Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
antjama

Airman SST vs. B42 Chrono

  

71 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

nosze sie z zamiarem zakupu w stosownym czasie jakiegos zegarka, ktory bedzie uzupelnieniem i bede mogl katowac w podobny sposob jak obecnego hamiltona seaview, (sluzy mi jako edc watch i tylko zmieniam w nim paski od czasu do czasu)

 

po dluuuuugich przemysleniach doszedlem do wniosku, ze powinienem sie ograniczyc do dwoch firm z korona w logo ;)

 

i tak pod rozwage biore

 

1. glycine airman sst niebieski

glycine-airman-sst-12-ref.-3903.188-lbn9_1.jpg

 

2. glycine airman sst niebieska pomaranczka :)

 

Glycine_airman_sst9_blue_3856.186-D8.jpg

 

3. fortis b-43 chrono biala tarcza niebieskie wskazowki :)

 

fortisb42.jpg

 

 

Jakie sa typy i argumenty szanownych forumowiczow? :) (zdaje sobie sprawe, ze w cenie uzywki fortisa bede mogl kupic nowke glycine ale to mi nie przeszkadza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Czy miałeś w rękach te zegarki?

Ja obecnie noszę zamiennie bardzo bliską tej kompilację :)

Wymieniony Fortis posiadany od bardzo niedawna (którego próbowałem wyrwać na rynku wtórnym przez rok, a kiedy kupiłem nówkę posypały się oferty... c'est la vie) i Airman 22 Purist. Ale SST miałem na nadgarstku, więc mam pełny ogląd :)

SST niesamowicie układa się na nadgarstku, po założeniu czułem się... jak bez zegarka. 22 jest podobny pod tym względem, B42 to juz inna bajka, nie jest niewygodny, ale zdecydowanie masywniejszy. To jest zasadnicza, przez duże Z, różnica między nimi w sferze użytkowej, bo w zakresie estetyki każdy ma swoje smaczki :)

ps. dodam jeszcze - bo miało być "pod względem wizualnym i mechanicznym" - wizualnie Fortis (genialne AR, dekiel, miodzio rotor), mechanicznie Airman (kręcącego się rotora nie poczujesz i nie usłyszysz, jak w Fortisie, rotor nakręca w obie strony, więc pewnie(?) trzeba krócej nosić, by naciągnąć w tym samym stopniu)

Edytowane przez Pollux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem głos na glycine airman sst niebieski, za kształt koperty i ogólny wygląd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam niebieskiego sst12 na codzien. Lekki, niski i wygodny zegarek. Kupilbym go dzisiaj na meshu (+ skora).. brakowalo mi go ostatnio przy pool-u w Egipcie (WR200M przy grubosci zaledwie 10,7mm).. Ze wzgledu na jednobarwna tarcze latwiejszy w odczycie od modelu z czarna tarcza i pomaranczowym bezelem - nie wiem dlaczego tak odczuwam.. Luma zadziwiajaco dlugo swieci ("cala noc") aczkolwiek wstepnie nie za mocno.. Podoba mi sie tez "bardzo czysta" biel lumy w swietle dnia. Wskazowki (kszlalt i srebrzone obrzegi) bardzo ladnie pasuja do caloksztaltu i ulatwiaja odczyt czasu w polmroku. Podoba sie tez, ze wskazowka gmt nie jest za bardzo rzucajaca sie w oczy.

Jedynym minusem byla ostra krawedz dekla ktory przy za ciasnym zapieciu paska wbijal sie w nadgarstek a przy za luznym szorowal po nim.. ale papier scierny rozwiazal ta mala niedogodnosc..

 

Chrono moze sie wydawac duze, grube, ciezkie i niewygodne jako zegarek na codzien.

 

airman_x3.jpg

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech zdecydowanie Airman niebieski. Jest najbardziej wyważony. Fortis przekombinowany i nie do końce te zegarki mają opinię dobrze wykonanych (coś słyszałem o odpadających wskazówkach). Glycine mają niezły stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Fortisa - w tym przypadku zdjęcie jest kiepskie i ten zegarek na żywo wygląda dużo lepiej.

