Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jazzband

Wirtualne marki- "czarna lista"

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna 'firma': BUW (ByfangerUhrenWerke):

post-330-0-46042200-1330496615.jpg

- sprzedawane w realu za góra 80 euro, choć niby 'normalnie' są o niebo cenniejsze (vide powyższy jpeg). Cóż - to normalna praktyka tych chińskich 'krzaków'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna uwaga do Pana wszechwiedzącego " OTTO"

http://www.fhs.ch/en/links.php

to jest lik do szwajcarskie federacji przemysłu zegarkowego. przejdx do liteki "c" trzecia kolumna 8-sma pozycja od góry jak byk "cyril ratel" wiec na przyszłosć naprawde pomyśl , albo weź pistolet i strzel sobie......


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

TIK TAK

fajna stronka :D

dzięki za linka

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedna uwaga do Pana wszechwiedzącego " OTTO"

http://www.fhs.ch/en/links.php

to jest lik do szwajcarskie federacji przemysłu zegarkowego. przejdx do liteki "c" trzecia kolumna 8-sma pozycja od góry jak byk "cyril ratel" wiec na przyszłosć naprawde pomyśl , albo weź pistolet i strzel sobie......

1. Wszechwiedzący nie jestem, za to Ty wyraźnie pretendujesz/ chcesz pretendować do takiego "tytułu".

2. Pomyłka - ludzka rzecz. Wymień drugą firmę, która nie powinna jeszcze znaleźć się na tej liście.

3. Strzelanie - nie nie skorzystam. :? Trochę kultury by się przydało...

4. Usuwam tę markę i tylko tę z czarnej listy. RESZTA więc zostaje, bo czemu nie?

5. OTTO to nie mój nick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarki z czarnych list nie wystawiają sie na targach w Bazylei czy Las Vegas. W tym roku byłem w Las Vegas. Wiele z marek zaliczanych to do czarnej listy było tam wystawionych i cieszyło sie powodzeniem!!

Jeśli tak, współczuję tym, którzy dali się nabrać na nie w LV (w co zresztą wątpię). Podobnie, jak na opisywane wcześniej przez Ciebie tzw. "tourbillony" oraz rzekome werki... Bregueta (tak, tak!!!) bodaj w Estanie (Twoje wypowiedzi w temacie o zegarku od Kendyka - Kendyk to Ty? A co psujemy 'interes' na zegarkach z werkami wartymi "parę tysięcy złotych, które można kupić za 300 zł"?). :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy uczestnicy forum mogą poszczycić sie totalnym brakiem znajomości zegarków. Na forum istnieje zasada. "czego nie znam to jest złe"

i od razu kandydat do czarnej listy!!!! Polecam długą wędrówkę po rozum do głowy!!!. Nie świadomie lub świadomie działacie na szkodę tych firm!!!

Zegarki z czarnych list nie wystawiają sie na targach w Bazylei czy Las Vegas. W tym roku byłem w Las Vegas. Wiele z marek zaliczanych to do czarnej listy było tam wystawionych i cieszyło sie powodzeniem!! W zeszłym roku w bazylei równiez. Moja uwaga szeczgólnie dotyczy "rabinhooda"

Węź chłopie poczytaj trochę , jedź na targi, dokształć sie zanim bedziesz pisał głupoty.

Firma haas ma dwie montownie, jedna starą w jurze w szwajcarii i tam powstają modele prestige oraz druga w Korei od czasów gdy kupił ja Samsung czyli od 1997 roku!.

jutro pewno napiszesz, ze festina albo jacues lemans sprzedawany w Aparcie tez musi iśc na czarną listę, bo reklamuje sie jako szwajcarska

firma a tylko powstała w szwajcarii

Sorry za mój ton, ale nie potrafię zrozumieć tego typu głupoty, którą np. RabinHood prezentuje.

 

Chamstwa wręcz nie znoszę. Razi mnie wyjątkowo, więc tylko:

1. Nie jestem kolegą Tik-taka, bo staranniej dobieram towarzystwo, które takiego tonu nie używa :?

2.Inwektywy może stosować w swoim towarzystwie, i w stosunku do swoich kolegów, bo nie sądzę, aby ktoś tego typu wycieczki tutaj i w innym cywilizowanym miejscu ktokolwiek tolerował. Nawet na targach w Las Vegas. Ale styl wypowiedzi dobitnie świadczy o człowieku.

