Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem ostatnio ciekawe zjawisko.

Coraz częściej oferowane są zegarki nowych nieznanych firm, którym

przypisuje się legendarność i tradycję.

Nawet na naszym Allegro można zobaczyć takie oferty:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44757923

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44557048

 

Nie są to oczywiście podróbki, :(

Ale podobieństwo do rzeczywistych modeli jest czesto zdumiewające.

Co Panowie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

przedwczoraj Watchbizz.de ( wydawca m.in Uhren Magazine i Chronos)

na swoim forum opublikowała "czarną listę" o której już tu kiedyś pisałem. ... tak więc stało się to oficjalne.

oto ona

 

Aeromatic 1912

Adee Kaye

ApogÓum

Astroavia

Bernadino

Buchner & Bovalier

Cavadini

Centia

Claude Valentini

Denacci

Dufour

Ernest Rochet

Galileo

Glashaus Hamburg

Jeane Melaine

Jacques Cantani

Jean Jacot

Joseph Gurbry2nź

Krug Bay2nźmen

Laurine

Leutwyler & Sy2nśhne

Louis Bolle

Louis Valentino

Maria Giesen

Montres Allison

Newton Sons

Nomex

Olivier Witteaux

Oskar Emil

Ottimo

Paul Stevens

Pierrini

Raschke Glashy2nźtte

RenÓ Barton

Robert

Roebelin & Graef

Ry2nśthlin

Rudolph Ry2nźttli

Theorema

Tom Tuder

Torgeon

Steinhausen

Wilhelm Ry2nźhling

Vidar

... a tu link to tematu (nie wiem czy da się go otworzyć bez rejestracji na watchbizz - napiszcie czy się da!)

 

http://watchbizzforum.de/phpBB2/viewtopic....=schwarze+liste

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcus

Sprzedawcy tych cacek życzą sobie za nie całkiem sporo -w przypadku np Louis Bolle czy Newton&Sons.Istne kuriozum to fakt ,że mają chętnych gotowych zapłacić ca 1 kpln...

A najlepsze to to ,że te firmy są czymś co jakiś czas temu przyszło mi do głowy jako eksperyment myślowy...Jak zakraść się w poczet producentów artykułów uważanych za luksusowe(bo takie osiągają wysokie ceny ) jednocześnie nie mając wyrobionej marki...Trzeba wymyśleć jakąś nazwę - najlepiej dwuczłonową o szlachetnym brzmieniu :( .Zainstalować profesjonalnie wyglądającą stronę internetową, umieścić na niej zmyśloną -najlepiej sięgającą średniowiecza historię firmy... No i koniecznie wyimaginowane ceny najlepiej znacznie przewyższające te- sugerowane dystrybutorom rozprowadzającym towar.Aaaa i na końcu zerżnąć i "zmiksować" design z

uznanych producentów. Kluczem do sukcesu jest tylko jedno -skąd wytrzasnąć tylu naiwniaków chcących to kupić?... Mało jest rankingów/piramid prestiżu firm zegarkowych i google nie odpowie wprost które marki są warte uwagi a czego nalezy unikać-przydałaby się jakaś kampania informacyjna w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może umieścić zacytowaną przez Piotrka listę na stronie głównej klubu? Watchbizz się chyba nie obrazi.

Tylko z odpowiednią adnotacją, żeby nikt nie odniósł wrażenia że to jakieś podróbki....

To niby niezależne marki z "dobrym" (cudzysłów zamierzony) public relations i nikt nie powinien się czepiać. Ale taki sposób promocji (historia której nie było etc.) to zwykłe oszukiwanie. I tyle.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...DUBOULE since 1620... szkoda że nie 1410!!! ..pod zbroją... :twisted:

:shock:

...umieram ...szybko, szybko... musze się napić czegoś mocniejszego...

 

:(


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcus

Ktoś gdzieś psioczył na marketingowców a istnienie takich firm to właśnie przykład prawdziwej sztuki w tej dziedzinie...

Co prawda rynek rządzi się swoimi prawami i nie znosi ingerencji ideologii ale...Można upowszechniać informacje o ich kłamliwej "wielowiekowej" tradycji i prawdopodobnie chińskim pochodzeniu mechanizmów a najpewniej całych zegarków.

Ale powodzenie tych zegarków kryje się w ich urodzie i z tego co widać na fotkach w " wizualnej jakości wykonania"- to jest wspólny mianownik z ordynarnymi podróbkami- po prostu te zegarki wyglądają na drogie.Szwajcarzy nie robią tak efektownych i artystycznych zegarków w choćby zblizonych cenach- za 800pln można dostać "ascetycznego" Tissota... bo te ...z ładniejszą kopertą i bardziej wyuzdaną tarczą kosztują "T" razy więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szlag by to trafił - właśnie znalazłem piękny zegarek na Allegro, no i oczywiście jest na liście Watchbizz :evil:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46669122

 

Mają nawet autoryzowane przedstawicielstwo w PL, no i serwis:

http://www.aeromatic1912.pl

 

Gdyby nie to forum, to zapewne już bym się dał nabrać. :oops:

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Was i tak sobie myślę - co byłoby szczytem zegarkowej bezczelności?

