Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

biedronsky

Orient automatic - prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to będzie dla Was banalne, ale prosiłbym o identyfikację tego modelu (model, rok, itp). W Orientach nie mam zielonego pojęcia, a znalazłem w domu taki zegarek. W googlach widziałem bardzo podobne, ale z dokładnie taką kopertą nie widziałem (np te"nity" przy szkiełku). Może to fake. Jeśli tak, to nawet nie będę go dawał do zegarmistrza, bo nie działa. Jeśli to oryginał to może dam do naprawy, bo oprócz pękniętego szkiełka i bransolety pospinanej szpilkami, reszta wygląda ładnie, wymaga tylko solidnego czyszczenia.

 

post-54988-0-08479800-1355303727_thumb.jpg

post-54988-0-98484400-1355303732_thumb.jpg

post-54988-0-16981700-1355303739_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mogę Ci powiedzieć to, że zegarek jest oryginalny i właśnie wyszła Edycja Limitowana z okazji uczczenia mechanizmu 469, który od 40lat jest głównym motorem i podwaliną marki Orient

co za tym idzie wniosek jest prosty, zegarek nie ma więcej niż 40lat bo mieć nie może

nr seryjny może wskazywać(mogę się mylić), że został wyprodukowany w Sierpniu czwartego roku, ale nie wiem którego dziesięciolecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej jest to rok 84. No skoro oryginał, to może spróbuję go naprawić. Wachnik się zatrzymuje tak jakby sprężyna była naciągnięta maksymalnie, balans po ruszeniu dość szybko się zatrzymuje. Pompka obok koronki służy zapewne do zmiany daty? Też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak obstawiałem w myślach

powalcz - może odnowienie fajnie wyjdzie

sporo zachodu widzę, z tymi nietypowymi uszami (ale może zakup szerokiego brązowego paska i wycięcie go w środku załatwi sprawę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś odwiedzę moją zegarmistrzynię :) Zobaczymy co się da zrobić. Jak coś wyjdzie to z pewnością rzucę foto w poście "orienty forumowiczów". Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.