Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

BŁONIE _ ZAGADKA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Murzynek ,to oczywiście próba odtworzenia / na podstawie zdjęcia z NOBLE CONCIERGE / ,przeprowadzona przez fachowca z Łodzi ,ale wyszła radosna twórczość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

czy ten fachowiec ma firmę zaczynającą się na ,,AN " i konczącą na ,,POL" ?

Jeśli to nie problem to wrzuć proszę zdjęcie, chętnie zobaczę jak wyszła renowacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-56002-0-92778600-1357749764_thumb.jpg

 

Żałosne ,dorobione indeksy minutowe ,niezgodne godzinówki ,a łezki wydrapane tępą igłą.

Firma nie na "AN" ,,tylko na "KARA......"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem " katalog Bonie" (pdf dostępny w sieci) i rzeczywiście tarcza bardzo odbiega od oryginału, ale zawsze można poprawić :-)

kolekcja jak dla mnie imponująca.

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-56002-0-71983800-1357838196_thumb.jpgPan w.Meller ,nie raz powoływał się na trzymanie norm produkcji przez pracowników.

Więc wrzucam ciekawostkę z mojej kolekcji.

Podróba czy odstępstwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-56002-0-83201600-1357674510_thumb.jpgFajnie ,zrobiłem sobie gablotkę pod Błonie ,uwzględniłem braki , a tu się okazuje ,że potrzebne będzie miejsce pod Błonie o ,którym jest ten post / bo był czy nie był ,ale trzeba mieć/ , jakieś z syrenką /jedno albo dwa/, pewno coś jeszcze wyjdzie ?

Przerobiłem małą szafkę kuchenną /60x45 cm /,a tu powoli wychodzi ,że trzeba będzie przerobić szafę .

Witam.Te dwa na dole po prawej,też Błonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Te dwa na dole po prawej,też Błonie ?

Ostatni rządek to ciekawostki / na razie / ,od lewej 2 z warszawską tarczą , 3 po renowacji / pseudo-murzynek ,blonex antymagnetyczy , i super zrobiony Lech,mój ulubiony do chodzenia / ,i dwa warsy malowane w wojsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Te dwa na dole po prawej,też Błonie ?

Ostatni rządek to ciekawostki / na razie / ,od lewej 2 z warszawską tarczą , 3 po renowacji / pseudo-murzynek ,blonex antymagnetyczy , i super zrobiony Lech,mój ulubiony do chodzenia / ,i dwa warsy malowane w wojsku

Można zdjęcia blonexa anty,i tych malowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudo - murzynka masz powyżej ,a tu daję , świetnie zrobionego Lecha ,po przeglądzie przez mojego super-zegarmistrza / standartowa obsługa ,przegląd mechanizmu z gwarancją na rok ,wymiana szkiełka ,polerowanie wskazówek,ewen. wymiana koronki -koszt 25zł /

post-56002-0-98977400-1357842251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

ja tam po prawej stronie od gabloty chyba widzę piwko ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudo - murzynka masz powyżej ,a tu daję , świetnie zrobionego Lecha ,po przeglądzie przez mojego super-zegarmistrza / standartowa obsługa ,przegląd mechanizmu z gwarancją na rok ,wymiana szkiełka ,polerowanie wskazówek,ewen. wymiana koronki -koszt 25zł /

post-56002-0-98977400-1357842251_thumb.jpg

Ładny Leszek,mój jest tu na forum,mam ze 30 szt polskich.Brak mi właśnie antymagnetika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudło ,po prawej to żubrówka z sokiem jabłkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[attachment=134228:nowy666 112 (600x800).jpg ...

Podróba czy odstępstwo ?

 

cześć,

To ani podróba, ani odstępstwo.

To przeróbka pod zamówienie konkretnego kontrahenta, zrobiona przez sprawną drukarnię.

Kto zrobił, nie wiem, kto zamawiał widać - "Dom Mody Elegancja"

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat tego jak się okazuje dziwnego Błonia ,wrzuciłem niedawno ,i jak widzę wywołał trochę zainteresowania,

Mam propozycję ,czy nie można założyć ,osobnego forum na "Błonie" ,bo mam trochę dość czytania o Xicorach,chronosach ,gdzie tylko same ochy i achy / choć popieram w 100% wszystko co związane z polskimi ?zegarkami /.

Tym bardziej ,że na dniach ukaże się książka Pana W.Mellera ,i będzie na pewno co komentować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie. Jak zachowują się tarcze błonia przy próbie mycia?

Jeden z moich błoniaków ma bardzo zabrudzoną tarczę, lecz boję się go myć, gdyż absolutnie nie znam trwałości powłok tarcz z Błonia.

Czy ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadczenia?

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie. Jak zachowują się tarcze błonia przy próbie mycia?

Jeden z moich błoniaków ma bardzo zabrudzoną tarczę, lecz boję się go myć, gdyż absolutnie nie znam trwałości powłok tarcz z Błonia.

Czy ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadczenia?

pozdrawiam

Witam.Doświadczenia to raczej ciężko.Każdy brud,tarcza reaguje inaczej.Tu gdzieś pokazalem foto jak po tym zabiegu wygląda tarcza chyba Kuranta.Trochę się zmyło.Trzeba zrobić próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat tego jak się okazuje dziwnego Błonia ,wrzuciłem niedawno ,i jak widzę wywołał trochę zainteresowania,

Mam propozycję ,czy nie można założyć ,osobnego forum na "Błonie" ,bo mam trochę dość czytania o Xicorach,chronosach ,gdzie tylko same ochy i achy / choć popieram w 100% wszystko co związane z polskimi ?zegarkami /.

