Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

BŁONIE _ ZAGADKA ?

Rekomendowane odpowiedzi

.

Czy jest ktoś, kto zechce mi pożyczyć tego Kraba na c. 2 miesiące?

- popytam tych, co tam pracowali i coś mogą wiedzieć więcej.

 

pozdrawiam,

Władysław

 

Chętnie wyślę Ci mojego .

Przesłać na adres "Od czasu do czasu" ?

 

dostałem zegarek, pisałem 2 x na PM, ale nie wiem, czy doszła.

- dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad czym Wy myślicie, przecież to jest jakaś wesoła twórczość, a nie ładny zegarek. Nigdy w Błoniu nie robili indeksów fosforowych, a zapis że sprzedawca nigdy go nie odnawiał, nie oznacza że ktoś kto miał go wcześniej nie tworzył takich paskudztw

 

Witam,,,

 

A może jakiś cwaniak wpadł kiedyś na prosty, szybki biznes i wypuścił serię unikalnych "pamiątek" z Warszawy?

Spekulacja , podrabianie czy przerabianie na "oryginał" od zawsze było szybkim sposobem zarabiania.

Myślę, że należałoby poszukać odpowiedzi u "starych" cinkciarzy..... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem,świeżo po lekturze książki o Błoniu, (nawiasem mówiąc bardzo ciekawa pozycja) a mając w pamięci nie tak dawną dyskusje o "syrence" i cenę jaką osiągała w wyniku podgrzewania atmosfery wokół tego kontrowersyjnego co do oryginalności modelu, zastanawiam się,czy to nie celowy biznes z malowaniem "zwykłego" Błonia i nadawanie mu wyjątkowego charakteru, przez co kilkukrotnie podnoszona jest cena (nie wartość) zegarka. Ale to IMHO.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się i rozmawiałem z pracownikami z Błonia.

 

Były 4 osoby z fabryki, dwie z nich pracowały od początku zegarków.

 

Zapytałem o Kraba z polską tarczą. Pokazałem zegarek.

Nikt nic nie umiał powiedzieć.

Nie wykluczano, że taka produkcja była.

Jak wskazałem na dopasowanie tarczy (szczelina między koperta a tarczą), to stwierdzili, że tak na pewno nie były robione zegarki.

Tutaj widać o co chodzi

post-9-0-97750100-1362344994_thumb.jpg

 

Ta szczelina wynika z różnego profilu tarcz i nie jest błędem tego egzemplarza, tylko efektem zastosowania "nieoryginalnej do tej koperty" tarczy.

 

W książce zasugerowałem, że Wars w dużej kopercie (rodzaju II) był produkowany dla wyczerpania zapasów kopert rodzaju "II", więc teraz też poszedłem takim tropem.

Zapytałem, czy możliwe było, że jak była już dobrze rozwinięta produkcja polskich kopert, to dla dla wykorzystania magazynu kopert importowanych mogli zrobić taki "myk" z tą tarczą, to padło:

"mogło być, ale jeśli tak to na pewno nie poszło do klasycznej sprzedaży, tylko było wyprzedane u nas w jednym takim sklepie w mieście"

Tyle wiem.

Zapytam jeszcze jednego pracownika.

 

Zdjęcie wyższej rozdzielczości tutaj: http://www.zegarki.info.pl/portale/spam/zdjecia_klubowe_forum/blonie_krab.jpg

 

pozdrawiam,

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś nowego w sprawie "syrenki"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władek ,nie wiem od czego zacząc ,bo to moja wina . Po kupnie tego Błonia ,rozebrałem go i zmierzyłem tarczę ,zdjęcie z suwmiarką wrzuciłem na forum i zostawiłem tarczę ,bo miałem zamiar ją umyc ,a jakby nie wyszło to spytac SOSE ,ile by wziął za renowację ,bo ma w tym niezłą

wprawę.Po twoim pytaniu ,czy ktoś Ci udostępni ten model ,zadeklarowałem się ,że wyślę .Akurat moja księgowa jechała na pocztę ,więc ,żeby poszło szybko ,miałem 5 minut na złożenie ,i zrobiłem to byle jak.Byłem pewien ,że po otrzymaniu ,pierwsze co zrobisz ,to i tak go rozkręcisz ,żeby zbadac tarczę .Tych szpar nie było ,to moje szybkie i byle jakie złożenie .Przepraszam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Oczywiście, że pierwsze, co zrobiłem, to rozkręciłem zegarek.

Tarczy nie zdejmowałem, bo nie było takiej potrzeby.

Zegarek jest dobrze skręcony i te prześwity takie są.

To jest kwestia profilu tarczy a nie skręcenia.

- taki "urok" tego zegarka

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze u jednego zegarmistrza.

Pytałem o Błonie w Krabie.

Jak zobaczył, to stwierdził, e to dorabiana tarcza.

jak powiedziałem, że tarcza jest mniejsza, ale nie jet piłowana, to zasugerował, że to samoróbka któregoś z pracowników.

Jak powiedziałem, że tych zegarków jest nawet dziś na rynku więcej, to stwierdził, że takie zegarki na pewno nie szły do sklepów - wskazując szparę wynikającą z profilu tarczy.

