Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
BrabusofPoland

Kupno zegarka poza UE -opłaty celno podatkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

 

Chcę kupić zegarek(wartość ok. 2.5k$) w USA i potem przywieść go samolotem do PL. Czy mogę natrafić na przymusowe oclenie zegarka podczas kontroli na lotnisku? Lepiej przewieźć go w bagażu podręcznym czy rejestrowanym?

 

Jeśli coś stanie się z takim zegarkiem, powiedzmy Tag Heuerem, na terenie PL, to czy mogę oddać go do serwisu w PL pokazując amerykański dowód zakupu?

zegarek na rękę, pudełko rejestrowanym lub wysłać pocztą,

z włożeniem całego sklepowego zestawu pudełkowego do podręcznego może być jeszcze większa loteria i zapłacisz Vat (x23% od ceny zegarka z paragonu)

 

na zegarek musi być gwarancja międzynarodowa gdyby coś, ale to i tak należy zapoznać się z warunkami tej gwarancji czy obowiązuje w PL

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cle może być różnie; koledze chcieli oclić macbooka którego wozi ze sobą i odpuścili dopiero jak im pokazał zasilacz z europejską wtyczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taga bez problemu naprawiaja w Polsce na amerykański dowód zakupu. Nawet nie paragon tylko ta kartę plastikowa z danymi sprzedawcy. Zanosisz do jubitomu i po sprawie. Przecwiczylem 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x - nie wiem czy to poziom do radości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia zakupu antyku który ma ponad 100 lat. Z tego co wiem płaci się wtedy jedynie 7 czy 8 % vatu i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zegar na ebayu. Za 361 dolarów, dochodzi wysyłka 92 dolce i ściągana od razu opłata importowa 108,25 dolara. Rozumiem ze te 8 % nalezy policzyc od 453 dolarów (czyli powinno wyjść 36,25 dolara). A ebay zabrał 108,25 dolara jak odzyskac resztę?

 

Przechodził ktoś tą procedurę z ebayem (urzedem celnym)?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez baja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Global shipment? Jeżeli tak, to opłaty poszły w UK. Raczej od zaniżonej kwoty, pitney bowes sobie zarobił. Jest o tym sporo wątków na forum eBay. Raczej bym nie informował o niczym polskiego urzędu celnego jeżeli nie chcesz drugi raz płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

2x - nie wiem czy to poziom do radości

Jak się kupuje wallmarcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie! Przepraszam ale chciałbym o coś zapytać bo nie mam za bardzo wiedzy w temacie. Czytałem że cło, vat itd te wszystkie opłaty przy np. zakupie w sklepie wysyłkowo w kraju spoza UE. Jak się ma sytuacja przy np. zakupie a chrono24.pl od prywatnego sprzedawcy, który nie wystawi żadnej faktury i wyśle mi w prywatnej paczce bez żadnego dokumentu dotyczącego zawartości, wartości przedmiotu itd- czy wtedy także obowiązują te wszystkie opłaty?

Edytowane przez seba.79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę odgrzeje temat... Czy zakup na chrono24 zegarka z Monako jest obarczony cłem i vatem? Czy ze względu na bliską współpracę Monako z UE nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę odgrzeje temat... Czy zakup na chrono24 zegarka z Monako jest obarczony cłem i vatem? Czy ze względu na bliską współpracę Monako z UE nie?

 

Monako jest traktowane jako terytorium Republiki Francuskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego.

 

Czy przy kupnie zegarka z Chrono24 zapłacę pełny VAT? Skoro za granicą na zegarek jest już nałożony podatek to czy płacąc w Polsce 23% nie jest to podwójne opodatkowanie?

Będę wdzięczny za pomoc! 

Edytowane przez jacekd
-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, jacekd napisał:

Cześć, odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego.

 

Czy przy kupnie zegarka z Turcji na Chrono24 zapłacę pełny VAT 23% czy różnice pomiędzy stawka VAT w Turcji a w Polsce? Skoro w Turcji na zegarek jest już nałożony podatek to czy płacąc w Polsce 23% nie jest to podwójne opodatkowanie?

Będę wdzięczny za pomoc! 

 

Twój zegarek, jeżeli zostaje wprowadzony na nasz rynek powinien zostać opodatkowany VATem i prawdopodobnie cłem. Naszego fiskusa nie interesuje interes obcego Państwa a PL. Bywały przypadki, że Celnicy, próbowali ovatować stare zegarki z po za PL. Jest to obecnie małe szaleństwo i loteria. 

 

Mówisz wydaje mi się o wzajemności celnej, jest takie coś i faktycznie jeżeli jeden kraj nie nałoży cła to robi to drugi i na odwrót ale już nie pamiętam z kim my mamy takie umowy, kiedyś o tym czytałem. 

 

Zawsze przyjmuj +25% do zakupu z poza UE, może być więcej z uwagi na koszt obsługi celnej pośrednika. 

 

Kupiłeś Rolexa? :D

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki; ktos korzysta z opcji moja kolekcja na Chrono24? Bezpieczna apka?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam, ale numerów seryjnych nie wklepałem.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolekcje mozna dzielic z innymi? Ktos to widzi?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim koncie tylko Ty to widzisz. Ja mam wbite swoje zegarki, żony i syna.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

 

Mam pytanie bo chciałem kupić zegarek kieszonkowy z 1920 roku srebrny za 1000 dolarów z Ebay z USA i tu sie nasuwa pytanie czy bede w stanie sprowadzić taki zegarek antyczny do Polski  i jak maja sie do tego przepisy celne  ? czy jest to zabronione czy potrzebne jest jakieś pozwolenie na sprowadzenie takiego antyku i czy w ogóle jest to realne w 2022 roku ?

 

 

s-l500.jpg

s-l1600 (7).jpg

s-l1600 (6).jpg

s-l1600 (5).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.