Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
b4rt

Pojedynek zegarkow GMT i Worldtimerów

Recommended Posts

... cyfry wewnętrznej podziałki drugiej strefy, upchnięte między indeksami godzinowymi burzą harmonię na tarczy .... Datownik też przycupnął jakby na doczepkę (i do tego bez ramki, która jest bardzo ładna w AT)

Być może to dlatego, że zbytnio przyzwyczaiłem się do schludnego i poukładanego wyglądu "zwykłej" Aquaterry (która wygląda wg. mnie fantastycznie) ale takie mam odczucia.

Co do Omegi mam podobne odczucia estetyczne jak kolega ASTRAL. Mechanicznie i również użytkowo to bardzo dobra propozycja, jednak zegarek musi się również w pełni podobać.

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Opcja glashuette może i ciekawa ,ale odczyt drugiej strefy w tym rozwiązaniu to ..pomyłka

Najlepsze odczyty to albo druga tarcza jak np w Bell&Ross Gmt albo w Rolex

...odczyt drugiej strefy w tym rozwiązaniu to ..pomyłka

Niekoniecznie. Odczyt nie dotyczy tylko drugiej strefy a możliwości odczytania "jednocześnie" wszystkich stref czasowych w dość prosty i przyswajalny sposób.

Nazwy miast nadrukowane po zewnętrznej części pierścienia (obrotowego, wewnętrznego) wyznaczają godziny idące w tej samej porze co czas lokalny - na zdjęciu czas lokalny to Glashutte i wskazuje 10:08. W Cairo będzie to 11:08, a w Moscow 12:08.

Nazwy miast nadrukowane po wewnętrznej części pierścienia wyznaczają godziny po przeciwnej stronie, czyli w Samoa jest 22:08 a na Hawaii jest 23:08.

Kierunek odczytu wskazują czerwone strzałki ze znakami plus i minus na pierścieniu.

Jedyną komplikacją może być wymóg znajomości geografii, jednak jak ktoś często podróżuje i zmienia strefy czasowe to zapewne najmniejszy problem.

Edited by TeJot

pozdrowienia, Tomasz

Jak dla mnie Omega AT GMT. Zdecydowanie najbardziej mi się podoba (właśnie w tej wersji - z niebieską tarczą), a mechanizmowi nic nie można zarzucić.

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Bez przesady..To b.dopracowany zegarek..

Tego nie kwestionuję, ale wizualnie wyszedł Frankenstein.

Te koronki, przyciski...

Remy, JLC odpada bo jedyny sluszny model tej firmy to AMVOX,

tego iwc co pokazales to chyba nie produkuja juz?

blancpain odpada, ze wzgledu na firme

Montblanc, tylko piora zegarka nigdy

chopard 1000miglia inny model jest na tapecie

chopard drugi co to za model ciekawy

Remy, JLC odpada bo jedyny sluszny model tej firmy to AMVOX,

tego iwc co pokazales to chyba nie produkuja juz?

blancpain odpada, ze wzgledu na firme

Montblanc, tylko piora zegarka nigdy

chopard 1000miglia inny model jest na tapecie

chopard drugi co to za model ciekawy

Mi się te obie wersje JLC podobają. Ale GMT na razie nie potrzebuję.

Chopard luc pro one gmt, ciekawy design. Nie wiem co w środku siedzi.

Chopard luc pro one gmt, ciekawy design. Nie wiem co w środku siedzi.

Kaliber manufakturowy LUC 4.96H24, 65h rezerwy chodu, 4Hz, COSC.

W podobnym klimacie jest też GO Sport Evolution GMT

3955430303b.jpg

Edited by TeJot

pozdrowienia, Tomasz

Ja, gdybym mial wybierac z marek (niekoniecznie modeli) wyszczegolnionych powyzej, wybralbym Rolexa Explorera II (ale tego nowego, o srednicy 42mm i raczej z czarnym cyferblatem, ktory w realu prezentuje sie o wiele lepiej niz prezentuje sie model z bialym cyferblatem). Dlaczego Rolex? Bo: jest bardzo dokladny (moznaby rzec ze niemalze perfekcyjny) jesli chodzi o wskazywanie czasu, swietnie lezy na nadgarstku, jest czytelny, jest kultowa (jedna z najbardziej, jesli nie najbardziej, rozpoznawalnych na swiecie) marka zegarkow, ma wieksza przewage niz maja czasomierze pozostalych wyszczegolnionych powyzej marek jesli chodzi o kwestie 'resale value', no i swietnie prezentuje sie wizualnie (wyglada cool).

Na drugim miejscu plasowalbym (jako moj wybor) Zenitha. Szacowna marka, majaca na swoim koncie swietne pod wzgledem werkow, a i czasem wygladu, czasomierze.

Jesli chodzi o ta Omege, to (ja) nie bralbym jej pod uwage bo jest po prostu brzydka (moja subiektywna opinia. Sorry milosnicy tej Omegi :D ).

Jeżeli tata ma dużą łapę, to brałbym z tego zestawienia Doublematica, na żywo jest przekozacki ! [...]

Jeszcze co do Doublematica, to zegar tak wykonany, z takimi komplikacjami, z takim silnikiem, za takie pieniądze, to jest moim zdaniem hicior. Gdyby był ciut mniejszy, to podejrzewam, że już byłby u mnie na nadgarstku. Polecam.

To jednak się do niego przekonałeś, i to widzę, że nawet bardzo.

To jednak się do niego przekonałeś, i to widzę, że nawet bardzo.

Tutaj napisałem na ten temat dwa słowa :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/64504-przymierzalem-dzisiajostatnio/page__st__440

Post nr. 447.

Świetny zegar.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Mój wybór padłby na Pama 329 a potem Zenith

Trzeba tylko pamiętać, że 12-godzinna skala drugiej strefy czasowej nie uzupełniona wskazaniem am/pm jak ma to miejsce w 329 to nie GMT lub co najmniej niepełne GMT. Dla mnie najfajniejszym Luminorem GMT jest bezapelacyjnie PAM 233.

Jedno z najciekawszych stylistycznie i technicznie GMT ostatnio :

sbdb0055001.jpg

sbdb0055003.jpg

sbdb0055004.jpg

SEIKO SBDB005

(Zdjęcia - c-watch)

Z tych co pokazałeś to TYLKO Zenith.

Reszta taka se.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Dla mnie Zenith.Ale szczerze na żywo go nie widziałem,nie przymierzałem a to wiele mogłoby zmienić.Osobiście wielkich zegarków nie lubię a on mały chyba nie jest :D

Najlepszy wybór, jedyne co bym zamienił to wersję na samą stal ale to już kosmetyka, ważne że model jest odpowiedni :).

1dFQTya.png

Kurcze spóźniłem się chwilkę z moją propozycją. A w sumie to z dwiema, bo nie wiem jaki Twój tata preferuje styl :)

1. 165925.166CF-500x500.jpg    2. 161925.163CF-500x500.jpg

Ale skoro decyzję już podjęliście, to... może przyda się w przyszłości komuś innemu, bo zegarki ciekawe i niepospolite ;) No i mają sporo modeli z GMT.

Pozdrawiam. Mariusz

Edited by qubek_76

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.