Nie wykluczył jakieś malej serii rozprowadzanej wewnętrznie.

Tak mogło ewentualnie być dla wykończenia kopert importowanych.

 

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odświeżenia tematu...

http://allegro.pl/blonie-made-in-poland-i3210566918.html

 

Tarcza niedopasowana (szczelina) ale nominalnie 30,80mm występująca w kopertach większych (35mm) włożona w kopertę o średnicy 34mm, w których nominalnie występowały tarcze 29,10mm bądź 28,15 mm.

Czyżby jednak dało się większe włożyć w mniejsze? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u mojego zegarmistrza po sprężynę do atlantica . Pudełko po butach, a w nim dziesiątki uszkodzonych zegarków. I zaczęło sie grzebanie. Znalazłem prócz koperty i tarcz do atlanticów uszkodzone Błonie. Tarcza była przez poprzedniego właściciela umyta i pokryta werniksem. Mechanizm do naprawy, a wskazówki do dopasowania. Po odebraniu od zegarmistrza wrzucę fotki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilę, by odebrać Błonie po składaniu. W bardzo pomocnej książce znalazłem odpowiednik koperty i tarczy. Okazało się że jest to model 1101, a na dole tarczy widnieje napis "Licencja ZSRR". producent - import. Stan tarczy ocenić będziecie mogli sami, moim zdaniem była przez poprzedniego właściciela umyta ( czy dobrze trudno powiedzieć) a następnie pomalowana werniksem, gdyż błyszczy się trochę ponad miarę. Rozważałem wariant iż tarcza mogła by być pomalowana, ale skłaniam się bardziej do mycia i werniksu. Indeksy godzinowe w przyzwoitym stanie. Wskazówki dobrane przez zegarmistrza, minutowa i godzinowa, całkiem zbieżnie, sekundnik nie za bardzo. Krabik w przyzwoitym stanie podobnie jak i mechanizm. Koronka ...?

Czy może ktoś ocenić stan, oraz dorzucić trochę więcej informacji o tym modelu. Czy fakt iż tarcza jest importowana przekłada się konkretnie na jakiś okres w produkcji Błonia i czy koperty typu krab, choć były tylko używane z tym modelem były ilościowo też niszowymi.

post-57210-0-44486100-1370364481_thumb.jpg

post-57210-0-97405900-1370364486_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia.

post-57210-0-70131700-1370364573_thumb.jpg

post-57210-0-70264500-1370364579_thumb.jpg

post-57210-0-99468500-1370364583_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mechanizm.

post-57210-0-62515400-1370364670_thumb.jpg

post-57210-0-08594900-1370364677_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to, że jest tych zegarków wiele, nie przeszkadza w odczuwaniu satysfakcji posiadania jednego z najstarszych zegarków składanych w Błoniu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas, wczoraj kupilem takiego samego w ladnym stanie.

Tarcza jest biala i blyszczy sie jak cholera. Tylko szkielko zmienilem , reszta w orginale. A niebyl otwierany ze 20 lat albo dluzej bo tylko brud sie sypal z gwintu jak go odkrecalem.

 

Przy twoim to sekundnik mi nie pasuje, powinien byc ze strzaleczka na koncu.

Na moim resztki czerwonego lakieru (na strzalce).

 

post-28237-0-75171900-1376914135_thumb.jpg
Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas, wczoraj kupilem takiego samego w ladnym stanie.

Tarcza jest biala i blyszczy sie jak cholera. Tylko szkielko zmienilem , reszta w orginale. A niebyl otwierany ze 20 lat albo dluzej bo tylko brud sie sypal z gwintu jak go odkrecalem.

 

Przy twoim to sekundnik mi nie pasuje, powinien byc ze strzaleczka na koncu.

Na moim resztki czerwonego lakieru (na strzalce).

 

 

Pochwaliłeś sie  ;) , czyli " umarł pies w butach" ,to pokaż jeszcze zdjęcia tego antimagnetica ,zobaczymy ,czy nie ma dopiłowanego mostku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek ma sekundnik z innej bajki :). Jak go kupiłem był bez wskazówek. Dobrałem z tego co było, ale dobrze, że Ty masz oryginalny sekundnik. Bardzo proszę o dokładne zdjęcia sekundnika, to będę próbował dobrać coś podobnego.

Gratulacje, w dobrym stanie zegareczek.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek ma sekundnik z innej bajki :). Jak go kupiłem był bez wskazówek. Dobrałem z tego co było, ale dobrze, że Ty masz oryginalny sekundnik. Bardzo proszę o dokładne zdjęcia sekundnika, to będę próbował dobrać coś podobnego.

Gratulacje, w dobrym stanie zegareczek.  

Masz dokładne zdjęcie w temacie matmy66 "moja mini kolekcja polskich"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już dotarłem. Teraz będę mógł szukać.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stare posty na forum ,trafiłem na takie zdjęcie

 

 

post-56002-0-53337500-1377502828_thumb.jpg

 

 

Jak myślicie ,czy ma to coś wspólnego z Błoniem ?

Było też zdjęcie drugiego takiego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.