Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S-3

Rolex explorer I vs Rolex submariner

Rekomendowane odpowiedzi

Sub.

Co do lupki to ja się poddałem. Serwis Rolka w Polsce tego nie zrobi a p.Doliński nie był w stanie wyciągnąć szkła z koperty. Grzanie szkła z kopertą to ryzyko zniszczenia uszczelki.

Może kiedyś spróbuję w Berlinie u jakiegoś AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Terre właśnie zamówiłem żonie u Staszka (wersja z jasną tarczą, 38,5mm) i też zastanawiałem się dla siebie nad tą co Ty posiadasz. Kto wie, może, może. Z drugiej strony jak wchodzimy w omegi to jeszcze nowa PO też mnie kręci.

Same problemy z tymi zegarkami haha.

 

Jako EDC to zdecydowanie Aqua Terra, taki biznes-casual. Będzie bardziej uniwersalna niż PO.

Miesiąc temu zsynchronizowałem moją AT z zegarek atomowym i dziś sprawdziłem odchyłkę - 5 sekund. Może dokładność będzie również dodatkowym argumentem przy wyborze.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z tych dwóch Roleksów... żaden. Mierzyłem obydwa i jak dla mnie to są za małe zegarki. Coś w stylu IWC Mark XVI. Idealne na rękę kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Roleksów... żaden. Mierzyłem obydwa i jak dla mnie to są za małe zegarki. Coś w stylu IWC Mark XVI. Idealne na rękę kobiety.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aqua Terre właśnie zamówiłem żonie u Staszka (wersja z jasną tarczą, 38,5mm) i też zastanawiałem się dla siebie nad tą co Ty posiadasz. Kto wie, może, może. Z drugiej strony jak wchodzimy w omegi to jeszcze nowa PO też mnie kręci.

Same problemy z tymi zegarkami haha.

PO nie jest uniwersalna. Pomyśl o Omedze AT lub HV. Jeżeli chcesz koniecznie Rolexa to w przypadku gdy nie zależy Tobie na dacie, Explorer I lub Milgauss, jeżeli zależy na dacie zdecydowanie jakiś Datejust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

:lol:

 

Chciałbyś coś dodać do swojego komentarza ?. Dopiszę tylko, że (moim zdaniem) zdecydowanie lepiej na żywo prezentuje się nowy DJ o średnicy 41mm (np. 116334 z białą lub niebieską tarczą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer.

Z tych dwóch Roleksów... żaden. Mierzyłem obydwa i jak dla mnie to są za małe zegarki. Coś w stylu IWC Mark XVI. Idealne na rękę kobiety.

Ja bym powiedzial, ze to sa bardzo male zegarki...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też maleństwa, ale z tej dwójki suba. Stylistyka explorera jest dla mnie zbyt pospolita i mdła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja bym powiedzial, ze to sa bardzo male zegarki...

 

Dlatego napisałem, że idealne na rękę kobiety. Zresztą jedna z forumowych koleżanek ma IWC Mark XVI i na jej ręku ten zegarek wygląda świetnie. Równie dobrze wyglądałby Sub. Mówię o optycznych odczuciach, bo Submariner ma 40 mm średnicy, ale w ogóle tego nie widać. Z kolei np. Patrimony VC o tej samej średnicy wygląda już na większy czasomierz. Szerokość pierścienia, wypukłe szkiełko i zagospodarowanie tarczy, robią swoje. Ale żeby dojść do takich wniosków, trzeba zobaczyć zegarek na żywo. Na zdjęciach tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie Panowie. Ja też lubię duże zegarki (AP Diver do małych nie należał) ale mówienie o zegarze który ma 40mm że jest maleńki to lekka przesada. Chyba,że macie ręce jak bochen chleba i nadgarstek 19+ to mogę się zgodzić. Wizualnie Sub poprzez swoje proporcje wygląda na większy niż te 40mm. Porównując go do nowej Omegi PO (42mm) dokładnie to widać. Łukasz porównywał oba zegarki i z tego co pamiętam był podobnego zdania.

Ja po doświadczeniu z damskim Subem wiem, że do 44 i większych średnic nie wrócę, ale kto co lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ten tez źle nie wygląda na ręce Koleżanki ;)

 

pampani.jpg

 

Na tej fotce zegarek nie ma większego znaczenia :).

 

Trochę przesadzacie Panowie. Ja też lubię duże zegarki (AP Diver do małych nie należał) ale mówienie o zegarze który ma 40mm że jest maleńki to lekka przesada. Chyba,że macie ręce jak bochen chleba i nadgarstek 19+ to mogę się zgodzić. Wizualnie Sub poprzez swoje proporcje wygląda na większy niż te 40mm. Porównując go do nowej Omegi PO (42mm) dokładnie to widać. Łukasz porównywał oba zegarki i z tego co pamiętam był podobnego zdania.

Ja po doświadczeniu z damskim Subem wiem, że do 44 i większych średnic nie wrócę, ale kto co lubi...