Tym bardziej ,że na dniach ukaże się książka Pana W.Mellera ,i będzie na pewno co komentować .

Pewnie że by się coś takiego przydało.Polskie zegarki to forum o Błoniu,ale można np;Tak jak tu Kolega pisze dać temat ;Moje dziwne,czy nietypowe zegarki z Błonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

ale Pirx ten Twój blonex też jest dziwny, ma podwójnie frezowane indeksy a przy 12 potrójnie, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Zwykle miały jeden frez przy 3,6,9 i dwa frezy przy 12, hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

Koledzy, mam pytanie. Jak zachowują się tarcze błonia przy próbie mycia?

Jeden z moich błoniaków ma bardzo zabrudzoną tarczę, lecz boję się go myć, gdyż absolutnie nie znam trwałości powłok tarcz z Błonia.

Czy ktoś ma w tym zakresie jakieś doświadczenia?

pozdrawiam

 

jeśli to model - błonie - to ma stosunkowo niewiele napisów bo tylko malutkie logo i można spróbować, jeśli to inny model to byłbym bardzo ostrożny, nie mam zbyt dobrych doświadczeń, sporo ich napsułem, nawet woda i mydło bywały zbyt agresywne i schodziła farba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mój Blonex ma też jeden frez przy 3,6,9 i dwa frezy przy 12. Czyżby oznaczało to, że zegarek Prixa był wykonany na indywidualne zamówienie klienta?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to model - błonie - to ma stosunkowo niewiele napisów bo tylko malutkie logo i można spróbować, jeśli to inny model to byłbym bardzo ostrożny, nie mam zbyt dobrych doświadczeń, sporo ich napsułem, nawet woda i mydło bywały zbyt agresywne i schodziła farba

Zrobić próbę gdzieś na samym brzegu tarczy.Ja kilka Błoni umyłem jako tako,ale tym samym sposobem zepsułem tarczę Atlantica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mój Blonex ma też jeden frez przy 3,6,9 i dwa frezy przy 12. Czyżby oznaczało to, że zegarek Prixa był wykonany na indywidualne zamówienie klienta?

Panowie - nie przesadzajcie z tymi marzeniami o indywidualnych zamówieniach.

Takie zegarki po prostu były produkowane.

pirx65 - daruj sobie tego Pana, proszę

Władyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie przesadzajcie z tymi marzeniami o indywidualnych zamówieniach.

Takie zegarki po prostu były produkowane.

pirx65 - daruj sobie tego Pana, proszę

Władyslaw

Kolego,a co sądzisz o założeniu takiego tematu jak malowanki wojskowe czy coś tam.Wiem że to jest niszczenie zegarka,ale zdarza się że można spotkać prawdziwe cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek rozwija się dość dynamicznie, i dobrze bo może uda się dociec czegoś nowego dotyczącego historii zegarków z Błonia. W końcu forum jest po to by wymieniać się informacjami i opiniami oraz przedstawiać swoje zdanie.

A wracając do meritum, uważam że na chwilę obecną sytuacja jest patowa, przedstawione fakty ani nie udowodniły że ten zegarek to składak ani nie obaliły tej tezy. Z moich informacji wynika że w Błoniu były wykonywane serie próbne i okolicznościowe (Czego świetnym przykładem jest ten Blonex dla Domu Mody Elegancja). Tak więc nie można kategorycznie na chwile obecną wykluczyć że ów okaz należy do którejś z w/w kategorii. Co do tego czy zegarki złożone z części wyniesionych przez pracowników nie można zaliczyć - jak by to ująć, do pełnoprawnych błoniaczy - też bym mocno polemizował. Czemu, a no dlatego iż owe okazy nie powstały w wyniku wymiany samej tarczy, tudzież dołożenia mostka z logo Błonie do zegarka Made in ZSRR, tylko powstały z mechanizmów montowanych u nas, nazwijmy to niejako w drugim obiegu. Lecz też wpisują się w ogólna historie zegarków z Błonia, tu też nasuwa się problem, jak rozróżnić te które powstały w tzw. ,, drugim obiegu'' i z racji tego posiadają wartość historyczną, od radosnej twórczości nieuczciwych sprzedawców, którzy wyczuwają niezły interes jaki mogą zrobić na modzie na zegarki z Błonia.

Szanuje wiedzę i doświadczenie Pana Władka Mellera, ale starając się być obiektywnym muszę też szanować wiedzę i zdanie innych, dlatego uważam iż sytuacja z w/w zegarkiem jest remisowa (na chwile obecną oczywiście) i wymaga głębszej analizy. To samo tyczy się zegarków z syrenka, z jednej strony nie ujęte w oficjalnych katalogach, z drugiej dość staranne wykonanie raczej wyklucza rzemieślnicze wykonanie, niestety skromność zachowanych materiałów nie pozwala na kategoryczne stwierdzenie tak lub nie. Co do reżimu produkcyjnego w tamtych latach też bym był ostrożny. Nie zawsze wszystko szło dokładnie z katalogami produkcji, znam to z doświadczenia na przykładzie Huty Szkła Wołomin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.