Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Postage: May not post to Poland

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając brytyjski ebay w wielu aukcjach spotkałem wyszczególnienie

"

Postage:

May not post to Poland - Read item description or contact seller for details. | See details

"

Czy ktoś wie czym sobie zasłużyliśmy , czy może podobnie jak włosi - polscy "przedsiębiorcy" robią numery ?

Nigdzie nie spotkałem braku wysyłki do Włoch , natomiast brak wysyłki do Polski w wielu aukcjach.

Jest jedna nadzieja, że nikt od nas nie czyta adnotacji o wysyłce tylko na teren UK i takie wyszczególnienie jest właśnie z tego powodu , ale jeśli już to czy nie powinni pisać " nie wysyłam do Polski" te trzy słowa to chyba nie problem ;)

Mam nadzieję , ze to ta ostatnia opcja, jeśli ktoś ma wiedzę w temacie , z góry z ciekawością poznam przyczyny, ale obawiam się, że stoczyliśmy się lub staczamy w oczach innych na samo dno ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzowałbym ;)

Najczęściej w opisanych przez Ciebie przypadkach sprzedawca w ogóle nie wysyła zagranicę. Bywa też (wcale nie rzadko), że sprzedawcy nie wysyłają przedmiotów do krajów byłego bloku, traktując je jednakowo jako niepewne. I zostajemy wrzuceni razem z Węgrami i Czechami do jednego worka z Mołdawią, Kazachstanem czy Albanią.

Bywa i tak, że polityka marketingowa producenta nie pozwala na sprzedaż zegarków do Europy poza oficjalnymi sieciami sprzedaży (tak jest bodaj z Seiko). Jeśli jest inaczej, to proszę o sprostowanie.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ma to związek z ilością paczek jaka ginie na polskiej poczcie. Moje drugie hobby powoduje, że zamawiam wiele rzeczy na wyspach. 1 na 4 paczki średnio nie dochodzi. Gdybym sprzedawał na ebay w UK to do Polski towar wysyłałbym tylko kurierem.

 

Brak wysyłki do Włoch w moich kontaktach z ebayem był jeszcze popularniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STARUSZEK: nie do konca wiem o co Ci chodzi, w podanym przez Ciebie przykladzie gostek po prostu nie chce sprzedac za granice i tyle, a strona ebaya automatycznie tlumaczy z "post to United Kingdom" na "may not post to Poland".

 

Z ograniczeniami wysylki konkretnie do Polski jeszcze sie nie spotkalem, w przeciwienstwie do np. wysylki do Wloch, co jest czeste.

W Szwecji dosc czesto sprzedawcy odmawiaja wysylki do Norwegii (bo jest poza UE, choc to w sumie niewielki problem - chyba po prostu nie chce im sie wypelniac kwitu o wartosci przesylki na poczcie)


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia tej aukcji -to tylko przykład. Zbyszke rozumiem, z tego co napisałeś, że bez logowania na ebayu wchodzę na dowolną aukcję i serwis tłumaczy sam po moim IP ? Czyli jeśli ktoś mieszka w Grecji dla przykładu - przeczyta, że nie ma wysyłki do Grecji ? Jeśli tak to działa to dzięki za info nie wiedziałem a już późno było i umysł tego nie ogarnął.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moim zdaniem tak to dziala. Np. wchodze na ebay amerykanski, znajduje jakiegos Universala :D , czytam w opisie, ze wysyla tylko do US, a potem klikam na wysylke i zawsze w tej sytuacji wyswietla sie, ze nie ma wysylki do Szwecji.

 

Choc co prawda ja zwyklem sie logowac.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogromne za wytłumaczenie, nigdy nie miałem własnego konta na ebayu, posiłkuję się cudzym kontem wypracowanym równiez na moich zakupach i moich zegarkach, ale nigdy się nie loguję przeglądając aukcje. Zaraz sprawdzę czy to działa analogicznie na innych ebayach .

