Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się.

Tylko jak pozwać "firmę", która nawet nie ujawnia, gdzie się mieści?

Na ich stronie najdokładniejszy namiar to "niedaleko Frankfurtu". :(

A może powinno być... niedaleko Pekinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dymitr

Nie, najdokłądniejszy namiar to Sonnenhof 2 Gravenwiesbach - tam mieści sie zarząd firmy, w którym miałem okazję być dwa miesiace temu, mały sklepik, kilka gablot sprzedawca i 2 osoby obsługi. Jako klient kupujący na miejscu dostałem "zaproszenie do wytwórni", z którego neistety nie mogłem skorzystać, ale adres jest jednoznaczny Frankrurt Unnterrodach 11. Denerwuje mnei cały chiński mit wokół Aeromatica. Sam kupiłem ten zegarek i od dwóch miesiacy pospieszył się o 2.5 minuty, wykazując nierównomiernośc chodu bo w meidzy czasie też się opóźniał, ale ogólnei większej korekty minut nie musiałem robić a to się dla mnei liczy. Fakt, że częśc modeli wzorują na innych, ale mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listę zamieszczoną przez Piotrka na 1 stronie tematu:

Aeromatic 1912

Adee Kaye

ApogÓum

Astroavia

Bernadino

Buchner & Bovalier

Cavadini

Centia

Claude Valentini

Denacci

Dufour

Ernest Rochet

Galileo

Glashaus Hamburg

Jeane Mela

Jacques Cantani

Jean Jacot

Joseph Gurbry2nź

Krug Bay2nźmen

Laurine

Leutwyler & Sy2nśhne

Louis Bolle

Louis Valentino

Maria Giesen

Montres Allison

Newton Sons

Nomex

Olivier Witteaux

Oskar Emil

Ottimo

Paul Stevens

Pierrini

Raschke Glashy2nźtte

RenÓ Barton

Robert

Roebelin & Graef

Ry2nśthlin

Rudolph Ry2nźttli

Theorema

Tom Tuder

Torgeon

Steinhausen

Wilhelm Ry2nźhling

Vidar

 

uzupełniam dalej o pojawiające się na Allegro i nie tylko:

 

Estana ( http://www.estana.de/prod06.htm )

Stratosphere Watches ( http://www.stratosphere-watches.com/automatic.htm )

Trias ( http://www.trias-watch.com )

 

...i proszę dopisywać następne (a pojawiają się z każdym niemal dniem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star Diver, Omega Planet Ocean 45.5 Big Size , Oris WilliamsF1 Team Day/Date , Oris Flight Timer B2 , Oris Aquis Date Blue ,Tudor Chrono 20300 , Seiko Tuna 300 meter - swap Omega Mesh , Tissot Chrono pr 516 , Oriencik "sentiment"patelnia , Omega Seamaster Chrono 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Javelle ( http://www.javelle.de/ )

- ich strona www to po prostu... wklejony jpeg! :?

W sumie nic dziwnego. Znalazłem takie coś: j80351.jpg

Widać wyraźnie, że to CAD z wklejonym z reala wrzecionem balansu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Dyskusja jest bardzo ciekawa, bo oprócz tych Kolegów, którzy pałają świętym oburzeniem na temat tych firm, są i tacy, którzy wydają się bronić przynajmniej niektórych z nich.

Przypomina to troche sytuację z płytami pirackimi. Choć oficjalnie się je potępia, to ilu znajdują zwolenników? Nikt ich nie wytępi.

Jeżeli dana firma i ich zegarki spełniają choć trochę cechy jakości pozwalające na ich dobre uzytkowanie ( i ocztwiście ściągają wzornictwo z firm na których wyroby nie stać danych klientów), to zaprawdę, dopisywanie kolejnych firm do listy nic a nic nie da, zawsze znajdą się chetni do kupna.

Niestety nie dokonamy wytępienia tych firm wyrażając naszą dezaprobatę, dopóki będzie istniał popyt na ich produkty.

Chyba, że chcemy być kreatorami tego co dobre i wyznaczania tego co złe i powinno być obowiązkowo potępione. Można mieć z tego oczywiście niewątpliwą satysfakcję, ale czy takie stanowisko nie jest zarezerwowane tylko dla Najwyższego?

Oczywiście zbyt natrętna oferta tych firm może drażnić co po niektórych, ale wydaje się, że na ten temat chyba nie można nic zrobić.

