Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aktak

Proszę o pomoc w identyfikacji !!!

Rekomendowane odpowiedzi

post-57792-0-11305500-1355864015_thumb.jpgWitam, zdobyłem stary zegar w ładnej ale skornikowanej skrzynce (do renowacji). Wymontowałem mechanizm i jestem ciekaw jakiej marki jest ten zegar i mniej więcej z jakich lat. Mechanizm wybija połówki i godziny ma gong, chyba trzystrunowy, jest trzy struny ale jeden młotek bije raz w jedną strunę a dwa młotki jednocześnie w dwie struny. Próbowalem gdzieś znaleźć informacje ale jestem zdany na Waszą pomoc. Z tyłu na odwrocie mechanizmu jast sygnatura w kształcie litery W lub skrzyżowanego VV i między nimi napis 34. Proszę o pomoc pozdrawiam Andrzej

 

post-57792-0-11305500-1355864015_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vereinigte Werke Deutscher Uhrmacher, Lipsk k. 1925 - firma handlująca wyrobami działającej na zasadach spółdzielni Deutsche Prazisionsuhrenfabrik eGmbH z Glashutte (1918 - 1925).

To pierwsze można znaleźć w podwieszonym temacie z linkami.

 

bildmarke_vereinigtewerke.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vereinigte Werke Deutscher Uhrmacher GmbH (VauWe). Lipsk 1923/ 24.

 

...no to z bloków wyszedłem już po finiszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no to z bloków wyszedłem już po finiszu :)

 

Drugi byles. Mysl pozytywnie. Przegrales z mistrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział, że Mistrz na starcie, to bym nawet pepegów nie zakładał... :)

Ale myślę pozytywnie- przecież nie napisałem, że to Volksdeutsch z Warmii, sztuka nr. 34! Dałem radę!

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za identyfikację mojego zegara :rolleyes:

Mechanizm jak napisałem jest wyjęty ze skrzynki i zadziwia mnie jeden fakt, po nakręceniu chodzi wybija godziny ale jeśli powieszę wahadło za chwilę się zatrzymuje. Liczę że pomożecie ustalić co jest tego przyczyną, czy zanieczyszczenie, czy jakiś inny powód, proszę o kontakt, pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj postów o regulacji wychwytu. A brud, luzy itp swoją drogą - tego wirtualnie stwierdzić się nie da...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale nie mam pojęcia jak się poruszać po tym forum, szukam funkcji "szukaj" i nie mogę znaleźć. Nawet nie mam pojęcia w jakim dziale szukać tego tematu, pozdrawiam Andrzej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, przewiń stronę max. do góry: po lewej będzie nasze logo- "Klub Miłośników Zegarów i Zegarków", po prawej na tej samej wysokości jest wyszukiwarka. Zaznacz "forum" i działaj! Kilofek, latarka i kopać! Multum wiedzy. Możemy powiedzieć po raz pięćsetny to samo, ale po sobie wiem: jak samodzielnie znajdę i zrozumiem, to zapamiętam:). Po to jest forum i jego historia- znajdziesz większość odpowiedzi.

Ja ostatnio szukałem w necie miesiąc (!) wieści o skrzynce, którą kupiłem. Nic, nic. Potem odkopałem na naszym forum 4 lata temu, taką samą...

 

Forum broni, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi! :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było jak samemu ustawić wychwyt bo to zupełnie proste ale skoro się nie podobało koledze kiniol to już nie ma .Pozdrawiam :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tolkien50, ale o czym kolega pisze?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi co do ustawienia wychwytu, poszukałem i znalazłem, bardzo ciekawe wiadomości.

 

Szczególnie dziękuję koledze tolkien50 :rolleyes: , Twoja instrukcja ustawienia wychwytu przyczyniła się do sukcesu, zegar chodzi bezbłędnie już 24 godziny.

 

Prawdę mówiąc nie wiem o co chodziło kiniolowi i nie ważne czy jemu się podoba, czy nie, ważne jest że mi pomogłeś. Jestem świeży nie mam takiego rozeznania w tych tematach, ale będę miał jeszcze kilka pytań co do czyszczenia zegara.

Pozdrawiam Andrzej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było jak samemu ustawić wychwyt bo to zupełnie proste ale skoro się nie podobało koledze kiniol to już nie ma .Pozdrawiam :rolleyes: .

 

Instrukcja bardzo pouczająca, szkoda że usunąłeś. Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się aktak ,że Ci się udało ustawić sam maiłem ten problem a wyjaśnienie go w najprostszy sposób dla Nas Nowych jest pomocne bo nie każdy wszak jest fachowcem i kolekcjonerem posiadającym całą armie zegarów na których mógłby się nauczyć zaczynamy od jednego dwóch i strach jest wielki boimy się na początku wyjać nawet mechanizm :rolleyes: .Jak już raz ustawiłeś to jak jazda na rowerze bedziesz umiał zawsze .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.