Nie widziałem na żywo pomarańczowego Airmana więc mój głos tylko między niebieskim Airmanem a Fortisem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało obiektywny jestem, gdyż uwielbiam chrono. Fortis wizualnie dużo bardziej mi leży. Na żywo fajnie układa się na łapie, 42mm średnicy to całkiem nie dużo jak na chrono. Wada i zaleta zarazem to dwustronny AR - jak wyłapie ryskę to słabo to wygląda. Jeżeli nie fortis to SST niebieski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam airmana SST06 ( czyli twój typ 2)- nosi się świtnie, koperta przyklejona do nadgarstka; naprawdę super zegarek; z czystym sumieniem mogę polecić;

 

p.s. z niebieską tarczą i pomarańczowym ringiem....trudno wyrwać z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem swój głos na SST niebieska-pomarańcz.Zegarek ma w sobie to coś... ;)


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sst wersje pomarańczowo-czarną i nie była najładniejsza wersja...

 

Jak bym dzisiaj kupował to tylko wersję Milano (niebieska tatcza + mesh)

 

Głos oddałem na 1.

Edytowane przez lordhelmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór, ale jednak 1 za wygląd. Miałem SST i to naprawdę świetny zegarek. SST plus mesh to rzeczywiście może być udane połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie sst 06, fenomenalny zegar :P


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem za niebieskim Glycine, jest bardziej uniwersalny i ma wysoki fun factor, Fortis nie traci w realu i jest fajny, ale chrono jako edc się imho nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałem na Fortisa,podane Glycine w ogóle do mnie nie przemawiają. Gdyby był pokazany Glycine Combat to co innego :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na SST niebiesko-pomarańczowy, wg mnie dobrze współgra takie zestawienie kolorystyczne a tarcza wydaje się ciekawsza niż w przypadku propozycji numer 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Airmana SST. Tego nowszego. Wersja purist. Zegarek ma dwie cechy, które moim zdaniem mają negatywny wpływ na wygodę posługiwania się nim. Pierwsza: zbyt długa wskazówka minutowa zasłania indeksy. Druga: tak jak w większości zegarków z 24-godzinną tarczą dodz. 0 i 24 są na górze. Moim zdaniem bardziej intuicyjne i wygodne jest rozwiązanie stosowane np. w zegarach/ licznikach samochodowych i w tym zegarku

http://russian-watches.info/product/raketa-24-chasovye-mehanicheskie-chasy-u-100-schepke-oranzh/

 

być może dlatego, że jest analogiczne do ruchu słońca, które w południe znajduje sie najwyżej (co do zasady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddałem głos na SST niebieska-pomarancza, naprawdę ładny i dobrze wykonany zegarek w tej cenie- miałem okazję oglądać je w salonie - Fortisa nie widziałem ale patrząc po zdjęciu nie podchodzi mi taka kolorystyka.


Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki zdecydowanie Fortis, mam podobnego z białą tarczą, niebieskimi wskazówkami i dodatkowo funkcją GMT - to naprawdę bardzo fajny zrgarek.

Pokazane zdjęcie jest fatalne!


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine airman sst niebieski bo piękny jest :)

...a Fortis do tych Glycków dla mnie nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na SST niebieska-pomarancza. Używam jako EDC. Świetnie się nosi. Na żywo ta wersja wiele zyskuje. Zdjęcia nie oddają uroku jaki daje przejście od błękitu na dole tarczy do ciemnego granatu na górze. Zmieniłem pasek na custom od "nickstraps" (mniej więcej taki jak poniżej). Zegarek wygląda obłędnie. Mimo, że z pozoru duży to świetnie się sprawdza na małych nadgarstkach (mój 17cm). Co ciekawe ten zegarek bardzo polubiła i niestety często mi podbiera moja żona. A ona ma łapkę pewnie ok. 13-14cm.

IMG_6040.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SST niebiesko-pomarańczowy to jest to i na niego głosuję ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem swój głos na fortisa.

Sam myślałem o takim, tylko czarny i bez chrono.

Dla mnie zaletą jest pdwójna data.

Co prawda wybór padł na inną firmę ale z tych b42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.