A może inni mają po prostu inny gust i podobają im się takie zegarki, tym bardziej, że są za godziwie niższą cenę od kilku lub kilkudziesięciu tysięcy Euro.

Dopóki będzie istniała polityka topowych firm polegająca na kreacji swojego prestiżu przez utrzymywanie cen na niebotycznym poziomie, dopóty tym bardziej będą pojawiać się i utrzymywać na rynku krytykowane przez nas firmy. To własnie polityka firm topowych stworzyła popyt na takie firmy. Zapewne istnienie takich firm nie pomaga firmom topowym, ale sami są sobie winni i niech teraz jedzą tą żabę.

Tak więc obrona interesu i prestizu topowych firm przez nasze oburzenie wydaje się być po prostu nie na miejscu.

Tomek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

Haas&Cie http://www.haas-cie.co.kr (kr, ale swiss made :P sic!)

 

Stovard-Jy2nźrgenson 1887! Ale turecki właściciel urodził się...w 1971 r. Pewnie w poprzednim wcieleniu był Szwajcaarem z Le Locle :(


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy takie stanowisko nie jest zarezerwowane tylko dla Najwyższego?

[...]

To własnie polityka firm topowych stworzyła popyt na takie firmy. Zapewne istnienie takich firm nie pomaga firmom topowym, ale sami są sobie winni i niech teraz jedzą tą żabę.

Tak więc obrona interesu i prestizu topowych firm przez nasze oburzenie wydaje się być po prostu nie na miejscu.

Nie rozumiem... Przecież oceniamy tylko zegarki, nie wybitne dzieła sztuki (tym bardziej, że plasujące się na czarnej liście...), ani tym bardziej ludzi. Nie wchodzimy w kompetencje Boga - oceniamy tylko martwe przedmioty (choć z 'duszą' :P ). Taki ton wydaje mi się dalece przesadzony.

 

Niech istnieją sobie firmy takie, jak w/w. Mnie denerwuje czasem tylko ich naśladownictwo / wtórność / podszywanie się pod inne, szacowne manufaktury oraz sztuczne roztaczanie przez nie wokół siebie nimbu wspaniałej tradycji, przynależnego raczej nielicznym. Dlatego zamiast wydawać często i kilkaset euro na ich wątpliwej jakości 'wyroby', zdecydowanie lepiej kupić np. Roamera, Atlantica, Certinę, Hamiltona, Christopher Ward, Seiko, rosyjskie itd. - wybór jest spory.

Zresztą z czasem (w co ja raczej wątpię) może choć jedna z firm z 'czarnej listy' dorobi się rzeczywistej, a nie tylko pozornej renomy. Kto wie?

Pozdrawiam :(

 

PS.

Owner and founder of Stovard Jy2nźrgenson is Mr. Ibrahim Ókten, born on the 14.december of 1971 in Frankfurt Germany as a Turkish citizen.
http://www.tophorloges.nl/stovard.htm :(

co nie przeszkadza mu, jak widać poniżej, używać.... swiss made (+ ten wtórny design)!

169-7751roman.jpg

 

PS2. A propos swiss made - http://www.fhs.ch/en/swissm.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Estana to bida(widziałem ją na ręku)

natomiast Stratosphere Watches i Triasa robi ta sama firma

(i kosztuje pare euro)

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to podejrzana sprawa. Ale mogę się tez mylić.

 

Nie mylisz się. Ten sam czajnis szajswerk co w pozostałych.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby kandydat do "czarnej listy"?

Jak najbardziej.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego Rousseau na eBay-u i paru innych zagrancznych serwisach. Widze, że te firmy pójdą niedługo z torbami. Sprzedają za 1/10 tego co sugerują. A te 35 kamieni to rozumiem, że wykopane w prowincji Liaoning lub Mongolia Wewnętrzna :D Problem w tym, że ceny są absurdalne, nawet te realne, nie sugerowane. To już lepiej kupić Perfecta. Przynajmniej ma się zegarek za cenę jego wartości.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat czarnej listy myśę, że można na jej temat dywagować, jeżeli ma się rzeczywiście 100% dane do dyskwalifikacji danej firmy. Bo przecież o to tylko chodzi, żeby za pomocą czarnej listy kogoś zdyskwalifikować.

