Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Matko, ile tego jest? I to jeszcze "dziadostwo w extra wydaniu", te diamenciki, czy to dziwne coś tam sporo wyżej... Jezu gdzie ja żyję, a myślałem, że konwencja Genewska obowiązuje. :P

 

Złożę skargę na tych producentów, powiem, że mnie torturują wyglądem i jakością swoich produktów... No nie, brzuch mnie rozbolał, niedobrze mi, chyba za dużo się tego naoglądałem, idę po kropelki :(


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy kandydat: Joshua and Sons

 

przykład twórczości spod znaku tej marki

 

post-23896-0-98042400-1331082545.jpg

 

do kupiena via ebay only :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MassDon

Witam, chciałbym zapytać o markę Christian Benoit czy to również wirtualna marka?

 

Niestety mój wujek dał się nabrać i pochopnie kupił zegarek tej firmy za kilka set złotych na allegro. Po tym jak zegarek dotarł obrazu go zobaczyłem wygląda całkiem przyzwoicie i gdyby nie to co przeczytaliśmy na tym forum byłby pewnie zadowolony z zakupu.

 

Chciałbym zapytać czy jeśli jest to właśnie wirtualna marka, a zegarek jest tandetą i został kupiony na allegro można z tym coś zrobić, żeby zwrócić go sprzedającemu? Czy naruszył On w jakiś sposób regulamin? Czy ma prawo tak jak w zwykłym sklepie internetowym zwrócić zakupiony towar w ciągu 10 dni.

 

 

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie poljocik ;)

 

post-23896-0-46236600-1331132805.jpg

 

Czy naruszył On w jakiś sposób regulamin?

 

jeżeli nie walnął ściemy w opisie, że "swiss made" itd. to raczej nie, nie sprzedaje przecież podróby. No może z tą oficjalną ceną sklepową, ale tutaj też może pokazać oficjalną stronę z oficjalnymi "sugerowanymi" cenami detalicznymi. Przy którejś ofercie na allegro widziałem, że nazwie CB towarzyszy szwajcarska flaga, co może sugerować helwecką proweniencję, a tymczasem werk japan. Teoretycznie to wprowadza w błąd i jest jakaś nierzetelność kupiecka

 

Czy ma prawo tak jak w zwykłym sklepie internetowym zwrócić zakupiony towar w ciągu 10 dni.

 

o ile pamiętam to jeżeli się kupiło od "firmy" (przy czym niekoniecznie musi to być od razu allegrowy sklep) i poprzez "kup teraz" to tak. W przeciwnym razie nie. Oczywiście towar nieużywany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MassDon

ehhh to lipa bo z tego co wiem to to było przez licytacje. Takie zegarki widziałem w Niemczech po 10 euro, nie wiem czy konkretnie z napisem Christian Benoit, ale takiego typu "masywne" i ładnie zrobione ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, jak się podoba niech wujek nosi, przynajmniej nie podróba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem kolejny ciekawy zegarek, który można wciągnąć na "czarną listę". Po osławionej marce Charles Delon przyszła pora na następcę Pierre Delon. Proszę przeczytać jednym tchem po francusku:) O mało nie spadłem z krzesła z wrażenia(!) - nazwa mówi sama za siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem kolejny ciekawy zegarek, który można wciągnąć na "czarną listę". Po osławionej marce Charles Delon przyszła pora na następcę Pierre Delon. Proszę przeczytać jednym tchem po francusku:) O mało nie spadłem z krzesła z wrażenia(!) - nazwa mówi sama za siebie...

O marce Stuhrling Original pisałem już dwa lata temu, ale bez żadnego echa. W grudniu 2007 kupiłem na Amazon model jak na fotos. Mam teraz pytanie do znawców tematu: czy markę tę należy umieścić na liście? W każdym razie spełnia przyjęte na tym forum kryteria: sprzedaje się tylko przez internet. Na Amazon, gdzie od ręki można kupić ca trzysta Stuhrlingów, mniej więcej rok temu za przedstawiony model - jedyny egzemplarz w całym necie - żądano 500 $. Model został kupiony po kilku dniach ekspozycji. Tegoż modelu używałem do połowy 2008 roku, a teraz leży sobie w szufladzie i czeka na Godota. Myślę, że w Polsce jestem jedynym właścicielem tego dość eklektycznego stylistycznie, ale zupełnie - jeśli chodzi o osiągi - niezłego zegarka. Wykonany został z materiałów, których nie powstydziłaby się nawet Omega. Oczywiście o gustach trudno dyskutować, ale tutaj chodzi tylko o zasady. Wciągamy czy nie?

Info na www.stuhrling.com

91d4e3bbdc5f7471med.jpg

df8f55e7b036c76emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wg istniejących reguł trafił Parnis na tą listę - to może ktoś by chciał przeczytać artykuł o nim by się przekonać ....... i nie kupić :) :

 

 

http://logolife.word...erve-automatic/

Edytowane przez Hy Moser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. przeczytalem caly temet i moze mi ktos cos powiedziec o firmie vendoux?

http://www.vendoux.com/

co to w ogole jest?

