Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie kolega z niemiec namawia mnie na zakupy pięknych zegarków Constantin Weisz,ale nie znalazłem nigdzie opini o tej firmie która się reklamuje jako manufaktura,ale jak sprawdziłem rejestrację w niemczech to wychodzi że zarejestrowana jest w Kolonii w 2007 r jako sprzedawca wszystkiego od majtek po biżuterię więc myślę że i zegarki są chińskie....ale może się mylę.

Czy ktoś słyszał o takiej firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.

zapewne kolejny producent "zegarków" , którego jedynym atutem ma być słowo "constantin" w nazwie , mające zapewne sugerować jakieś nawiązanie do jednej z najlepszych manufaktur czyli VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOBOR

YVES CAMANI

Słabe zegarki porównując do orient seiko i citizena to tak jak polonez do mercedesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.

zapewne kolejny producent "zegarków" , którego jedynym atutem ma być słowo "constantin" w nazwie , mające zapewne sugerować jakieś nawiązanie do jednej z najlepszych manufaktur czyli VC

 

I tak aż dziwne, że nie nazwali ich Constantine Veisz

:lol:


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.overstock.com/Jewelry-Watches/Andre-Giroud-Mens-Quartz-Watch/5550266/product.html

 

KonTiki skrzyżowane z U-Boat w kolorze Orange Monster. Tylko dla koneserów :lol:

 

Ło matko! :D

I nawet uchwyt od pompy mu włożyli...

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podróbki lub inaczej zwane repliki to moim zdaniem nalezałoby rozróżnić dwie kwiestie.

Pierwsza to faktycznie totalna replika - podróbka zegarka drogiej marki z zachowaniem detalu , sygnatur- o "skopiowaniu" mechanizmu nie wspomnę- tylko że z innych, zwykle dużo gorszych materiałów , bez zachowania dbałości o szczegół- to jest zwykłe oszustwo.... i powinno być ścigane jako plagiat.

 

Natomiast zupełnie inną sprawą jest : zbudowanie zegarka zaciągając pomysły od innych, ale kompletnie od podstaw i oczywiście bez brania części od innych zegarków i jesli się to udaje , jest ładnie zrobione, jest tanie, dużo tańsze niż marki z najwyższych półek cenowych - to takie budowanie zegarków uważam za sztukę godną a zegarek wykonany przez mało znaną manufakturę jest w dalszym ciągu małym dziełem sztuki czy się to komus podoba czy nie. I można sobie dowoli psioczyć , a i tak na pewno znajdą się tacy, jak ktoś nazwał " frajerzy" którzy zapłacą 1KPLN zamiast 50, czy 100 KPLN i będą się cieszyć takim małym dziełem sztuki może nawet bardziej niż właściciele tych markowych , drogich zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez mało znaną manufakturę? Zegarki wykonywane w manufakturach kosztują ciężkie pieniądze, więc raczej muszą być dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mało znana manufaktura" - zamówienie kopert, mechanizmów u chinola, wrzucenie swojej tarczy z logiem i hurra, mamy manufakturę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podróbki lub inaczej zwane repliki to moim zdaniem nalezałoby rozróżnić dwie kwiestie.

 

 

Bardzo fajnie jest czytać, potem pisać :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie jest czytać, potem pisać :)

Jeszcze lepiej najpierw pomyśleć :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gulllaume-zloty-masywny-meski-zegarek-mechaniczny-i5647994808.html

Czyżby kolejny kandydat ?

Cholera , jak lubię open hearty , tak to jest szkaradne

WOW. To jest straszne, nic tu do siebie nie pasuje... I zastanawia mnie, dlaczego "unikalny, niebiesko-czerwony ring" jest wyskalowany do 24?

Sprzedający nawet sobie domenę wykupił, żeby się uwiarygodnić :D Swoją drogą, zauważam że te "marki" w większości przypadków imitują jakieś imię+nazwisko brzmiące rzekomo ekskluzywnie... Szkoda tylko, że jest ich tak dużo, i wszystkie pisane tą samą czcionką - czyżby chińczycy nie mieli innych? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zegarek firmy bernhard h.mayer i chcialbym sie dowiedziec czy to podrabiana firma czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek i obserwując piękne nazwy wspaniałych chińskich arcydzieł tylko to mi się nasuwa ;)

beznazwy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.