Dlatego, może z przesadą stwierdziłem poprzednio, że niektórzy z Kolegów mają zapędy kreatorskie w ocenie tego co dobre albo co należy potępić ( a takie z 100% pewnością werdykty wystawiać może tylko Nieomylny Najwyższy - może to autentycznie przesadne stwierdzenie jak zauważył otho).

Ale to bardzo przyjemnie być kreatorem wyroczni i komuś jednocześnie dokopać.

Może ja się nie znam, ale jeżeli firma na swoim logu podaje datę 1846 rok - HAAS, to może albo ona nas chce zbajerować, a może ma jakieś podstawy do tego aby tak napisać. I to, że niektórym się nie podoba, nic do oceny firmy i dyskwalifikacji jej przez wnioskowanie o dołączenia do czarnej listy nie ma może sensu.

Może to nie zyska aplauzu, ale mnie osobiście ta czarna lista tak w ogóle nie podoba się, a to między innymi dlatego, że uważam, że może nie wszystkich należy traktować tak samo i wrzucac do jednego worka.

Jak pisałem wyżej, myślę, że firmy te są naturalnym wytworem sytuacji rynkowej. Dopóty, dopóki będą na rynku zegarki po kilka, kilkanaście , kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy Euruo, to również będzie rynek na firmy z czarnej listy, czy nam się to podoba czy nie. Może należy oswoić się z tym tematem, a nie tworzyć radosnej twórczości swoich ocen o tym, kto jest dobry a kto zły.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link już oglądałem i skłonny jestem zrobić z niego "czarnucha". Mam wątpliwości także do firmy Balmer.

www.balmerwatches.com


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

pierwsze słysze,ale te samsungi ładne tyle że korea

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny:

Bernardino Watches (chińczyk z "tradycją", oczywiście sztuczną)

MS54008WB1.jpg

1.jpg

... "tourbillon" za $500.

http://listings.ioffer.com/i/JCR9CKHR063ztd

"Bernardino Watches are the in-house watches produced by Million Smart. As many collectors know, Million Smart manufactures complete tourbillon watches -- including the entire movement. However, this [swiss Made] label is no longer a guarantee of origin worthy of the name because, as we know only too well, it covers all kind of practices and allows the label ‘Swiss’ to be placed on watches that are essentially Chinese. Let’s admit it. The ‘Swiss Made’ appellation is largely a masquerade."
:? :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Manufaktura" pt. 'Million Smart' (ten milion to pewnie, że z Chin :( ), o której wyżej: http://millions.manufacturer.globalsources...FactoryTour.htm

Jej "dzieła":

http://millions.manufacturer.globalsources...om_type-ALL.htm

http://www.millionsmart.com/en/productPage6393.htm

5cb357e5-566b-4a6b-95e3-87fea12567f2.jpg

955fdbbb-31da-4e38-b6fe-61595a170b2b.jpg

571d71b3-6836-4b24-a0dd-56efe6b9efd0.jpg

- same zapożycznia wykonane w niesłychanie obleśny sposób - brzydsze trudno sobie wyobrazić. Zupełny brak proporcji, estetyki i smaku.

Materials/Components

* China: 70%

* Swiss: 15%

* Japan: 15%

:evil: czyli i tak pewnie 100% z Chin. :?
Our 1,800-square-meter factory in mainland China produces 600,000 high-quality QA and LCD watches each month.
!!!!?!?

A tak wygląda ich 'warsztat':

http://millions.manufacturer.globalsources...02694995/QC.htm

:( :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajne obrzydlistwo :cry: fuuuj....


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

He, he :!: To doprawdy prawdziwe cacuszka i w dodatku tourbillony :!: :shock:

Przyznaję, że można w ich wypadku pomyśleć o "czarnrj liście"

Zastanawia mnie jednak to, że niektóre marki uznawane na Forum za te be :!: , znajdują miejsce w ogłoszeniach tak wydaje się renomowanego pisma jak Armbanduhren (np. Robert), a może to pismo jest takiej samej jakości jak reklamowane firmy z "czarnrj listy" :?: .

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem reklamę "Roberta" w AU, ale:

1. Płacą, więc mają reklamę (choć z punktu widzenia etyki biznesowej i nie tylko, to nie jest raczej w porządku),

2. Są to jednak małe, czarno-białe ogłoszenia raczej, niż reklamy i to w dodatku pod koniec numeru "AU"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.