Zdziwiło mnie troszkę że wszystkie aukcje bez wysyłki poza teren UK mają taką adnotację :blink: , a tu widać troszkę techniki i człowiek się gubi :ph34r:

przykładowo na US to nie działa ...

http://www.ebay.com/...=item2ec4d8a1c8

ale na DE działa

http://www.ebay.de/i...=item1e75c98ff2

na francuskim nie działa

http://cgi.ebay.fr/Montre-automatique-Sinn-556S-bracelet-metal-full-set-/350674717683?pt=FR_BijouxMontres_Montres_Classiques&hash=item51a5d78bf3

 

Ok juz wszystko kapuję, dzięki :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiegając troszkę od tematu

 

Myślę, że ma to związek z ilością paczek jaka ginie na polskiej poczcie. Moje drugie hobby powoduje, że zamawiam wiele rzeczy na wyspach. 1 na 4 paczki średnio nie dochodzi.

 

 

.....to moje statystyki są jednak troszkę inne ...na ebay-u jak i prywatnie przekazane do doręczenia do mnie ponad 800 przesyłek ( nie dotyczy przesyłek z PL ) z czego wszystkie jak narazi do mnie dotarły , przy Twojej statystyce musiał bym nie otrzymać około 200 przesyłek ..co?? :blink: :blink: :blink: 200 przesyłek z tą zawartością co zamawiam to tak średnio z grubsza jakieś pół miliona złotych w plecy :o

 

...no to żeś kolego pojechał po rajtuzach ,jeśli statystyki były by takie jak podajesz to poczta już dawno poszła by z dymem , paliło by się chyba w każdym miasteczku w PL :D

 

...a tak bardziej poważnie to ostatnimi czasy poczta polska naprawdę sprawnie i szybko działa , jestem pod wielkim wrażeniem szczególnie w okresie przedświątecznym , gdzie kurier kilkakrotnie dał po bandzie , międzynarodowe przesyłki poczty polskiej a dokładnie kuriera Pocztex EMS , idę lotem błyskawicy czas dostawy moich ostatnio wysłanych np do RPA = 4dni , Zjednoczone Emiraty Arabskie=4dni , poza tym przesyłki takie są 3 razy tańsze od kuriera typu DHL , UPS itp ,

 

więc NIE NARZEKAJ nie NARZEKAJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiegając troszkę od tematu

 

 

 

 

.....to moje statystyki są jednak troszkę inne ...na ebay-u jak i prywatnie przekazane do doręczenia do mnie ponad 800 przesyłek ( nie dotyczy przesyłek z PL ) z czego wszystkie jak narazi do mnie dotarły , przy Twojej statystyce musiał bym nie otrzymać około 200 przesyłek ..co?? :blink: :blink: :blink: 200 przesyłek z tą zawartością co zamawiam to tak średnio z grubsza jakieś pół miliona złotych w plecy :o

 

...no to żeś kolego pojechał po rajtuzach ,jeśli statystyki były by takie jak podajesz to poczta już dawno poszła by z dymem , paliło by się chyba w każdym miasteczku w PL :D

 

...a tak bardziej poważnie to ostatnimi czasy poczta polska naprawdę sprawnie i szybko działa , jestem pod wielkim wrażeniem szczególnie w okresie przedświątecznym , gdzie kurier kilkakrotnie dał po bandzie , międzynarodowe przesyłki poczty polskiej a dokładnie kuriera Pocztex EMS , idę lotem błyskawicy czas dostawy moich ostatnio wysłanych np do RPA = 4dni , Zjednoczone Emiraty Arabskie=4dni , poza tym przesyłki takie są 3 razy tańsze od kuriera typu DHL , UPS itp ,

 

więc NIE NARZEKAJ nie NARZEKAJ !!!

 

Nie byłem nigdy fanem PP, ale potwierdzam, że ostatnio działa super! Dużo zamawiałem ostatnio i paczka z USA-5dni, HK-4dni, a z Niemiec 10 <_< , wczoraj dostałem cynk, że wyszła z Wysp i zobaczymy kiedy dojdzie i mam nadzieje, że nie w 3/4-tych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska ma złą reputację w Wielkiej Brytanii. Mi ginie około 5% przesyłek z UK, czasami są też okradane przesyłki rejestrowane. Jeżeli przesyłka zostanie naruszona na terenie UK (nie zgadza się waga) wraca do nadawcy, który otrzymuje od Royal Mail odszkodowanie.

Czyli jak do adresata w Polsce trafia przesyłka rozpruta bez części zawartości, to już stało się po stronie polskiej.

Rzeczy wartościowe zamawiam wyłącznie kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.