2. W sprawie firmy Haas &coś tam - może mieć swoja montownię nawet na Rynku w Genewie, co nie zmienia faktu, że jest marką stosująca praktyki dwuznaczne w postaci cen sugerowanych, nijak sie nie mających się do jakości wykonania i stosowanych w nich rozwiązań i cen realnie za nie osiąganych.

3. Pomijam kwestie wtórności designu, ale jakoś dalej mnie ten Samsung nie przekonuje do niczego. Tym bardziej strona firmy:

In 1914 it was again awarded the prize with the highest number of points ever totalled and the same year won the Grand Prix at the National Exhibition in Berne. Innovation after innovation followed and in 1930 Haas was one of the first watch manufacturers to launch white gold and platinum ladies' watches with square cases. In 1997, Haas & Cie was acquired by SWC Corporation.

Ciekawe co takiego fantastycznego działo się w firmie Haas między 1930 a 1991 tj. od momentu jak "ożyła", a potem w 1997 r. Samsung wykupił nazwę firmy.

4. Zdjęcie siedziby firmy przedstawione na zdjęciu - umiejscowione w Hong-Kongu, taka to jura.

5. Forum i ten wątek jest m.in. po to, aby pewne kwestie stawiać, porównywać, informacje zbierać, uaktualniać. Poddawanie pod wątpliwość nie jest totalną krytyką. Wystarczy poczytać i rozróżnić. Ewentualnie się wypowiedzieć (parlamentarnie).

 

Wszechwiedzący bywalec targów i miłośnik koreańskich zegarków też ma przecież prawo do wyrażania swojego zdania, ale co do sposobu to mam bardzo duże zastrzeżenia.

I na tym kończe, nie zamierzam wdawać się w dalszą dyskusję.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie ja nie Kendyk, natomiast kupilem u niego parę ML - to do Rabinhooda, jedź lepiej na te targi w ten weekend i zmienisz zdanie, druga kwestia Haas nigdzie cen nie podaje.

wiec jak moze zawyzac ceny. Nie rozumiem.

a do otto...mam wrażenie , ze całe dnie spędzasz na szukaniu w internecie marek, których nie znasz i dopisywaniu im kierunku->czarna lista, tylko dlatego, ze ich nie znasz lub dlatego, ze powstały pare lub parenaście lat temu. Wynika to chyba z jakichs kompleksów. Przykład CR świadczy tylko o tym, ze twoje poszukiwania są nierzetelne i wprowadzasz ludzi, którzy chca tutaj czegoś sie dowiedziec w błąd. Dzięki twoim anonsom pojawiają sie takie taksty jak moje czy Tomasza Sitkowskiego.

Myslę , ze czarna lista była przygotowana dość solidnie i z nalezyta starannoscią więc nie rozumiem sensu na siłe ładowania tam marek, który stosuja legalne i dozwolone techniki marketingowe.

A wexmy taki ML.Damski model intuition. Zwykła stal pozłacana za pare euro + eta za 9 franków szwajcarskich, a cena w sklepach 4800 zł. Na ebayu chodza po 250 EUR. Czy to nie powód , zeby trafić na czarną listę?

Oczywiście, ze nie, że bo taki jest rynek. chcesz płać, nie chcesz nie płać.

Tyle co mam do powiedzenia.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga do OTTO. Napisałes ,ze zegarki buw to chińszczyzna. Proste pytanie, czy potrafisz to udowodnic? Założe sie, ze nie......wiec po co piszesz głupoty.

Federacja dokładnie monitoruje rynek. "Swiss made" jest znakiem zastrzezonym i nie sądze, zeby ktokolwiek mógł sobie pozwolic na pisanie swiss made od tak. Nie przetrwałby nawet roku. Odnośnie cyny "sugrowanej" ponad 1000 EUR sprzedazy na ebayu od 1 eur i osiaganiu cen 80 EUR to identyczna sytuacja jak z Maurice Lacroix np. Intuition. Cena sugerowana 1098 EUR, a na ebayu od 1 euro dochodza do 250. Róznica jest jedna ML ma ta uboga 30 letnią tradycję, a BUW pewno 5 albo 10 lat. W tym modelu BUW ze zdjecia z tego co widze to jest mechanizm ETA G10. To bardzo solidny mechanizm. Ceny detaliczne z tym mechanizmem w sklepach stacjonarnych osiagaja ceny od 1200 do 4500 zł w zalezności od marki.

Do Rabinhooda odnośnie Estany tourbillion musze przyznac Ci rację. jest to tourbillion (zasada działania) , ale robiony za Wielkim Murem. Tutaj wiec musze cię przeprosic. Z Haasem sie jednak niezgodze.

