Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

Unitra Warel

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie o Unitre Warel model DW-2008. Montowane w nich były układy SANYO - ogolenie mówi się że były składane na podzespołach SANYO. Czy to oznacza że gdzieś w Japonii można było kupić identyczny zegarek jak nasz DW-2008 w identycznej kopercie, ale sprzedawany jako SANYO.? Czy koperta DW-2008 montowana była tylko w Unitrach? Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w identycznej kopercie i z identycznym modułem występował pod inna marką ale nie jestem pewny czy był to Sanyo czy Ricoh. Moduły Sanyo stosował chętnie Compuchron i nnne firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na znanym portalu aukcyjnym "Alle..o" sprzedany został właśnie taki zegarek Sanyo. Koperta identyczna jak w Unitrze DW-2008 , moduł Sanyo ,oryginalna bransoleta + magnes do ustawiania .Różnica taka ,że na dekielku wybite "made in Japan" natomiast w Unitrze jest logo firmy i wybite Unitra Warel . Cena akceptowalna jak za cały komplet i sprawny.

Oferta nr 5801484793.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Różnica taka ,że na dekielku wybite "made in Japan" natomiast w Unitrze jest logo firmy i wybite Unitra Warel ...

Mylisz się. W początkowej fazie produkcji na dekielku było made in japan i nie było loga unitry. Wielu kolegów tu na forum też w swoich DW2008 nie ma loga Unittry. Ja też miałem taki zegarek i każdy mi mówił że to Unitra. A ja własnie dlatego pytałem czy był inny zegarek w tej kopercie gdyż zastanawiała mnie ta aukcja.Moim zdaniem gość źle ją opisał i była to najprawdziwsza unitra z początku produkcji. Pasek identyczny jak na ulotce reklamowej Unitry. A to że na module było napisane sanyo to o niczym nie świadczy. moja unitra tez miała tam wybite sanyo. 

 

 

http://tufotki.pl/aD021#p9893466

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. W początkowej fazie produkcji na dekielku było made in japan i nie było loga unitry. 

 

 

Czy możesz tą tezę poprzeć jakimś konkretnym dowodem? Badam historię Unitry Warel i nigdy nie udało mi się potwierdzić takiej informacji. 

Wszystkie moduły importowane z Japonii miały logo Sanyo. Tylko w późniejszym schyłkowym okresie nie było żadnych napisów na modułach z udziałem krajowych komponentów. Dla wprawnego oka do odróżnienia po wyświetlaczu.

Edytowane przez Tempus Fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz tą tezę poprzeć jakimś konkretnym dowodem? ...

 

Przyznam szczerze że na swoją obronę mam tylko wizyte u ciebie ze swoim poprzednim zegarkiem - z identycznym deklem jak ten tutaj z napisem made in japan bez loga U. Obejrzałeś zegarek i powiedziałeś że to unitra. Wydaje mi się że gdzieś na forum (na tym forum) wyczytałem też o tym dekielku - ale to były tylko domysły forumowiczów że to z początku produkcji (nie mogę tego odnaleźć)

 

kiedyś w tym wątku napisałeś też:

 

...Brak logo na deklu i szkiełku nie jest niczym szczególnym. Należy pamiętać, że zegarki były u nas tylko montowane z japońskich podzespołów i pewnie część kopert nie była znakowana logiem U. Tak na prawdę w samym zegarku polska jest tylko siła robocza montera  :(. Najśmieszniejsze jest to, że identyczne zegarki bez magicznego logo można kupić za granicą za ułamek szalonych kwot jakie osiągają na Alle...

 
najprawdopodobniej to że w początkowym okresie montowali dekle z napisem "made in japan" , dopowiedziałem sobie sam, wydawało mi się to oczywiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się Twoim wpisem, mając nadzieję na uzupełnienie wiedzy. Moja niestety jest oparta na przekazie słownym, wizytami u starych zegarmistrzów i domysłami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie kogoś, kto chciałby sprzedać swoją Unitrę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/unitra-i5898706641.html

 

Od jakiej to Unitry Panowie?

 

Jest to  model damskiej Unitry .Szerokość między uszami koperty to 13mm.Moduł prawie taki sam jak w modelu DW-2008 z tą różnicą ,że ustawianie czasu i daty dokonuje się przyciskami z boku koperty a nie za pomocą magnesu.

http://www.ledwatches.net/photo-pages/unitra6.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to  model damskiej Unitry .Szerokość między uszami koperty to 13mm.Moduł prawie taki sam jak w modelu DW-2008 z tą różnicą ,że ustawianie czasu i daty dokonuje się przyciskami z boku koperty a nie za pomocą magnesu.

http://www.ledwatches.net/photo-pagesDzieki, o to mi chodziło :)

Dzięki, o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie kogoś, kto chciałby sprzedać swoją Unitrę?

Jest na alle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na alle... :)

Bez oryginalnych brasolet, ja szukam kompletnego egz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, jaki jest rozstaw teleskopów w DW-2005 oraz jaka jest szerokość bransolety przy kopercie (nie chodzi o rozmiar mocowania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek, ciężko było znaleźć coś ciekawego, bez ruinowania budżetu :)

post-69167-0-32015300-1453299717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bransoleta zastępcza.

Może ma ktoś na zbyciu oryginalną?

post-69167-0-91958800-1453299903_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem mniej dopieszczona :) ale za 40 zl sie nie bede kłócił ze sprzedawca

post-64529-0-87510800-1453312592.jpg

post-64529-0-01850600-1453312600.jpg

post-64529-0-10656400-1453312608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegaz gratuluję. Gdzie w takiej cenie dałeś radę go znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc wole ruski to ten trafil mi sie zupelnie przez przypadek kolo stoiska z warzywami na rynku jak go zobaczylem i jeszcze w tej cenie to zamarlem :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to mają szczęście, muszę więcej warzyw kupować :)

Jakbyś chciał się pozbyć bransy to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.