Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Ile wahnięć aby całkowicie naciągnąć sprężyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nigdzie nie mogę znależć odpowiedzi lub informacji na temat: ile pełnych wahnięć potrzeba do naciągnięcia całkowicie sprężyny w automatach np. w najpopularniejszych etach z rodziny 28XX . Napewno inne werki mają inną ilość obrotów potrzebną do całkowitego naciągnięcia. Jeśli Ktoś byłby tak dobry i wsazał jakąś drogę-którą mam podążać-będę wdzięczny. Osobiście obstawiam ok 30-35 pełnych obrotów ale to są tylko spekulacje :) , z góry dziękuję za podpowiedzi lub odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ciekawe pytanie. nigdzie w instrukcjach tego niema, przetestowalem teraz mech. eta 2892 i wychodzi okolo 100-110 obrotow wachacza na jeden obrot sprezyny,ktora do pelnego naciagu powinna wykonac 8 obrotow. wychodzi 800-900 obrotow. sadzilem ze mniej.

mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi do głowy z podanego linku to:

PROGRAMMING SETTINGS (TPD – Turns Per Day)

Ale ilości tam podane są bardzo wysokie - czy aż tyle potrzeba - średnio 650 , chyba że coś żle zrozumiałem

 

:roll:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jest to dla mnie szok :shock: już pomijam wartość przypuszczalną podaną na początku- gdyż przeszacowałem przełożenie sugerując się naciągiem ręcznym. Czy nie mogą zmniejszyć przełożenia i zwiększyć wagę wahnika :?: ile razy trzeba machnąć łapą aby uzyskać całkowity naciąg po 1/4 lub 1/2 obrotu przy ruchu ręką, coś strasznego :) chyba muszę zacząć naciągać swojego ręcznie lub pomachać nim co jakiś czas :?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze przełożenie to, jak zauważyłeś, cięższy wahnik - trzeba by solidniej łożyskować i ogólnie solidniej robić. Przy normalnym noszeniu przez kilka godzin nakręcisz zegarek, bo 650 to, wbrew pozorom, niedużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek przy normalnym noszeniu to wątpię, osobiście staram się nie wykonywać zbędnych ruchów i te 650 wydaje się nieskończonością tak naprawdę :? . Policzmy w ciągu minuty średnio 4 ruchy po 1/4 obrotu to daje jeden ruchręką co 15sek. czyli wychodzi 60 całkowitych obrotów na godzinę , czyli potrzeba 11 godz. ruchu co 15 sek. ręką a należy wspomnieć że przez ten czas mechanizm wykożysta już część naciągu więc ten czas jeszcze wzrasta :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje ale Mogliście mnie uprzedzić ,że kupując automat trzeba być młodym :wink: i energicznym :wink: osobnikiem - wtedy przemyślałbym sprawę :roll: jescze raz dzięki za wyjaśnienia i pozdrawiam

 

Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę ćwiczył energiczne ruchy :)

Ps tylko bez skojarzeń :!: :!: :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek. Nie lam sie nic. Kiedys sprawdzalem jak to jest z moim Poliotem De Lux. Z tym nakrecaniem. On nakreca w obie strony. Nawet jak mialem calkiem leniwcowaty dzien. To ok 3 godziny wystarczaly zeby to to samo sie nakrecilo. One sie od wszystkiego nakrecaja. Klikasz np. na GG, albo posta do zegarkow piszesz. I on juz ci sie bedzie nakrecac. Podrapiesz sie w d... to juz calkiem konkretnie nawet :) Trzeba przywyknac zeby to robic lewa reka 8)


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonJ
Grzesiek przy normalnym noszeniu to wątpię, osobiście staram się nie wykonywać zbędnych ruchów i te 650 wydaje się nieskończonością tak naprawdę :? . Policzmy w ciągu minuty średnio 4 ruchy po 1/4 obrotu to daje jeden ruchręką co 15sek. czyli wychodzi 60 całkowitych obrotów na godzinę , czyli potrzeba 11 godz. ruchu co 15 sek. ręką a należy wspomnieć że przez ten czas mechanizm wykożysta już część naciągu więc ten czas jeszcze wzrasta :)

 

I to by sie mniej wiecej zgadzalo. Wydaje mi sie, ze na stronie ktoregos ze sklepow jest informacja, ze do poprawnego dzialania zegarka (automata) nalezy nosic go ok. 10h dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.