Nie wiem, nie znam... Na stronie piszą tylko, że korzystają z japońskich mechanizmów. Zgodnie z definicją tego działu do "wirtualnych" chyba się nie zalicza. Na stronie jest adres zarówno firmy, jak i stacjonarnych dilerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle ze sie nie zalicza. bylo cos na stronie ze od 2004r zmienili cos w firmie. moze znajdzie sie ktos kto zna ta firme i bedzie mogl cos powiedziec o tych zegarkach. jak go dostane to zobacze co siedzi w srodku.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie wciskają kitu że to kosztuje x tyś euro albo że to szwajcar.

Ot, kwarc jakich wiele na rynku.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubos ale takiego szmelcu sprzedawanego seryjnie w takiej cenie jeszcze nie widziałem. Przecież te zegarki naprawdę są warte z 5 zł

 

Prawie jak link ;)

http://cgi.ebay.pl/MORGAN-HEADLEY-TOP-CHRONOGRAPH-KORONER-NEU-SI-SI_W0QQitemZ200407487507QQihZ010QQcategoryZ159640QQcmdZViewItem

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że nie ma tu nabijania w butelke.

Ktoś chce dać tyle kasy za coś co jak napisałeś warte jest 5 zł to daje, a że ja czy Ty w życiu tyle byśmy nie zapłacili to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOUIS ERARD - czy tą markę też należy umieścić na liście?

Sprawdź tę markę pod tym adresem http://www.fhs.ch/en/ i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może i już trochę za późno, bo ostatni post był pisany 30 lipca, lecz

uważam że marka "Perigaum" jest firmą porządną.

Posiadam zegarek Rothenschild Voyager i powiem że lepszego zegarka sportowego w tej cenie nie widziałem.

Faktycznie zegarki nie są zbyt popularne, lecz jeżeli ktoś z nimi kiedykolwiek obcował to wie

dlaczego jest to porządna marka.

Widziałem już chyba kilkanaście zegarków firmy "Perigaum"(w tym mechaniczne, automatyczne i kwarce).

Niestety na naszym rynku zegarki są niedostępne i myślę że stąd tak negatywna opinia na ich temat, bo po prostu nikt

ich nie widział.

Dodam że zegarki (kwarce) posiadają trwałe mechanizmy Miyoty i Seiko.

Zapomniałem wspomnieć dla niewiedzących, że Rothenchild należy do firmy Perigaum ;]

Pozdrawiam :D

Edytowane przez michx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KasiaL

 

prosze nie rozsiewać watków po każdym mozliwym podforum . To po pierwsze

Po drugie jeśli chcesz sie reklamować na forum proszę o kontakt na [email protected]

 

po trzecie i ostatnie - pisanie w wątku o wirtualnych markacj to raczej antyreklama..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byla zadna reklama, tylko odpowiedz na 1 z postow, ze zegarki te sa dostepne tylko w internecie. Sama niedawno kupilam taki zegarek w sklepie i chcialam sie tylko podzielic ta informacja.

Przepraszam za nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byla zadna reklama, tylko odpowiedz na 1 z postow, ze zegarki te sa dostepne tylko w internecie. Sama niedawno kupilam taki zegarek w sklepie i chcialam sie tylko podzielic ta informacja.

Przepraszam za nieporozumienie.

 

Witam,

Stuhrlinga nie noszę od ponad dwóch lat, ale z drugiej strony chciałbym się od Ciebie dowiedzieć - jeśli to nie tajemnica handlowa - gdzie w Polsce będzie można kupić już wiosną 2011 zegarki tej marki. Czy zegarek kupiłaś w sklepie internetowym czy w jakimś salonie za granicą?

Co do ich wyrobów, mogę powiedzieć, że mają zróżnicowany design: od mocno przynajmniej dla mnie kiczowatego wzornictwa po całkiem udane modele jak ten, który leży u mnie w szufladzie. W każdym razie tak to wygląda na amazon B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuhrlinga oglądałem ostatnio u jednego ze sprzedających na Allegro - odwiedziłem go, bo miałem blisko, żeby obejrzeć - wrażenia całkiem niezłe, choć wzornictwo tego modelu mi się średnio podoba - ale wykonanie z zewnątrz nienajgorsze, pudełko, papiery i dodatkowe gadżeciki mogą budzić zaufanie (choć wizerunek statecznego pana na pudełku u mnie akurat budzi podejrzliwość :( ) Niestety nie pozwolono mi odkręcić 4 śrubek z tyłu i zajrzeć w mechanizm. To taki sam model jak na tej aukcji - http://allegro.pl/nowy-zegarek-stuhrling-szwajcarski-chronograf-i1379981428.html

Z poewnością ze Szwajcarią nie ma wspólnego więcej niż napis na tarczy, ale za kwotę ok 100-150 zł na prezent dla osoby nie obeznanej w temacie - to czemu nie, jeśli już ktoś musi...

 

A w międzyczasie oglądam nieszczęścników licytujących "prawie Panerai" marki znajdującej się na czarnej liście... :

http://allegro.pl/marina-militare-40mm-automatyczny-pasek-gratis-i1375334403.html

Edytowane przez Desaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.