Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

b4rt

Pojedynek zegarkow GMT i Worldtimerów

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata uparł się na zegarek typu GMT, jest kilka opcji ale ciężko wybrać najlepsza:

 

1. IWC Pilot Worldtimer

IW326201_Large_F.jpg

 

2. Zenith El Primero Pilot Doublematic

 

Zenith_Pilot_Doublematic-side_LG.jpg

 

3. Panerai 329

 

pam-329-1.jpg

 

4. Rolex Explorer II

 

Exp2.jpg

 

5. Omega Aquaterra GMT

23110432203001-30.jpg

 

 

Moja opinia :)

IWC na żywo dużo traci i dla mnie jest "mało czytelny", Zenith przypominam mi JLC i uwazam ze jak zenith to el primero 1969 tylko, Panerai pojawil sie dlatego ze nie ma go w kolekcji, Rolex klasyk, Omega moj faworyt wizualny :)

 

ewentualne inne opcje mile widziane, Rolex GMT master II odpadl bo jest 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tata ma dużą łapę, to brałbym z tego zestawienia Doublematica, na żywo jest przekozacki ! Explorera wkleiłeś starą wersje, Panerai na bransolecie absolutnie nie, IWC na żywo taki se, a Omega mnie nie kręci.

 

Jeszcze co do Doublematica, to zegar tak wykonany, z takimi komplikacjami, z takim silnikiem, za takie pieniądze, to jest moim zdaniem hicior. Gdyby był ciut mniejszy, to podejrzewam, że już byłby u mnie na nadgarstku. Polecam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, czy ma byc ascetyczny, czy barokowy.

 

Jak ascetyczny, to tylko dodatkowa wskazowka, jedna koronka i nic wiecej. Do Rolexa i Omegi mozna by dodac Grand Seiko GMT, ktos je tutaj ma na Forum.

 

A jak na barokowo (nazwy miast, wiecej niz jedna koronka, inne dodatki...) to moim zdaniem alarm bardzo pasuje. Tak jak w tym klasyku:

 

dsc04804.jpg

 

I wtedy z podanych Zenith rzadzi, ale wtedy trzeba by przepatrzec oferte od specjalisty od alarmow, czyli JLC (a one zwykly miec tez ostatnimi czasy totalny bajzel na tarczy, co w tym wypadku nawet pasuje - ma przeciez byc "wensze, duzo wenszy")


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie świetne..Ja jednak wybrałbym w tym zestawieniu biorąc pod uwagę fakt ,że są to zegarki o mniej więcej tym samym przedziale cenowym Pama 329.Potem IWC i Zenitha.


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwygodniejsza obsluga i odczyt GMT i rowniez daty to Rolex

Ze wzgledu na wygode codziennego uzytkowania jak rowniez pasujacy do wszystkiego zegar - stawiam na Rolexa

Ewentualnie inny model czyli GMT Master II

 

GMT to moja ulubiona komplikacja , mialem juz sporo zegarkow z GMT i Rolex jest jednym z lepszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech - PAM, wyrazisty w wyglądzie, super czytelny (także w ciemności - super luma), nie wiem jak na bransolecie, ale na pasku super wygodny w noszeniu, drugi w kolejności Explorer (z tym, że nie ten, który pokazałeś - to poprzedni model), obecny ma 42mm i mimo, że zmiany są subtelne, to wygląda dużo lepiej.

Omega to zupełna pomyłka, Zenith (zwłaszcza) i IWC ładne, ale mało czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu omega to pomyłka?

Ja jak byłem tą omege oglądać to mega pozytywne wrażenie na mnie zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu omega to pomyłka?

Ja jak byłem tą omege oglądać to mega pozytywne wrażenie na mnie zrobiła.

 

Dla mnie wskazowki minutowa i sekundowa sa albo za dlugie, albo za krotkie w kazdym razie nieodpowiedniej dlugosci - koncza sie gdzies w polowie odpowienich indeksow a powinny albo ich tylko dotykac, albo, ewentualnie, pokrywac cale.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomyłka w sensie wyglądu.

