Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pg

sportiwnye,- co to za zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

I do tytułowego pytania dodam jeszcze drugie,- co to za kaliber i jak go PT Koledzy, oceniacie ?

 

post-3018-0-86402000-1330606962.jpg


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest werk (i zegarek) poljota (z pierwszej moskiewskiej fabryki zegarków).

Taki sam był stosowany w zegarku szturmanskie, który miał na ręku jurij gagarin w kosmosie w 1961r.

nazwa zegarka Sportiwnyje - stąd, że werk posiada stop sekundę, w celu precyzyjniejszego ustawienia czasu.

 

Raczej rzadko spotykany obecnie - rarytasik


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu jest on mi jakoś znajomy,- czy nie jest to kopia jakiegos np. Szwajcara, a moze LIP'a :?:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wyglądu jest on mi jakoś znajomy,- czy nie jest to kopia jakiegos np. Szwajcara, a moze LIP'a :?:

Możliwe, sprowadzali przecież całe linie ze szwajcarii np chrono 3133 to przecież był valjoux 7734, a jeszcze wcześniej mieli kaliber z chrono wzorowany na venus 178.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio własnie sportiwnyja też kupiłem i bardzo go polubiłem. Miał pękniętą sprężynę i byłem u 3 zegarmistrzów celem rozeznania w cenach i wszyscy zgodnie stwierdzili ,że na prawdę fajny zegarek a to już coś ;) Ale trzeba przyznać że ten mechanizm to piękny jest...

 

Tego zatrzymywania sekundy nie wykożystuje się raczej (no może przy ustawieniu) ale dobrze że jest, bo w ruskich nie lubię jak przy ustawianiu sekundnik mi idzie (jakieś takie prymitywne) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym na forum całkiem niedawno temu. Stop sekundnik można wykorzystać do dokładnego wyregulowania zegarka i jako stoper. Ustawiasz wszystkie wskazówki centralnie na 12 i po odblokowaniu sekundnika masz stoper.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardszo fajny i ładnie utrzymany werk. Nie znowu takie rzadki, ale warto mieć takiego w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest werk (i zegarek) poljota (z pierwszej moskiewskiej fabryki zegarków).

Taki sam był stosowany w zegarku szturmanskie, który miał na ręku jurij gagarin w kosmosie w 1961r.

nazwa zegarka Sportiwnyje - stąd, że werk posiada stop sekundę, w celu precyzyjniejszego ustawienia czasu.

 

Raczej rzadko spotykany obecnie - rarytasik

 

Czy to, ze ten model wybrano do uzytku w kosmosie oznacza, iz kalibry te były ponadprzeciętnej jakości?


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maurycyk

Witam wszystkich klubowiczów jako, że to mój pierwszy post. Ostatnio na bazarku udało mi się upolować Sportownyje z tarczą wręcz idealną, niestety niechodzącego ale przed wizytą u zegarmistrza chciałbym się podzielić moim spostrzeżeniem a mianowicie mimo, że ma tak jak we wszystkich Sportownyje na tarczy 17 kamieni, fabryka dała mu na mechanizmie jeden mniej, wygląda on prawie dokładnie tak jak ten z wklejonego wyżej zdjęcia i w tym momencie prawie nie robi wielkiej roznicy, chodzi o drobny szczegól,śrobkę obok jednego z 3 trzech połozonych najwyzej kamieni (postaram się potem wkleić zdjecie) Ponadto ma on wybity numer seryjny 00099 więc czy na początku mimo napisu na tarczy wstawiano mechanizm z jednym kamieniem mniej czy jak, oto pytanie do Was lepiej znających się na rzeczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I do tytułowego pytania dodam jeszcze drugie,- co to za kaliber i jak go PT Koledzy, oceniacie ?

 

post-3565-0-01069300-1330662776.jpg

 

to pytanie nie tylko do Ciebie :wink: ale zawsze mnie interesowalo, dlaczego ludzie po kupieniu starego ruska, czyszcza go u zegarmistrza, pucuja, fotografuja, ale malo kto zmienia mu teleskopy? moze to jakis zwyczaj o ktorym nie wiem, ale i tak zawsze jedna z pierwszych rzeczy jest wywalenie w pi*** tych pokrzywionych, brudnych i paskudnych elementow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta;- nie chciało mi se robic nowego zdjęcia, a więc zamiesciłem foto z aukcji, na której zegarek kupiłem :wink:

Ale przyznam, że nie zawsze zmeniam teleskopy;- to jest wyłącznie rzecz uzytkowa i jesli moze nie wygladają najpiekniej, ale spełniają swoją rolę to mi wystarcza (oczywiście koperte kazdego kupionego zegarka myję w wanience ultradźwiękowej, a więc teleskopy też)


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o drobny szczegól,śrobkę obok jednego z 3 trzech połozonych najwyzej kamieni (postaram się potem wkleić zdjecie)

 

Śrubka mocuje nakładkę z kamieniem nakrywkowym koła wychwytowego.

Zatem jak policzyć kamienie:

zespół balansu - 5

kotwica - 4

koło wychwytowe - 4

koło pośrednie - 2

koło sekundowe + minutowe - 2

No i wychodzi 17 :D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jacka,

 

Wprawdzie niezbyt dokładnie :oops: :wink: w temacie, ale mysle, ze Twoja rada wszystkim sie przyda:- kiedys Sz. Kolego podawałes przepis, jak odnowic luminoforowe wypełnienie wskazówek; niestety nie moge tego odnaleźć.

czy mógłbys ponownie podpowiedzić, bo nazbierało sie mi kilka zegarków, którym taki zabieg przydałby sie, a sadzę, ze nie mnie jednemu tylko...


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Jacka,

 

Wprawdzie niezbyt dokładnie :oops: :wink: w temacie, ale mysle, ze Twoja rada wszystkim sie przyda:- kiedys Sz. Kolego podawałes przepis, jak odnowic luminoforowe wypełnienie wskazówek; niestety nie moge tego odnaleźć.

czy mógłbys ponownie podpowiedzić, bo nazbierało sie mi kilka zegarków, którym taki zabieg przydałby sie, a sadzę, ze nie mnie jednemu tylko...

 

Jacek, mowiles cos takiego? przypomnij to prosze :)

mam dwa komandiry do uzupelnienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Kiedyś pisałem o fosforyzującym lakierze ze sklepu wędkarskiego. Kiedy lekko zgęstnieje, malując od spodu wskazówki można uzyskać dość trwałą błonę. Na wskazówki budzika Mir poszły cztery warstwy plus jedna warstwa białej farby modelarskiej. Ze wskazówkami zegarka robota byłaby chyba tochę katorżnicza, poza tym poświata lakieru do spławików jest dość słaba - myślę że do zegarków i ACzS-ów trzeba rozważyć ten kit do wskazówek. W Time-polu mówią, że jak zamówię to sprowadzą :D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.