Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pirx65

Zenith i Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tych zegarkach ,Zenith i Omega w złocie ,sprzedający ma 1 komentarz , a wysyłka po wpłacie z Australii /szukac po sprzedającym Dr-Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

Była też firma sprzedająca przez internet rzeczy z Malediwów i troche zarobiła od naiwnych obywateli chcących zaoszczędzić :)


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już jest wyjasnienie co należy zrobić z taka ofertą... wrzucić ją do smietnika;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy szukać, żeby Ci odpowiedzieć? Hmmm...

 

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26965282

 

Zenith nie budzi poważniejszych wątpliwości. Akurat identycznego modelu nie spotkałem i trzeba by pogrzebać w celu znalezienia materiału porównawczego, ale ogólnie wygląda ok. Koronka wymieniona, szkło pewnie tez, bo jakies wysokie takie. Tarcza prawdopodobnie oryginalna, choc tak troche róznie to widać. Wskazówki wygladają sensownie, więc chyba oryginalne, albo przynajmniej dobrze dobrane. Koperta i werk sa ok.

 

Omega podobnie - wygląda nieźle, choc tutaj tarcza raczej jest odnawiana.

 

Obydwa zegarki przepolerowane i przygotowane do sprzedaży.

 

Natomiast sprzedawca to terra incognita - ryzyko moim zdaniem spore


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucilem kilkanaście chronografow i te wskazówki bywają przy innych modelach tarczy a przy podobnej tarczy znalazłem jeszcze inne... Mechanizm jak najbardziej zenkowy


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jednak nie tak - allegrowicz - odwołał aukcję (zenitha). Czyli coś było na rzeczy;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jednak nie tak - allegrowicz - odwołał aukcję (zenitha). Czyli coś było na rzeczy;)

 

Po prostu się z kimś dogadał poza aukcją


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, nieźle. Szansa na wtopę zbliża sie do 100%


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm... dokładnie TAK! WASYL dzięki za czujność:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jednak nie tak - allegrowicz - odwołał aukcję (zenitha). Czyli coś było na rzeczy;)

 

A dziś odwołał też OMEGĘ - zatem dobra nasza czujność - przekręt był/jest pewny :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie Koledzy o tym:

 

http://allegro.pl/om...2870768542.html

 

Jestem ciekaw czy takowa odmiana była w rzeczywistości, choć nie podejrzewam, z "niepełnym" mechanizmem bez osi sekundowej i stosownego mostka?

 

 

Już po pobieżnym przejrzeniu fotek widać, że coś jest na nich nie tak - wg mnie ta omega z OMEGĄ ma tyle wspólnego co ... nazwę ;) Od kiedy w omegach takie pokrętło? bez osi sekundowej i... to jest w ogóle mechanizm OMEGI? wątpię... przynajmniej w całości to na pewno nieee.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mechanizm wydał mi się znajomy gdyż miałem w rękach werk Omega610. Jednak tamten był bardziej "ukompletowany". Koronka powinna być węższa, o nieco innym kształcie, ale to jest drobiazg. Teraz zerknąłem dokładniej na zdjęcie a szczególnie na ćwiertnik od strony tarczy. Nie przypominam sobie, żebym spotkał omegę bez centralnej sekundy z niezasklepionym ćwiertnikiem. Nie mniej przez moje ręce przeszło ze dwa tuziny mechanizmów różnych Omeg dlatego znawcą nie jestem i stąd moje pytanie. Po prostu mechanizm wydaje się nader podejrzanie niekompletny a wręcz to mała kaleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś odwołał też OMEGĘ - zatem dobra nasza czujność - przekręt był/jest pewny :]

 

Obawiam się, że jednak ciągle jest - pewnie też się z kimś dogadał i ciekawe, co nabywcy wyśle.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie tak!

Tutaj umieściłem wpis - znalazłem te zegarki w Kanadzie ;)

http://zegarkiclub.p...st/#entry903991

Pozdrawiam,

Wasyl-Ze zacytuje...."Zaimponowales mnie w tej chwili...." ;) Sorry za off,ale by kobiety mozna tak bylo sprawdzic :D jak zegarki ;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl-Ze zacytuje...."Zaimponowales mnie w tej chwili...." ;) Sorry za off,ale by kobiety mozna tak bylo sprawdzic :D jak zegarki ;)

 

ŚWIĘTA PRAWDA:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.