Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S-3

Rolex explorer I vs Rolex submariner

Rekomendowane odpowiedzi

To moje kolejne podejście do Rolka, mam nadzieję że ostatnie i w końcu go kupię.

Dwa modele i tylko te dwa, nic innego nie wchodzi w grę! (co do suba to tylko bez daty, lupka NIE, NIE, NIE)

 

Więc tak:

Będzie mi służył jako EDC, będzie jednynym zegarkiem jaki będę miał, w związku z tym mam niezły orzech do zgryzienia. W sumie to zaraz napiszecie że SUB i mi też się tak wydaje że to na niego należy postawić, ale explorer nie daje mi spokoju, jego prostota mnie przkonuje, jest w nim coś magicznego.

 

Najlepiej kupić dwa no ale wiadomo.................

 

Który wg. Was spełni moje niewygórowane wymagania?

c7a4902cb395892emed.jpg

 

vs

 

893a304772483c06med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, naprawdę trudny wybór, ale z tych dwóch chyba jednak SUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sub dlatego ze ...wg mnie

1 to submariner

2 ma. Swietny ceramiczny bezel

3 duzo lepsza bronsolete

4 jest zdecydowanie bardziej uniwersalny

5 gdyby cos sie stalo bedzie zdecydowanie latwiej go odsprzedac ( tak wiekszosc laikow wyobraza sobie Rolexa )

6 nowszy model.

Wlasciwie to nie potrafie znalezc powodu dla ktorego " powinienes " wybrac explorera


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kwestia gustu, zwłaszcza, że zegarek ma mieć dożywocie. Ja wybrałem Suba ale gdyby był inny Rolex to pewnie również miałby dożywocie. Moja rada oglądaj zdjęcia i bierz co serce podpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprę argumenty Irka i dodam lepszą klasę wodoszczelności - jak znalazł na wakacje, tym bardziej że ma być jeden. Poza tym Sub bez daty to klasyk nad klasyki :)

Explorer ma pewien minus w postaci dość szerokiego polerowanego pierścienia zewnętrznego (bezel), który będzie łapał ryski. W Subie jest w tym miejscu ceramika więc dłużej będzie wyglądał jak nowy.

 

SUB!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rozumiem, ze mierzyłeś już te zegarki, bo pamiętam, ze użytkowałeś ostatnio Paneraia, a to o aż o 5 mm. większy zegarek od Explorera jedynki. Mnie ten Explorer nie podpasował, jakoś mi brakowało tego jednego minimetra, wydawał mi się sporo mniejszy od mojego GMT Mastera :) Suma sumarum z tych dwóch Rolków nie wybrałbym żadnego, gdyż dla mnie Rolex, to tylko i wyłącznie modele z lupką. Niemniej jednak jakiegoś Rolka prędzej czy później trzeba mieć! Powodzenia w wyborze.

 

ps. pamiętam, że chyba rozmiawialismy kiedyś na pw. o moim DateJust, czemu z niego zrezygnowałeś? Przez lupkę? Lupkę możesz zawsze usunąć, a DJ bije na głowę te dwa brane przez Ciebie pod uwagę egzeplarze, no i wiem, że też Ci się podoba :)

 

Pzdr.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub.

Dla mnie tez Sub tylko z lupka ale jesli ma byc bez lupki, to i tak Sub. Za piekny bezel, ponadczasowosc, mechanizm, historie i... caloksztalt :-)

Ten Explorer jest rownie piekny co Sub ale jak juz wczesniej powiedzialem nr 1 jest Sub a dopiero pozniej inne modele ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za podpowiedzi.

Tak jak się spodziewałem, wygrywa Sub.

 

Carlito DJ II to faktycznie kozak, ale on to taki bardziej elegant niż tool więc zrezygnowałem z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito DJ II to faktycznie kozak, ale on to taki bardziej elegant niż tool więc zrezygnowałem z niego.

