Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Tourrillon

to cos jak carillon

tylko mniejsze :(


TAG Indy 500, Samurai white&black, Delbana, Heuer Carrera, Certina DS Podium RK i troche kwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurbillon :(

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ssebittro

Mam pytanie . Co robi na liście szwajcarskich zegarków marka Gucci i np Versace lub Porsche design ??? Versace , jako o designie, królestwo tandety co robi na wspólnej liscie obok Rado ??? Dla mnie to bardzo nie zrozumiałe, chodzi o mechanizm zegarka ???

 

Jak ktos z forumowiczów ma chwilke czasu to prosił bym o wyczerpujące wyjasnienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo spójrz ,generalnie to co oferowane jest w polsce pod marką gucci czy versace to tak naprawede o ile nie badziewie to cos zdecydowanie nie warte swojej ceny. Ale istnieja też prawdziwe niezłe zegarki wystepujące pod tymi markami które są napędzane szwajcarskimi mechanizmami ,tylko ze w polsce to raczej rzadkość. Tak więc V. i G. jezeli chodzi o ich flagowe czasomierze powinni bez problemu trafic na taką listę. Oryginalne P.D. są to bardzo dobre i drogie zegarki mechaniczne lub automatyczne szwajcarskie o ile sie nie myle, produkowane przez marki Tag Heuer czy Eterna. Niestety zdarzają sie nędzne gówna podszywające się po Porsche Design ale to juz inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was mając kiedyś podróby badał ich dokładność.

Ciekawy jestem jakie mają odchyłki dobowe a nie kupię przecież jakiegoś złoma tylko po to żeby np. przekonać się, że traci minutę na dobę i przy okazji napełnię kabzę sprzedawcy, a podejrzewam, że wielu z was (choćby w drodze w stronę walca) wpadły w ręce jakieś faki. Ciekawy jestem czy są podróby które mierzą czas czy jakość wykonania ogranicza ich funkcje do wątpliwej urody biżuterii.

 

Ps. Kieruje się tylko ciekawością, kupna faka nawet nie rozważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

to pytanie jest jak lokata :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mailem żądanej podróby(naprawdę)...ale kiedyś ktoś zamieścił porównanie i niestety najwyższej jakości podróba(jeśli tak można to określić) wypadła lepiej niż oryginał... :lol::lol:


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie ma znaczenia. Ja wiem jedno - jeden z moich profersorów (konkretnie od marketingu) ma podróbę Omegi Constelation. Strasznie on stracił w moich oczac - na prawdę lepsze wrażenie robi oryginalny Seikacz 5 niż podróba Omegi. Zwróć uwagę, że najprawdopodobniej Ci, na których opinii ci zależy mają wiedzępozwalającą wykrywać podróbki.

 

P.S

Podróbki są zawodne - nawet jakieś tam superowe i drogie faki Paneraia miały kłpoty z włosem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież napisałem że nawet nie rozważam kupna.

to że może mnie interesować jaki jest poziom przestępczości, albo jakimi motywami kierują się przestępcy nie znaczy że sam chcę jakieś popełnić.

ciekawy jestem czy bywają podróby dobrej jakości także werków, czy ktoś np. ma doświadczenie że podróby robią 10-20min na dobę:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorzo

Zobacz mój ostatni post w dziale "Zegarki ros. i radz." , temat: "Chinska robota:)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT;

"LUDZIE! Zanim zaczniecie licytować zegarki tej marki powyżej 100zł - poczytajcie trochę o nich w internecie!!!"

 

mam omamy, czy sprzedający naprawdę wystawił go za 250.

 

a co do podrubek, zabijcie mnie ale mam jedną :twisted: a w zasadzie pozostał już sam mechanizn czasami jak nim wstrząsne to nawet pokiwa się troszkę.