 

A to ciekawe co piszesz, bo ja porównywałem na żywo nowego Suba bez daty z AP 15300 i ewidentnie Sub wyglądał na zdecydowanie mniejszy czasomierz. A przecież AP ma tylko 39 mm. Teoria jedno, a praktyka drugie. W tym względzie odpowiednikiem AP 15300 był DJ o średnicy 41 mm. Swoją drogą bardzo przypadł mi do gustu, a przy cenie 5100 Euro podoba mi się jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że 15300 wizualnie jest większy od Suba ale każdy AP wygląda o 2mm większy aniżeli w rzeczywistości jest :), w porównaniu z Omegą wygląda to zupełnie inaczej.

Sub bez daty jest też cieńszy co może jeszcze bardziej potęgowało Twoje wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że SUB ma świety rozmiar na każdy nadgarstek. Mi już przeszły chęci na cegły i jedyny duży zegarek, który mógłbym nosić to PAM. Mam nagarstek 18,5cm i w sumie szkoda, że nowy sub nie ma lekkości poprzednika. Mi się nawet podobają zegarki poniżej 40mm na większych nadgarstkach niż mój mie wspominając już o wygodzie noszenia. Ale kto co lubi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tez źle nie wygląda na ręce Koleżanki ;)

 

pampani.jpg

 

 

 

Jaki zegarek? :huh:

z tej dwójki wybrałbym bez dwóch zdań Suba, a jeśli chodzi o EDC w ogóle to niebieska Omega HV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

mierzyłem dziś obydwa zegarki, no i powiem szczerze że tak jak wcześniej obstawiałem Suba to teraz już nie jestem taki pewny że to na niego trzeba stawiać.

Fakt Sub jest genialny i nic mu nie można zarzucić, kozak i tyle, no ale jak przymierzyłem explorera I, to jednak stwierdzam że to jest właśnie zegarek do WSZYSTKIEGO prawdziwy EDC. Jeżeli miałbym zostać jednozegarkowcem to właśnie z Explorerem I.

Mierzyłem też DJ II (wersję Carlito) z karbowanym bezelem, krótko to też niezły kozak, no ale jako któryś rolek w kolekcji a nie ten jedyny.

Milgauss - fajny ale jednak nie do końca, coś z nim nie tak, nie wiem co ale nie kupiłbym go.

 

Zahaczyłem tez o omegę bo też ją rozważam, no i totalne rozczarowanie nową planetą, niby fajna ale kloc przeokrutny, tak że daje sobie z nią spokój.

Aqua terra (wersja TeJot) bardzo fajna, warta rozważenia. No ale największe wrażenie na zywo robi to cacko

http://www.omegawatc.../43110412101001

na zdjęciach niewyględne, no ale na żywca to już naprawdę wyższa szkoła jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega HV była?

Była, ale to bardziej garniturowiec więc nie będzie pasowała do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym HV nie nazwał garniturowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym HV nie nazwał garniturowcem.

No może delikatnie przesadziłem, ale nie do każdego stroju będzie pasowała, natomiast Explorer I już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Rolka, z biegiem czasu widzi się coraz więcej zalet w tych zegarach. Mówi Ci to do niedawna zagorzały przeciwnik i szyderca Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De Ville Chronometer i De Ville Hour Vision mają jak pamiętam taki sam kształt koperty, tylko HV ma boki przeszklone, różnią się natomiast tarczą. Wg mnie na bransolecie oba modele będą spełniać założenia zegarka casual, zwłaszcza HV w wersji z czarną tarczą i czerwonym oznaczeniem sekund/minut. Wolałbym jednak HV, przeszklone boki są bardzo nowatorskie i fajnie to wygląda.

 

A jak zestawienie Explorer vs De Ville Chronometer ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De Ville Chronometer i De Ville Hour Vision mają jak pamiętam taki sam kształt koperty, tylko HV ma boki przeszklone, różnią się natomiast tarczą. Wg mnie na bransolecie oba modele będą spełniać założenia zegarka casual, zwłaszcza HV w wersji z czarną tarczą i czerwonym oznaczeniem sekund/minut. Wolałbym jednak HV, przeszklone boki są bardzo nowatorskie i fajnie to wygląda.

 

A jak zestawienie Explorer vs De Ville Chronometer ?

Eksplorer to totalna surowizna jak dla mnie mega EDC, De Ville Chronometr piękny, szczególnie na bransolecie. Wersja z chrono wymiata, ale ma jeden mankament - grubość koperty!!! To taka "planet ocean" w linii de ville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksplorer to totalna surowizna jak dla mnie mega EDC,

 

Design owszem, nadaje się super na EDC.

Jednak w mojej ocenie kaliber 8500 jest ciekawszym technicznie i użytkowo werkiem od kalibru 3132 Rolexa.

 

 

De Ville Chronometr piękny, szczególnie na bransolecie. Wersja z chrono wymiata, ale ma jeden mankament - grubość koperty!!! To taka "planet ocean" w linii de ville.

 

Wersja z chrono czyli De Ville Chronoscope?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.