To też prawda, z drugiej zaś strony Explorer jedyneczka moim zdaniem też jest typowo eleganckim zegarkiem, w sam raz pod mankiet koszuli. No i jest też mniejszy o 2mm. od DJa. Zobacz sobie jeszcze Explorera z niebieską tarczą, z tego co pamiętam nazywał się AirKing i miał referencję 14000M. Super jest.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rozumiem, ze mierzyłeś już te zegarki, bo pamiętam, ze użytkowałeś ostatnio Paneraia, a to o aż o 5 mm. większy zegarek od Explorera jedynki. Mnie ten Explorer nie podpasował, jakoś mi brakowało tego jednego minimetra, wydawał mi się sporo mniejszy od mojego GMT Mastera :) Suma sumarum z tych dwóch Rolków nie wybrałbym żadnego, gdyż dla mnie Rolex, to tylko i wyłącznie modele z lupką. Niemniej jednak jakiegoś Rolka prędzej czy później trzeba mieć! Powodzenia w wyborze.

 

ps. pamiętam, że chyba rozmiawialismy kiedyś na pw. o moim DateJust, czemu z niego zrezygnowałeś? Przez lupkę? Lupkę możesz zawsze usunąć, a DJ bije na głowę te dwa brane przez Ciebie pod uwagę egzeplarze, no i wiem, że też Ci się podoba :)

 

Pzdr.

 

nie wiem czy tak latwo.. Bartek 79 mial sporo porblemow z ta lupka, udalo mu sie w koncu? Dochodzi utrata gwarancji? no chyba ze przykleisz przed serwisem..ale to taka niepotrzebna rzezba juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tak latwo.. Bartek 79 mial sporo porblemow z ta lupka, udalo mu sie w koncu? Dochodzi utrata gwarancji? no chyba ze przykleisz przed serwisem..ale to taka niepotrzebna rzezba juz

Szczerze powiedziawszy pisząc, że lupkę może sobie zawsze usunąć, opierałem się na opiniach z forum Rolexa. Jak to wygląda w rzeczywistości, tego nie wiem, ale odpowiedni ludzie, z odpowiednim sprzętem, za odpowiednie pieniążki, napewno sobie z tym radzą :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie najlepiej wybrać Milgauss?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

SUB. Koledzy wyżej już wszystko napisali dlaczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście sub i to z lupką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie najlepiej wybrać Milgauss?

 

Hm sam nie wiem. Jak ma się milgauss cenowo do suba bez daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden i drugi fajny. Zależy też jakie masz preferencje bo explorer bardziej chyba pasuje jako dress watch i można go też wrzucić na czarny skórzany pasek i będzie fajnym garniturowcem. Prezencja tych zegarków też zależy od rozmiaru twoich nadgarstków. Sam mam suba bez lupy i uważam że jest trochę mały przy moich ponad 20 cm .

 

Wrzucam filmik o kolesiu który usunął lupkie z explorera 2 42mm. Tłumaczy że oprócz lupki trzeba usunąć AR na szkle od spodu, ale to się tyczy tylko nowym rolków.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rpAuUxwmWAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm sam nie wiem. Jak ma się milgauss cenowo do suba bez daty?

Milgauss chyba 1 tys droższy od suba bez daty. Katalogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer lub Milgauss niemniej jednak ja nie kupiłbym żadnego z nich gdyby to miał być jeden, jedyny zegarek. Oba zegarki są świetne, ale ja nie wyobrażam sobie zegarka na co dzień bez daty.

Ps. Olej argumenty o wodoszczelności, bo tak na prawdę te 100m, które oferuje Explorer w zupełności Tobie wystarczy, a jest to dużo bardziej uniwersalny zegarek niż SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer lub Milgauss niemniej jednak ja nie kupiłbym żadnego z nich gdyby to miał być jeden, jedyny zegarek. Oba zegarki są świetne, ale ja nie wyobrażam sobie zegarka na co dzień bez daty.

 

Zatem Aqua Terra :lol:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem Aqua Terra :lol:

 

Aqua Terre właśnie zamówiłem żonie u Staszka (wersja z jasną tarczą, 38,5mm) i też zastanawiałem się dla siebie nad tą co Ty posiadasz. Kto wie, może, może. Z drugiej strony jak wchodzimy w omegi to jeszcze nowa PO też mnie kręci.

Same problemy z tymi zegarkami haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.