Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S-3

Rolex explorer I vs Rolex submariner

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki! To prawda że zdjęcia to nie "to". Co nie zmienia faktu że Sub mnie nęci a Exp. pozbyć się nie potrafię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest tylko jedna, nabyć do kolekcji submarinera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Milgauss to jeden z najładniejszych, jak nie najładniejszy Rolex (szczególnie 1019), natomiast ma jedne feler, który bardzo mnie razi i myślę, że nie powinien mieć miejsca w zegarkach takiej klasy - mowa o kerningu w napisie "MILGAUSS" (odstęp między literami), który jest ewidentnie niedopracowany (szczególnie miedzy M, I, L oraz L, G, A), jakby projektant w ogóle go nie skorygował.

Masz 100% racji. Niestety, 95% ludzi nie ma pojęcia o tym, co to jest kerning. Przecież w MSWordzie tego nie ma. Słowo drukowane w odwrocie, ludzie nie rozumieją, że druk to coś więcej, niż jedna litera za drugą, że to cała gałąź wiedzy (Niestety, dla mnie tez szerzej nieznanej).

Ale goście z Rolexa powinni to poprawić. To by znaczyło, że zrobiono Millgausa jakoś tak "na szybko". Wracając do wyborów. Explorer jest dla mnie ładniejszym zegarkiem. Jest wspaniałym, uniwersalnym zegarkiem do wszystkiego.. Natomiast mam dylemat - czasem korzystam z obracanego bezela. Jednak SUB - ma też cechę, która jest dla mnie wadą - ostentacyjnie widać, że to Rolex. Explorer - jest bardzo dyskretny i stonowany. Nie jest przy tym zegarkiem delikatnym. Jak dla mnie - to idealny kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego niektóre zegarki rolexa są znakowane w specyficzny sposób (jak na zdjęciu poniżej) czy jest tam zapisana jakaś informacja?

Z tego co zauważyłem to tylko część rolków ma to oznaczenie.

 

img5102o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się Rolexy, ale ten przyciągnął moją uwagę:

tumblr_mh6jw5CbeZ1r3pv4qo1_1280.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladniejszy od oryginalu. Moim zdaniem.

 


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego niektóre zegarki rolexa są znakowane w specyficzny sposób (jak na zdjęciu poniżej) czy jest tam zapisana jakaś informacja?

Z tego co zauważyłem to tylko część rolków ma to oznaczenie.

 

img5102o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

w folii jest jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wszystko wyjaśnia że tylko część rolków to posiadała, na zdjęciach są/były po prostu nówki sztuki.

W sumie to w jakim celu rolex nakleja te kody na kopertę, jakie informacje są w nich zawarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, długo biłem się z myślami którego wybrać, ale dziś już wiem że to był strzał w dziesiątkę.

Do galerii zdjęcia się nie nadają więc wrzucam tu, na zakończenie tego tematu.

 

img0002rr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0008qah.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0009eob.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0010rn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0011ie.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img0012de.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, bez daty na pewno więcej harmonii na tarczy. Gdybym nie potrzebował daty lub miał lepszą pamięć wybór padłby również na no-date. Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, gratulacje. Mysle ze sie nadaja jak najbardziej do galerii. Mialem na ten rok w planie pama 441 i 15202 AP a zaczynam sie powaznie zastanawiac czy nie wziac tego Suba zamiast pama. Niech sie dobrze nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, gratulacje. Mysle ze sie nadaja jak najbardziej do galerii. Mialem na ten rok w planie pama 441 i 15202 AP a zaczynam sie powaznie zastanawiac czy nie wziac tego Suba zamiast pama. Niech sie dobrze nosi!

Ja właśnie wymieniłem pama na suba i to była słuszna decyzja. Pamy są naprawdę świetne, kiedyś jeszcze go kupię ale wygoda noszenia rolka, jego wykonanie powala na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na kolana??? :P

 

Gratulacje - na 100% sie nie zawiedziesz i wreszcie zapomnisz co to znaczy ustawianie godziny co jakis czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-3, dokonales swietnego wyboru, gratuluje swietnego czasomierza (no i fotki wcale nienajgorsze, spokojnie do Galerii sie nadaja)

.

.

.

.

Wszystko co teraz pozostaje, to rozpoczac odliczanie czasu do momentu gdy postanowisz zastapic w nim bransolete jakims fajnym NATO-nylonem :) (i nie zaklinaj sie ze z czasem tak nie uczynisz, bo wiadomo ze, tak jak maja to w zwyczaju posiadacze Sub-a ND czynic, jest duza szansa ze predzej czy pozniej to nastapi :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-3, dokonales swietnego wyboru, gratuluje swietnego czasomierza (no i fotki wcale nienajgorsze, spokojnie do Galerii sie nadaja)

.

.

.

.

Wszystko co teraz pozostaje, to rozpoczac odliczanie czasu do momentu gdy postanowisz zastapic w nim bransolete jakims fajnym NATO-nylonem :) (i nie zaklinaj sie ze z czasem tak nie uczynisz, bo wiadomo ze, tak jak maja to w zwyczaju posiadacze Sub-a ND czynic, jest duza szansa ze predzej czy pozniej to nastapi :D )

 

Nie mówię nie, pewnie z czasem tak zrobię bo rolek na NATO wygląda świetnie.

(Widziałem Twojego i w NATO mu do twarzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.