Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trebor444

Omega Geneve "Diver"

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzeczny za pomoc. Nie znalazłem tego modelu ani w książkach ani na stronie omegi. W ogóle nie znalazłem żadnego divera na cal. 601.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ktoś potwierdzi moje przypuszczenie, że to składak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loozuj oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolak a możesz mi podać nr referencyjny? Przeszukałem naprawdę sporo publikacji i całą bazę omegi i nic nie znalazłem. Będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale to nie ten model. Ten który jest z aukcji to inny model. Po pierwsze mechanik. po drugie bez datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli formując bardziej precyzyjnie Twoje obawy chodzi Ci o to, że ktoś wsadził do środka kaliber 601 zamiast oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że ten zegarek to podróba. Raczej składak ale brak mi pewności. Chce być w porządku wobec sprzedającego ale też chce potwierdzić że nie płacę za coś czego nie chce kupić (składak).

przeszukałem bazę na stronie omegi i nie ma:

takiego mechanizmu z taką tarczą

takiej tarczy z takim bezelem

 

ale tak jak wspomniałem nie jestem dobry w omegach

stąd poszukiwania i pytania o radę

nie wiem czy baza na stronie modeli jest pełna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to kolega lamwoj posiada ponadprzeciętną wiedzę na temat vintage omeg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo mi pomogliście

spędziłem dużo godzin analizując temat i miałem podobne przypuszczenie ale do pewności było bardzo daleko

teraz jestem mądrzejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź będzie trochę w stylu "Nie znam się to się wypowiem", ale niejako poparta na własnym doświadczeniu. Zbierając różne vintage Omegi, zauważyłem (zwłaszcza w modelach z mechanizmami kamertonowmi) że Omega miała jeden wielki burdel produkcyjny. Chyba jakaś pani na taśmie metodą "chybił-trafił" składała te modele w stylu . "weźmy sobie kopertę A, dajmy Tarczę B no i nazwijmy to np. Constellation... albo Geneve, eeetam... niech będzie dzisiaj Seamaster!" Nie mówię już o modelach, których Omega w ogóle nie zaszczyciła nazwą :P.

Podsumowując pomieszanie z poplątaniem - często modele wyglądające identycznie i mające ten sam mechanizm i kopertę są sprzedawane raz jako Seamaster, za rok jako Constellation a jak im zostało trochę mechanizmów i chcą dać "gładki" dekiel to robią z tego Geneve (i nie chodzi mi teraz o składaki w drugim obiegu, tylko modele fabryczne).

 

Tak więc nie przejmowałbym się zbytnio bo w tamtych czasach Omega miała niezły zamęt.

 

Poszukaj tego modelu w tych katalogach: http://www.old-omegas.com/ - może coś się uda znaleźć.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ELECTION ma rację - miałem kiedyś w swojej kolekcji 2 omegi, które różniły się tylko jednym napisem - jedna była Constellation, a druga Geneve :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem stronę podaną przez Ciebie (Election) i też nie znalazłem niczego co by pomogło w identyfikacji.

Wiem, że Omega była płodna i zegarki są w różnych konstelacjach ale żeby nie można było namierzyć nigdzie odpowiednika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega geneve na tym mechanizmie o podobnym wyglądzie to

ST 135.0042

 

ale poza mechanizmem inne jest wszystko.

 

 

Znalazłem też model Geneve ST 166.0054 oraz ST 166.0119

ale poza podobnym wyglądem wszystko jest inne.

 

 

Omega z allegro jest na jednym zdjęciu ze zdjęciami innych omeg jedna z nich (ta z lewej) to model ST 366.0823

inny mechanizm automat z datą ale koperta. Ale koperta, bezel, koronka - chyba takie same.

indexy chyba identyczne. tarcza ma dodatkowy napis i okienko daty.

Reference ST 366.0823 International collection 1972 Movement Type: Automatic (mechanical) Caliber number: 1481 Created in 1972

21 jewels

Central sweep-second hand Functions Date Case Stainless steel Case back Screw-in Dial Metal, with block-rivetted and polished hour markers with black wire and tritium ends, with luminous “stick ” hands. Crystal Armoured hesalite Bracelet Stainless steel (integrated) Water resistance 30 meters

 

Na tym moje ustalenia się kończą i nadal nie jestem mądrzejszy :(

post-23483-0-00731100-1357218795_thumb.jpg

post-23483-0-16649100-1357218798.jpg

post-23483-0-66499300-1357218798.jpg

post-23483-0-32952700-1357218801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mówią z Omegami był "burdel"... Z chęcią bym przygarnął taki okaz mimo pewności w 100% co do oryginalności nie mamy. Wydaje mi się że oryginał bo mechanizm bez daty, okienka dla daty w tarczy nie ma, automatic na tarczy nie ma...

 

Jeśli wolisz go sprzedać ja chętnie go odkupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.