A kiedy niczego nie świadomy go kupowałem, było to 7 lat temu, był to "piękny" MAURICE LACROIX automat na 49 kamieniach :(:(

nie wiedziałem nawet że taka firma istnieje, już w tedy miałem chopla na punkcie zegarków z tym że wiedzy żadnej,więc brałem co mi w ręce wpadło aby tanio i "okazja".

i muszę powiedzieć, że co do dokładnośći nie miałem zastrzeżeń, ponieważdość szybko zoriętowałem się co noszę nie miałem okazji przetestować go dłużej ale przez tych kilka tygodni nie przestawiałem go wcale.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walzur
i muszę powiedzieć, że co do dokładnośći nie miałem zastrzeżeń, ponieważdość szybko zoriętowałem się co noszę nie miałem okazji przetestować go dłużej ale przez tych kilka tygodni nie przestawiałem go wcale.

 

czasem już tak bywa, że nie tylko oryginalne rzeczy są dobre, sprawne etc. etc. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
i muszę powiedzieć, że co do dokładnośći nie miałem zastrzeżeń, ponieważdość szybko zoriętowałem się co noszę nie miałem okazji przetestować go dłużej ale przez tych kilka tygodni nie przestawiałem go wcale.

 

Wiesz, ostatnio oglądałem 2 podróby ML i miałem okazję, aby na miejscu je porównać do oryginału (show zrobiła koleżanka, chcąc mnie wyedukować w kwestii najnowszych chińskich podróbek), i muszę powiedzieć że jako nie znający się na ML kupiłbym jak głupi, gdybym miał pieniądze i napęd na zakup Maurycego - tak doskonale były wykonane, różniąc się od oryginałów bardzo nieznacznie, i nie do odróżnienia dla zwykłego, niewprawnego oka. Tak więc wcale Ci się nie dziwię, ktoś kto nie zna danego modelu zegarka czy samej marki może czasami kupić nieświadomie taką "high-endową" podróbę, a poziom tychże wzrasta z roku na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzep

Robienie dobrych jakosciowo podrob to calkiem niezly biznes musi byc (chyba). Podroba nie musi oznaczac wcale beznadziejnej jakosci i mechanizmu wykonanego z puszki po tunczyku. Wystarczy spojrzec na takiego Archimede - bardzo dobrze i porzadnie wykonany zegarek na szwajcarskim mechanizmie za 1000zl (juz z marza sprzedawcy). Tak wiec jakas mala firma moze kopiowac wzor np z ML lub innej marki, robic bardzo porzadne podroby na dobrym mechanizmie i sprzedawac je za np 3000zl. To daje bardzo przywoity zarobek od sztuki, a klient tez sie latwiej nabierze - bo po "Rolexie" za 150zl naprawde czuc podrobka na kilometr - ale taki zegarek juz ktos bez wiedzy zegarmistrzowskiej raczej nie odrozni. Nie mowiac o fakcie, ze i sprzedawcy beda szczesliwi, bo przecietny klient sie nie zorientuje a bedac z zegarka zadowolony poleci tego sprzedawce dalej (i nie bedzie musial sie on zmywac po prau transakcjach).

 

Oczywiscie nie zmienia to faktu, ze podrobki sa nielegalne i powinny byc tepione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tandeta straszna, aż po oczach wali. Bleeeeeeeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gazownik

Nie, nie. Maharadży nic nie przebije. Te kamienie (powinni na tarczy napisać ile dokładnie ma kamieni - razem z tymi na wierzchu) I ta nazwa - Medor - kojarzy mi się z psem. Pewnie jakiś "dres" dla swojego ukochanego bulteriera zażyczył sobie projekt (na szyję?). No przesadziłem że nic nie przebije - zobaczcie u tego samego "aukcjonariusza" krzyżyk na komunię. I opisy do niego. Idę sobie zmienić pampersa, bo zaszczałem dokumentnie. :lol::):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Krzyżyk przebił wszystko. Przebił Maharadżę i wszystkie inne aukcje na alledrogo.pl

Buehehehehe. Ten człowiek nie ma litości. Pozabija wszystkich allegrowiczów smiechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to opakowane pojedynczo "okałaze' :shock: :mrgreen: :mrgreen: g.....o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.