Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

"Przystanek: zegarek" - książka o zegarkach z Błonia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem wydruk roboczy książki "Przystanek: zegarek".

Mam nadzieję, że do końca roku uda się posprzątać wszystkie sprawy przygotowawcze i druk ruszy na początku nowego roku.

Wielki dzięki dla Klubu za sfinansowanie przygotowania książek do druku (dotyczy książki Profesora Mrugalskiego "Zegary Elektryczne i Elektroniczne. Zarys historii" i mojej książki "Przystanek: zegarek").

Uzgadniam także współpracę z firmą Copernicus przy wydruku książki o Błoniu.

Najważniejsze, że już blisko.

Trzymając złożony już w formie książki materiał, mam spora satysfakcję.

Mam nadzieję, że książka spełni oczekiwania miłośników polskich zegarków.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie bardzo pomocna w weryfikacji oryginalności zegarków z Błonia a przede wszystkim takie kompendium wiedzy o produkcji zegarków w Błoniu będzie niezbędną pozycją w bibliotece kolekcjonerów

Przynajmniej ja czekam z niecierpliwością na mozliwość nabycia tak rzetelnego opracowania

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka będzie cena książki? i w jaki sposób będzie można ja nabyć?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że powstają takie opracowania, kiedy będzie do nabycia?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i przede wszystkim gdzie?

Mam nadzieję, że jeszcze w styczniu.

Na pewno tutaj będzie informacja gdzie.

Na pewno w odCzasu doCzasu.

Na pewno na e-zegarki.info.pl

Także w każdym sklepie jubilerskim, który będzie chciał sprzedawać.

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki nakład jest planowany i jaka cena jest ustalona. Myślę że spokojnie będzie mozna ją kupić bez gorączkowych poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakład jest założony na poziomie 800 - 1000 sztuk. Jeszcze nie ma ostatecznej decyzji.

Cena?

Muszę porozmawiać z Darkiem, bo Klub płaci za skład, więc będzie miał wpływ na cenę detaliczną.

Albo niższa cena dla wszystkich - jedna ustalona, albo wyższa i specjalny rabat dla klubowiczów.

- na to jeszcze trochę czasu mamy.

Cena na pewno nie powinna przekroczyć 30,00 zł dla klubowiczów (format B5, sztywna okładka, ok. 130 str.)

Partycypacja Klubu gwarantuje także darmowy dostęp do wersji elektronicznej (w jakimś czasie po premierze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by uruchomić jakiś system przedpłat jak za Fiata 126p? :D Chętnie bym zaklepał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by uruchomić jakiś system przedpłat jak za Fiata 126p? :D Chętnie bym zaklepał!

Nie ma potrzeby. 800 sztuk to dużo.

Książki "Czas i urządzenia do jego pomiaru" sprzedaliśmy 1200 sztuk przez... 8 lat.

Chętnie zrobię szybko dodruk i... niech tak będzie.

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czas i urządzenia do jego pomiaru" .

Władysław

 

Czy można gdzieś kupić tą książkę przez internet?

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu materiał poszedł do druku.

- książka będzie gotowa na początku lutego.

Wladysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 stron będzie co wertować tak więc z niecierpliwością czekamy by już niedługo wziąć książkę do rąk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. Czekam niecierpliwie i gratuluję zamknięcia projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze taka książka powstała. Także czekam na druk :)


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzystając z okazji zapytam: jest jakieś fajne miejsce (np w internecie) gdzie można nabyć ciekawe publikacje książkowe o zegarkach ? Teraz jestem na etapie pierwszych zakupów radzieckich zegarków i dobrze byłoby mieć jakąś skondesowane źródło wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzystając z okazji zapytam: jest jakieś fajne miejsce (np w internecie) gdzie można nabyć ciekawe publikacje książkowe o zegarkach ? Teraz jestem na etapie pierwszych zakupów radzieckich zegarków i dobrze byłoby mieć jakąś skondesowane źródło wiedzy.

Witam.Według mnie to najwięcej wiadomości na temat zegarków w internecie to KMZiZ.Tu jest praktycznie wszystko, nie przekopiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie :o !

 

Na razie jestem w szoku . Tyle tu informacji... czuję się jak w supermakecie informacji. Co półka to coś interesującego. Muszę wypracować sobie jakiś model poszukiwań (i rozsądnej absorpcji) informacji :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie :o !