Była tu kiedys dyskusja na temat Stovarda Jurgensona. Napisałem, ze własiciel marki dostał nagrade od Uhren Magazine za 4 miejsce w historii testów UM za swój zegarek. Oczywisci szanowny Pan Otto kpił sobie, piramidę pretizu chciał odwracać. odsyłam Uhren Magazine 12/98. Ponadto dodam jeszcze , ze ta nagroda to za prompatica. Własciciel marki Stovard Jurgenson jest równiez włascicielem Pacardta oraz sporym udziałowcem marki mysle , ze znanej Szacownemu Panu Sinn.

pozdro dla wszystki wyprowadzonych w pole przez OTTO>


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ogólna uwaga do czrnej listy. jest na niej marka VIDAR. Mój kuzyn kupił w 2000 roku na ebayu Vidara z mechanizmem valjoux 7750 i wodoszczelnoscią 10 ATM> Nosi go codziennie, pływa w nim jeździ na rowerze i zegarek wygląda prawie jak nówka. Chodzi idealnie. Sprawdzał środek , mechanizm oryginalny. A ja kupiłem mx 2 lata temu tissota txl chrono w salonie i bransoleta juz sie rozleciała. jest to jeden z powodów dla których zawsze bede bronił czarnej listy stworzonej przez lobby federacji, która traciła rynek i chermetyczne zamkniecie odkad mechanizmy eta isa i ronda moze kupić kazdy kowalski jeśli ma tylko 50 000 $


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem wartości zegarka na rynku i ich pozycji jest cena na rynku wtórnym. Na ŻADNEJ renomowanej aukcji (Sotheby's, Antiquorum, Christies, Phillips&dePury i in.), Stovarda J. nie uświadczysz: bo to jest ŻADNA firma.

2. Wycieczki osobiste daruj sobie - nie mam zamiaru zniżać się do Twego 'poziomu'.

3. BUW nie tylko nie występuje tu: http://www.fhs.ch/en/addresses.php?list=f100 ale i tam: http://www.worldtempus.com/wt/1/395////10/ co chyba o czymś świadczy. To firma bez historii i pisanie o firmach tego typu jako o świetnych markach jest dużą przesadą.

4. Estana nie robi tourbillonów, ani nawet zegarków które jak piszesz mają taką "zasadę działania" (ki czort?). Kup sobie najpierw jaką monografię o tej komplikacji, później dyskutuj. Przejrzyj może najpierw ten wątek: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....873&start=0

5. Sęk w tym, że Haas współczesny nie ma nic wspólnego z szacowną marką B. Haas Jeune, założoną w 1 poł. XIX w. (w 1873 r. Benjamin Haas opatentował bardzo interesujący system nakręcania bez kluczyka - patent No. 3945 z 2.12.1873). Firma przestała istnieć ok. 1930 r., Nie ma też nic wspólnego z paryską manufakturą J. Haas&Collin --->> http://www.worldtempus.com/wt/1/338/#H Jej nazwę wykorzystywało, owszem, później wiele firm, ale nie miało to NIC wspólnego z oryginalną Haas. W l. 80-tych XX w. reaktywowano nazwę (nie markę!) i przez krótki czas (do ok. 1994/5 r.) produkowała dobrej klasy zegarki i później splajtowała. Teraz działa jakaś kolejna 'generacja' Haas, nie mająca nic wspólnego z dawną manufakturą.

Oryginalny B. Haas & Jeune robił np. takie repetiery:

post-330-0-86636300-1330497867.jpg

(1902 rok)

5. Naucz się czytać ze zrozumieniem: mam innego nicka. Piszę to drugi raz i ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze bede bronił czarnej listy stworzonej przez lobby federacji, która traciła rynek i chermetyczne zamkniecie odkad mechanizmy eta isa i ronda moze kupić kazdy kowalski jeśli ma tylko 50 000 $

No tak, piękna "utrata rynku" przez PP, HW, Breguet, Zenith, Blancpain, FM, DeWitt, Omega, Parmigiani, GP, PSM, R.W. Smith, UJ, Panerai, Chopard, VC, AL&S, AP, IWC, JLC, FPJ i dziesiątki innych... :shock: Można powiedzieć, umierają w pięknym stylu. :wink:

Z mojej strony definitywny EOD z tym człowiekiem. Szkoda czasu, szkoda oczu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz,z e stovard to żadna firma, ale nigdy nie miałes zegarka tej firmy w ręce, piszesz, ze dzisiejsze haasy to złom, tez nie miałes ich w ręce. Moze Samsung się stara i próbuje budowac markę.