Też miałem okazję oglądać ją na żywo i nie spodobała mi się zupełnie - napaćkane cyfry wewnętrznej podziałki drugiej strefy, upchnięte między indeksami godzinowymi burzą harmonię na tarczy i jeszcze ta przykrótka wskazówka z za dużym czerwonym grotem. Datownik też przycupnął jakby na doczepkę (i do tego bez ramki, która jest bardzo ładna w AT)

 

Być może to dlatego, że zbytnio przyzwyczaiłem się do schludnego i poukładanego wyglądu "zwykłej" Aquaterry (która wygląda wg. mnie fantastycznie) ale takie mam odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz sobie jeszcze z ciekawości Nomosa Zurich Worldtimer, oglądałem ten zegarek na żywo i pozostawił za sobą bardzo dobre wspomnienia.

 

http://www.google.pl/search?q=nomos+zurich+world+timer&hl=pl&client=safari&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=e23dUO-5LMKL0AXdt4GIAQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=320&bih=356#p=0


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokazanych podoba mi się Zenith,chociaż może być lekko nieczytelny, ciekawy jest też Rolex.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez dlugi czas broniłem się przed Rolexem ! tysiąc razy oglądałem, dotykałem i ... stało się :) Teraz to mój zegarek bez którego nie ma dnia ! Kolor tarczy to co kto lubi. Mój jest biały. O detalach i precyzji wykonania nie ma co opowiadać. Czytelność tarczy i daty też nie ma o czym mówić. Ten zegarek stał się moim podstawowym czasomierzem i gdy muszę czasami wieczorem założyć np. JLC Master Ultra Thin na pasku to zaczynam cierpieć ! Początek jest trochę trudny, ustawienie Explorera to sporo zabawy a raczej kręcenia. Ale gdy się już to zrobi i dokręci koronkę to pozostaje tylko radość noszenia. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tańszych - przemyślany Orient Star WZ0041DJ (3 strefy czasowe, brak zewnętrznego bezela, który łatwo przestawić)

jest też biały

 

a z tych drogich - Zenith - przekozak

post-32788-0-27383300-1356694821_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jako pierwszy zegarek najlepiej sprawdzi się Rolex, jako drugi/trzeci/jedenasty Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith i tylko Zenith :) Pam taki se.IWC tak samo.Rolex deko jak dla mnie oklepany.Omega-sorry ale nie zdzierżę tej wskazówki godzinowej-tego kikuta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam i zenith mimo,że reprezentują zupełnie inną ideologię..Dla taty bardziej Pam bo czytelny i chyba mniej skomplikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz sobie jeszcze z ciekawości Nomosa Zurich Worldtimer, oglądałem ten zegarek na żywo i pozostawił za sobą bardzo dobre wspomnienia.

 

http://www.google.pl/search?q=nomos+zurich+world+timer&hl=pl&client=safari&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=e23dUO-5LMKL0AXdt4GIAQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=320&bih=356#p=0

 

znam za maly tata nie chce nic ponizej 42

 

 

tata ma kilka zegarkow, wiec ten napewno nie bedzie zegarem na codzien bo to miejsce jest zarezerwowane dla IWC pilota i carrery 36rs2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady..To b.dopracowany zegarek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na Rolexa. Sam się z siebie śmieję jak długo i ja się przed Rolkiem wzbraniałem, baaa naśmiewałem się głupawo z marki. Teraz widzę mając go jak uniwersalne, proste a zarazem porządne to są zegary. Gdyby jego nie było w propozycjach to Pam (ale na pasku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

z tych co pokazałeś to chyba jednak Rolex wydaje się najtrafniejszym wyborem.

 

Z pilotów to warto jeszcze rozpatrzyć Glashutte Original - Senator Navigator Worldview. Ma fajny sposób odczytu drugiej strefy, panoramiczną datę i jest przy tym czytelny, nie przeładowany na tarczy. Rozmiar 44 mm też jest optymalny.

 

 

navigatorwv02.jpg

 

tu info jak czytać drugą strefę:

 

 

glashutteoriginalsenato.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to jest ciekawa opcja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Omega. Jest po prostu najlepsza stylistycznie, a samo rozwiązanie czytelności funkcji GMT przynajmniej nie jest gorsze od konkurentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.