy :) i wydaję się błachy ale naprawdę mnie ciekawi czy tak może być.

Dodam, że teleskopy siedzą w pasku na sztywno i pasek minimalnie oczywiście ale rusza się z teleskopami - czy w takim przypadku możliwe że pasek pociągnie teleskop i może się zerwać z uszek?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.