 

Zapewne np... podróba Louisa Bolle!

 

(a może nie "byłoby", tylko ktoś z Was już spotkał coś takiego?)


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a może tak jak w matematyce dwa minusy dają plus, a w zegarkach podróba podróby daje oryginał :shock: :wink:

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja rownież się cieszę, ze takie forum istnieje i o czarnej liście można przeczytac. Cieszę się dlatego, że tak jak TommyLee spodobał mi mi się na allegro jeden zegarek z listy.

Mimo to zanim zacząłem szukac informacji na temat tej firmy na forum to pomyślałem sobie o zwykłej strategii marketingowej. Cena na stronie kilka tys. $, a na allegro zawsze okolo 900 PLN. Dzięki forum potwierdziły się moje przypuszczenia.

Opublikowanie listy na stronie głównej to raczej dobry pomysł. Nie jako totalna negacja, a raczej jako informacja.

 

Pozdrawiam i dzięki.

PS. Nawet bardzo mi się spodobał ten "legendarny' zegarek. Ja naiwny :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateuszmtx

Szkoda tylko ze tak efektownie wyglądających zegarków w takich cenach nie robią Szwajcarscy zeharmistrzowie :)

No ale mimo wszystko lepiej miec troszke "brzydszego" szwajcara niz to nie wiadomo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

czy uważacie, że informacja na stronie głównej będzie czytana cząściej ?

W jakim temacie ją umieścić ?

admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może : "czarna lista" ... oczywiście z odpowiednim wyjaśnieniem !

 

czy uważacie, że informacja na stronie głównej będzie czytana cząściej

 

... nieważne , można przecież ją tam skopiować a nie przenieść - W DWÓCH MIEJSCACH BĘDZIE NAPEWNO BARDZIEJ DOSTĘPNA NIŻ W JEDNYM.

 

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisał michalop, niech będzie w dwóch różnych miejscach. Trudno powiedziec pod jakim tytułem, może "Szwajcary bez historii" lub poprostu jak jest "czarna lista" i poprzec to, w obydwu przypadkach, krótkim opisem.

 

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dziwię się, ze powstała taka lista skoro Krug baumen jest najlepiej sprzedającą się amrką zegarków w Niemczech (I kw 2005 r) Komuś to nie rękę.

 

Gdzie znalazłeś te dane ?

 

ML, mimo że jest dosyć młodą firmą, nie próbuje budować swojego wizerunku, wymyślając historię i przypisując sobie wiekową tradycję a design zegarków jest dosyć charakterystyczny i ciężko zarzucić podobieństwo do zegarków innych marek, co ma miejsce właśnie w przypadku tych z czarnej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ML to do niedawno trudno było uznawac je za zegarki z własnym disignem skoro mechanizmy w duzej mierze decydujace o wyglądzie były ETA. Mam gdzies link poszukam to podam (dotyczy danych sprzedazy Kruga Baumena)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanizmy w duzej mierze decydujace o wyglądzie były ETA.

 

Z tego co ja się orientuję, to mechanizm nie decyduje o wyglądzie... Te same mechanizmy są wkładane do zegarków bardzo różnych stylistycznie - z różnymi kształtami kopert, designem tarczy.... Co masz na myśli pisząc że mechanizm decyduje o wyglądzie?


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK napisał:

Zobacz na zegarek ML Masterpiece Chroneo, Revue Thommen Chronograf lub kazdy inny z mechanizmem Valjoux 7750. Nawet Vidar z czernej listy wygląda niemal identycznie

No to na początek lista firm dość często używających 7750: Alain Silberstein, Auguste Reymond, Bertolucci, Breitling, Christ, Chronoswiss, Dugena, Eberhard, Eterna, Forget, IWC, Jaguar, Kelek, Longines, M & M, Maurice Lacroix, Minerva, Omega, Oris, Paul Picot, Raymond Weil, Schwarz-Etienne, Sector, Sinn, TAG-Heuer, Tissot, Ulysse Nardin, Universal Geneve........

 

a teraz pytanie: czy możesz mi pokazać jakiegoś Alain Silberstein'a podobnego np. do Chronoswiss'a, lub jakieś IWC podobne do Longines'a- oczywiście mowa o modelach stosujących 7750 :?:

 

Więc dla mnie stwierdzenie:

mechanizmy w duzej mierze decydujace o wyglądzie były ETA

nie do końca jest zrozumiałe.

Może spróbujesz powiedzieć dlaczego tak uważasz :?:

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym poziomie manufaktury i jakosci oczywistą rzeczą jest, ze zegarki różnią się jednak szanowana u nas firma ML do nich sie nie zalicza


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam design firmy ML za jeden z bardziej charakterystycznych. szczególnie linie masterpiece, oraz nowe pontos i miros. w żadnym wypadku nie nazwał bym ich wzornictwa odtwórczym.

 

... a co do firm z czarnej listy , to wiele z nich znalazło się tam jedynie za zawyżanie cen katalogowych. ( często podane ceny wynoszą ponad 1000 euro , choć w rzeczywistości zegarki te nigdy i nigdzie nie były za tą kwotę sprzedawane.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.