BUW-a skreslasz nie za jakośc tylko za brak tradycji i doświadczenia. O jakosci nie masz pojęcia , bo w rekach go nie miałes. Swoje poglady i opinie wyrażasz na podstawie domysłów nie faktów.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, ze marki które wymieniłes nie traca rynku, ale traci rynek cały złom z grupy swatch, a jego lobby wydaje sie byc dominujace.[/b]


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio złom :cry: Nie mogłeś mnie wcześniej uprzedzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, podoba mi się Swatch Seamaster... :roll: :D


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uznałem tissota za złom z racji faktu, ze po póltora roku użytkowania rozleciała sie bransoleta. Dałem 1960 zł za złom. Niedosc, zę w środku najprostrzy z chronografów ETA za parę franciszków szwajcrkich to jeszcze nie wytrzymał dLuzej niz 2 lata. Ponadto 150 lat tradycji nic nie wartej , zero jakichkolwiek innowacji. Ćóz nie dziwne , ze w pojedynku przegrał z Japończykiem.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załuję tylko, ze za ta kase mogłem kupic automata Auguste Reymond, nakręcanego EPOSA, albo Candino z Unitasem albo wiele innych mechanicznych zegarków chocby 2 poljoty.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Opla Kadetta z 1984 roku. Byłoby Ci w nim do twarzy. :twisted:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JESTEŚ POSPOLITYM PRZESTEPCĄ

i kto to mówi! :evil: :x :?

Zejdź ze mnie koleś! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.csd-uhren.de

 

tan link juz był raz podany na forum na temat Stovarda Jurgensona.

Tam zegarki Oektena sprzedaja sie w towazystwie nie Kruga baumena, Aeromatica czy innych marek z czarnej listy lecz w towarzystwie Rolexa, Glashutte, Omegi, breitlinga, IWC i innych.........ale dla OTHO to kandydat do czarnej listy, bo nie zna tych marek. Czarna lista została stworzona i nie ma powodów dodawania innych marek.

Odnosnie marek z czarnej listy: Newton&Son i Aeromatic ma gdzies w jaworznie przedstawiciela w Polsce.:-). Do aeromatica sie jeszcze nie ustosunkowałem. te zegarki sa na czarnej liscie słusznie. Siedziba firmy w Niemczech to sklep z tymi zegarkami, a cała montowania jest gdzies Wielkim Murem. Mechanizmy stosowane w Aeromaticach można spotkac w tanich podróbkach ML polegajacych na tym ze tylko logo sie zgadza a disign absolutnie.

W sumie zastanawiam sie dlaczego marki z czarnej listy (oprócz Vidara)

wkładają chińskie werki skoro eta dzis jest bardzo tania.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.csd-uhren.de Tam zegarki Oektena sprzedaja sie w towazystwie nie Kruga baumena, Aeromatica czy innych marek z czarnej listy lecz w towarzystwie Rolexa, Glashutte, Omegi, breitlinga, IWC i innych.........ale dla OTHO to kandydat do czarnej listy, bo nie zna tych marek.

A niechby był i 'sprzedawany' na tej stronie obok "Pejzażu z kamiennym mostkiem" Rembrandta, "Widoku Delft" Vermeera, "Panienek z Avignon" Picassa lub PP "Gravesa", "Czyngisa" UN, PP ref 5002, dzieł Ph. Dufoura, PP "Star Caliber 2000", VC "Tour d'L.", PP Cal. 89, "Triple Axis Tourbillon" Th. Preschera, "Millenium Watch" G. Danielsa albo i z Breguetem "Mairie Antoinette", zegarkami Engela, FPJ, R.W. Smitha, Ch. Clareta, P. Buclina, P. Meuniera, A. Helwiga, R. Mikloscha, Guinanda, Prendela, Dubuis, i........ itd. - żaden to dla mnie argument!. :evil:

Naprawdę dla mnie EOD - pisz sobie na Berdyczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja być może nieco spóźniona, ale stanowcza. Zostałem określony jako "pospolity przestępca" (zob. wyżej). Przekracza to w moim odczuciu wszelkie granice racjonalnego dyskursu polemicznego; w każdym razie nie po to uczestniczyłem w tym Forum, by doczekać się takich chamskich epitetów. Podjąłem więc ostateczną decyzję: od tej pory nie będę już pisał na Forum, stając się odtąd jego biernym czytelnikiem.

Pozdrawiam i żegnam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.