 

Na razie jestem w szoku . Tyle tu informacji... czuję się jak w supermakecie informacji. Co półka to coś interesującego. Muszę wypracować sobie jakiś model poszukiwań (i rozsądnej absorpcji) informacji :rolleyes:

Sam jestem nowy,tu naprawdę wiele się Kolego dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy książka jest już do kupienia?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem książkę i choć znałem ja już z wydania elektronicznego to zapach papieru i farby drukarskiej potęgują przyjemność czytania i przeglądania. Bardzo dobra, ciekawa i usystematyzowana pozycja w niebogatej jak na razie bibliotece początkującego kolekcjonera. Nie chciałbym promować "Od Czasu Do Czasu" :) ale rzeczywiście wysyłają z rabatem i to bardzo szybki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiazka jest do kupienia , dla Klubowiczów z rabatem :)

KMZiZ realizując misję statutową , finansuje tego typu wydania , bardzo się cieszę ,że mogliśmy się przyczynić do wydania tej ksiązki jak i książki prof. Mrugalskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez kopernik18
      Wystawa  przygotowana w 70. rocznicę powstania ZMP Błonie późniejszej Mery -Błonie . Zegarki Produkowano tu od 1959 r do 1969r . Wyprodukowano łącznie około 1 200 000 szt.
      Ekspozycja zawiera przykłady produkowanych urządzeń .  Jedna z gablot poświęcona jest zegarkom. Prezentowane są różne modele zegarków  .   Są również oryginalne fabryczne części i różne elementy mechanizmu .
      Można obejrzeć archiwalne dokumenty  np. pismo powołujące zakład do istnienia i inne piśmiennictwo z epoki . Obszerna  kronika zawiera mnóstwo czarno -białych fotografii .
      Na dużych planszach zdjęcia z życia zakładu , hal produkcyjnych , Sylwetki pracowników podczas  pracy .
      Polecam , zwłaszcza miłośnikom Błoniaków  .
       Czynna do końca września
      https://muzeumblonie.pl/aktualnosci/ 
       









    • Przez krajcarek
      Sprzedam dwa zegarki polskiej produkcji z Błonia. Pierwszy to ikoniczny „Błonie”, a drugi to nieczęsto spotykana Alfa. Obydwa są w podobnym stanie. Nie były odnawiane. Tarcze mają spatynowane, ale czyste. Koperta „Błonie” jest w świetnym stanie, podobnie jak szkiełko (tylko na godzinie 4 jest rysa). „Alfa” na kopertę również dobrą (bez wżerów), tyle że na uchach są rysy od zmieniania paska. Szkiełko nadaje się do noszenia, ale przy bliższym oglądzie widać rysy. Ale to plastik więc nie ma problemu z wymianą. Alfa ma grube teleskopy, może oryginalne. Zegarki są sprawne, chodzą. Mechanizmy czyste, jak na zdjęciach. Zegarki sprzedaję tak jak na zdjęciach, bez pasków.

      Jeśli chodzi o stan, to w przypadku tak wiekowych zegarków trudno zastosować forumową skalę. Moim zdaniem ich stan jest bardzo dobry w porównaniu z tym co trafia się na rynku. Natomiast zgodnie ze skalą ocenił bym je na 6/10.

      Cena to 700 złotych za sztukę plus koszty wybranej przesyłki.

      W przypadku zakupu obydwu dodam książkę o nich.

      Zegarki wyglądają tak:











    • Przez LudwikA
      Uszanowanie,
      wiem, ze kilkoro z Państwa jest posiadaczami Blonexa Antymagnetycznego. Jako pilot, miłośnik zegarków i designu z okresu minionego bardzo chciałbym mieć go w swojej tworzącej się mikrokolekcji.
      Czy ktoś z Państwa byłby skolonny rozstać się z takim zegarkiem? Rozważę wszystkie rozsądne propozycje.
      pozdrawiam!
    • Przez pepco
      Witam, kupię kopertę do zegarka marki Błonie model Kurant.
      Pozdrawiam Piotr.


    • Przez pepco
      Witam, w szufladzie znalazłem stary polski zegarek. Koperta jest uszkodzona ( mocowanie teleskopów ), po nakręceniu zegarek " chodzi ".
      Mam pytanie w jaki sposób można naprawić kopertę ( czy tylko wymiana ) oraz prosiłbym o trochę informacji o tym zegarku bo chciałbym go odnowić i nosić na co dzień.
      Pozdrawiam Piotr.










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.