Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Noworoczny dylemacik :-)

  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym go zobaczyć na żywo...

 

Wracając jednak do portugalczyka, to niech mi ktoś powie, że on nie jest piękny :rolleyes:

 

i-BSrxMLF-XL_zps0f65bd4c.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem :D

Portugalczyka nie kupię nigdy no chyba, że po 60-tce. Mi ten zegar nie leży, jest za duży jak na casual, za bardzo poprawny po prostu nudny. To moje zdanie, mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba,mam gruby nadgarstek i dla mnie jest idealny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w moim stylu,a coś mi nie pasuje...

ps. zanim bym na niego uzbierał to akurat bym miała ze 60 parę latek...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał a tylko ta wersja kolorystyczna wchodzi w grę?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Musiałbym go zobaczyć na żywo...

Wracając jednak do portugalczyka, to niech mi ktoś powie, że on nie jest piękny :rolleyes:

 

Widziałem ten zegar na żywo. Wygląda super choć ja kiedyś miałem PA w wersji z czarną tarczą i raczej nie kupiłbym ponownie Portuguese Automatic. Rozważ zakup Mosera Monard, warto !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, jeszcze czarną biorę pod uwagę. IW500109.

 

Mariusz, Mayo mi się bardziej podoba. Pozatym Monard też kosztuje sporo więcej <_<

 

Dlaczego nie kupiłbyś go ponownie ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym go zobaczyć na żywo...

 

Wracając jednak do portugalczyka, to niech mi ktoś powie, że on nie jest piękny :rolleyes:

 

i-BSrxMLF-XL_zps0f65bd4c.jpg

Jest świetny. Tylko, że ja nie mam żadnego "ikonicznego" zegarka. Ty masz ich parę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem :D

Portugalczyka nie kupię nigdy no chyba, że po 60-tce. Mi ten zegar nie leży, jest za duży jak na casual, za bardzo poprawny po prostu nudny. To moje zdanie, mój gust.

 

hahaha duzy? dobre, rozbawiles mnie :) duzy to jest big pilot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dlaczego nie kupiłbyś go ponownie ?

 

Jeżeli chodzi o wygląd tarczy - super. Wszystko ładnie dopasowane, symetryczne, praktyczność komplikacji nie podlega dyskusji. Mam natomiast zastrzeżenia co do komfortu użytkowania. Koperta jest trochę za gruba, a przy mocno wyciągniętych uszach, czasomierz nie układa się na ręku najlepiej. Oczywiście piszę z punktu widzenia gościa, którego nadgarstek w obwodzie ma 18,5 cm. Do tego dochodzi wrażenie optyczne dotyczące średnicy. Tarcza wypełnia niemalże całą średnicę koperty więc czasomierz wygląda na dość duży. Trzeba mieć kawał ręki do PA. No i jeszcze nie mogę nie wspomnieć o mechanizmie. Ja miałem PA ze starszą wersją 5000 i pamiętam, że były problemy z utrzymaniem wysokiej dokładności pomiaru czasu. Bywało tak, że PA w ciągu doby przyspieszał o ponad 10-15 sekund. Dla mnie to niezbyt akceptowalna wartość. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby użycie dwóch bębnów zamiast jednego. Co prawda później firma IWC zwiększyła częstotliwość wahnięć koła balansowego, a przede wszystkim popracowała nad mikroregulacją więc może coś się polepszyło. Pamiętam jednak dyskusję z forum IWC podczas której ktoś napisał, że jego Big Pilot wykazuje odchyłki dobowe rzędu 25 sekund. Sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie kiedyś na forum IWC o tych odchyłkach.

 

B4rt, czy mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić jak to wygląda w Twoim egzemplarzu? Na forum są z tego co wiem jeszcze trzy inne siedmidniowe portugalczyki, właściciele jeżeli to czytają, to również bym prosił o info. na temat odchyłki. Byłbym zobowiązany, dziękuję.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Też jestem ciekaw jak spisuje się nowsza wersja mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzisiaj bede mail wolna chwile to zrobie synchronizacje wszystkich zegarkow i sprawdze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, czekam z niecierpliwością :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak Michał organizuje ankietę zawierającą Portugalczyki konsekwentnie głosuję na czarnego :)

W odniesieniu do zaproponowanych modeli też głosuję na czarnego, bo:

- sam mam czarnego ;)

- czarny wygląda bardziej casualowo i dobrze, bo z tą "garnkowatą" budową i wysokością koperty na garniturowca się nie nadaje

- niecierpię połączenia złota ze stalą (chodzi o kolor)

- spośród HMC tylko Monard

 

Co do odchyłek Portugalczyka to mój co miesiąc cofam o jakieś 1,5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

spoko, dzisiaj bede mail wolna chwile to zrobie synchronizacje wszystkich zegarkow i sprawdze :)

 

Polecam jako wzorzec czasu...

 

LINK

 

Co do odchyłek Portugalczyka to mój co miesiąc cofam o jakieś 1,5 min.

 

Czyli wychodzi średnio 3 sekundy odchyłki na dobę. Jak na 7 dni rezerwy chodu, to świetny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając cały ten temat to chyba wiem co mi nie "pasuje". Ten zegarek jest za wielki jak na moją rękę :)

 

 

PS,

Panowie pomocy mam problem z tematem,pomimo zaznaczenie,że chcę śledzić temat natychmiast na mail w ogóle nie przychodzą mi powiadomienia.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie złoty/srebrny za bardzo mnie razi, a czarny IWC myślę że za mało będzie się wyróżniał w Twojej kolekcji.

 

Myślałeś o wersji IW500107??? Ten z niebieskimi indeksami.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500107 na żywo wygląda najsłabiej spośród portugalczyków, moim zdaniem rzecz jasna.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazje poobcować z Patkiem Aquanautem na bransolecie, jest to też jakaś opcja. Idealny zegarek do każdego w zasadzie stroju.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok test zrobiony, niestety sie troche przerazilem....

 

IWC po 15h testu +2 sek

 

dla porównania

Monaco +3sek

Carrera +5 sek tydzien po serwisie

Omega Speedmaster -6 sek! ( czy to normalne?)

 

i najgorsze

 

Tag Heuer Link TIger Woods +18sek po 15h i zegarek wrocil do mnie po serwisie tydzien temu!!!!! czy nie powinienem tego reklamowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należą mi się podziękowania, że poprosiłem Cię o sprawdzenie odchyłki, dzięki temu dowiedziałeś się, że z Tagiem jest coś nie tak ;) Co do IWC, to b. dobry wynik, co mnie osobiście cieszy. Dzięki za info.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należą mi się podziękowania, że poprosiłem Cię o sprawdzenie odchyłki, dzięki temu dowiedziałeś się, że z Tagiem jest coś nie tak ;) Co do IWC, to b. dobry wynik, co mnie osobiście cieszy. Dzięki za info.

 

Dzięki, czekam do 10 jak otworzą i zrobie im zadyme przedswiateczna.

Dla porównania sprawdze jeszcze Taga Carrere 36RS2 i Rolexa datejusta :)

 

a wynik omegi jest w granicach normy?

 

sory za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze jakiś czas, możliwe, że te zegarki co wróciły z serwisu się unormują, jeśli chodzi o odchyłkę. Choć rzeczywiście 18 sekund, to sporo, trochę to niepokojące.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.