Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

BŁONIE _ ZAGADKA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej kolekcji również Zodiaka z "dziwną" grafiką na tarczy, taką samą tarczę ma też w zegarku Zodiak z wojska Pan Władysław... Ciekawi mnie czy to oryginał???

post-31822-0-68642300-1358243543_thumb.jpg

Edytowane przez Gregos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywałem zegarki z Błonia z reklamami Domu Mody Elegancja i Baltony...

post-31822-0-86354200-1358243217_thumb.jpg

Edytowane przez Gregos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta wersja nie jest tak aż czesto spotykana, bo trzeba odrożnić ją (frezy na 12, 3, 6, 9, reszta druk) od popularniejszej chyba wersji z frezami na wszystkich indeksach...

Powodzenia w kolekcji ;-)

 

Zastanowił mnie Twój wpis, czy istnieją jakieś dane co do ilości wyprodukowanych poszczególnych modli zegarków z Błonia. Które były najbardziej popularne, a które są unikatowe?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spotkałem się z takimi zestawieniami. Oprócz i to też rozbieżnych, informacji na wyrywkowe tematy (np. Antymagnetyczny) to wydaje mi się, że można opierać się tylko na swoich obserwacjach. Chyba, że Koledzy powiedzą coś dokładniej...

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Obserwując aukcje,czy też np:giełdy staroci można coś tam wywnioskować.Unikalny na pewno Błonex Antymagnetyczny,rzadki Jantar,Lech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele pomogło spa. Koperta tylko oczyszczona i dopolerowana, tarcza delikatnie umyta, mechanizm po przeglądzie i smarowaniu. Największy kłopot z wskazówkami, odpadła powłoka i powinny być chyba poddane renowacji, ale pozostaną w stanie obecnym. Czas - robi swoje, również z wyglądem zegarków :-)

post-57210-0-38713200-1358372597_thumb.jpg

post-57210-0-18960500-1358372603_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nabytek z Błonia. Czeka go wizyta u zegarmistrza gdyż, ma bardzo krótką sprężynę i chodzi tylko przez kilkanaście godzin.

post-57210-0-69903100-1358620857_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ,przy okazji wymień sekundnik ,i koronkę / chyba ,bo słabe zdjęcie/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik na 100% do wymiany, natomiast koronka sądzę, że oryginalna. Zdjęcie trochę przekłamuje, porównywałem, ze zdjęciami z książki, mam bardzo podobną w Bałtyku, ale mogę się mylić.

Szukam całego kompletu wskazówek, może ktoś ma zbędne?

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[attachment=134914:nowy666 075 (600x800).jpg

A tak z innej beczki, jestem ciekaw czy wśród kolekcjonerów ,jest dużo egzemplarzy tego juniora?

Sorry ,za kiepskie zdjęcie.

Tu nie chcę się mądrzyć,ale tarcza wygląda raczej na tzw:warszawską,chyba że zła jakość foto.Jutro wrzucę swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne.

Czy w prawym, wskazówka sekundnika w realu jest czarna?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne.

Czy w prawym, wskazówka sekundnika w realu jest czarna?

Nie złota,ale wskazówki chyba nie z tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wskazówek do modeli z Błonia, ale o oryginalne bardzo trudno, a do radzieckich jakoś trudno mi się przekonać :-)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,no i mamy na Allegro wywołaną "syrenkę" / pewno wszyscy wiedzą ,ale czają się do zakupu /.

http://allegro.pl/un...83381795.html��

Był taki model czy nie był ,to jest zagadka /ale jak był to na pewno nie w kilku sztukach ,jak w opisie / , ale czy w takiej kopercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby 'biały kruk' ? sprzedający wystawia wiele zegarków , więc pewnie zna sie na rzeczy

ile może byc wart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po opisie ,to raczej się nie zna.Bzdury o pojedynczych egzemplarzach w produkcji to wymysły . Model z syrenką ,może i był ,ale ten jest dziwny . Napis Błonie na drugim zdjęciu tak jakby złoty / a 16 kamieni czarny / , no i ten fosfor ,albo malowane zielone kropki ,tego nie było w żadnym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tego tematu jest zdjęcie Błonia z syrenką. Zielone kropki tam też są,wiec to nie błąd, natomiast zastanawia mnie bardzo dobry stan tarczy, prawie idealny, oby nie okazało się, że zbyt piękna by była prawdziwa.

Sądzę, że może nam tu pomóc Pan Władek, albo ktoś z bardziej doświadczonych kolekcjonerów zegarków z Błonia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas, to zdjęcie na pierwszej stronie jakbyś nie zauważył ,to ja wrzuciłem , i według mnie to ten sam zegarek /tarcza/ ,po lekkiej renowacji .Odnalazłem gościa ,który ponad rok temu proponował mi kupno tej syrenki ,wysłałem maila czy go ma i ma . Wystawił na Allegro :)

Ale koperta do bani !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, dopiero teraz zajarzyłem :-)

Zastanawia mnie w dalszym ciągu ta "lekka renowacja". Nie jestem znawcą tych zegarków. Próbowałem jeden z nich lekko domyć i choć zmiana na plus była widoczna to nie w takim stopniu jak w tym przypadku. Przypuszczam choć mogę się mylić, że została pomalowana. A malowanka to już nie jest to. Jak jeden z kolegów na forum wytłumaczył mi kiedyś poziom renowacji, "jeżeli renowację widać z daleka to znaczy, że renowacja przeprowadzona do d...y" i chyba miał rację.:-). Tu chyba jednak też pomalowano.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, dopiero teraz zajarzyłem :-)

Zastanawia mnie w dalszym ciągu ta "lekka renowacja". Nie jestem znawcą tych zegarków. Próbowałem jeden z nich lekko domyć i choć zmiana na plus była widoczna to nie w takim stopniu jak w tym przypadku. Przypuszczam choć mogę się mylić, że została pomalowana. A malowanka to już nie jest to. Jak jeden z kolegów na forum wytłumaczył mi kiedyś poziom renowacji, "jeżeli renowację widać z daleka to znaczy, że renowacja przeprowadzona do d...y" i chyba miał rację.:-). Tu chyba jednak też pomalowano.

Na moje amatorskie oko to też malowanka.,,Model,, ten pewnie to coś podobnego do tej Baltony,tarcza wykonana na zamówienie jakiegoś zakładu,ale nie w Błoniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pobawimy się w obstawianie / mające na celu tylko określenie poziomu allegrowiczów ,szukających super okazji/.

Punktacja od 1 do 10 ,gdzie 1 to 100 zł ,a 10 to 1000zł .

Ja obstawiam 7,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten jest dziwny . Napis Błonie na drugim zdjęciu tak jakby złoty / a 16 kamieni czarny /

To akurat jest OK. Zaraz na górze drugiej strony, po wpisie pirx65 napisałem już, że w moim jest tak samo. "Błonie" jest metaliczne i wypukłe, a "16 kamieni" czarne, grubo drukowane farbą. Inna rzecz, że zegarek ze zdjęcia Władka nie ma wcale tego druku, na co wówczas zwróciłem uwagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostało mi się od sprzedającego syrenkę ,że się nie znam.Całkiem możliwe .Szkoda że Władek jest taki zajęty książką ,i nie ma czasu na skomentowanie tych kropek i koperty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.