Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sess

Zegarek - warte to coś?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten zegarek jest coś warty, czy to zwykła podróba?

Zegarek ma jakieś 30~ lat. Od dołu tarczy ma takie napisy "chronographe, 100mb, B13048 135999, manufacture en suisse"

A na tym zawiasie co służy do zapięcia jest takie coś: registered model made stainless steel

49333711580161774377.jpg

70065408493822610842.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1.

Nawet gdyby było warte, od nas się tego nie dowiesz (na przyszłość: czytaj regulamin przed zaakceptowaniem).

 

Po 2.

Czy jest oryginalne? Dowiesz się od nas prędzej..

 

Po 2'.

A fuj..

 

Po 3.

Dokumentację foto wrzuć tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70150-brajbling-show/

A zegarek przygotuj do wiosennego topienia razem z marzanną..


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska podróbka, z której schodzi chrom. Sorry.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć po czym poznajecie że to podróba? Tylko po tym, że chrom schodzi? To raczej naturalne po około 30 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze lepiej będzie jak posłuchasz osób które maja w tym temacie większe obeznanie :) z reszta z tego powodu się tutaj pojawiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie chcę posłuchać, ale w temacie brajbling są tylko zdjęcia, więc za dużo mi one nie mówią. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć po czym poznajecie że to podróba? Tylko po tym, że chrom schodzi? To raczej naturalne po około 30 latach?

Kolego, przejrzyj temat, który już podano. Znajdziesz tam wiele przykładów podrób Bretlinga, która, tak jak i Twoja, wyglądają tragicznie.

Ponadto proponuję, żebyś wszedł na oficjalną stronę producenta - poparzył i pomyślał... Czy zegarek wart kilka(naście) tys. zł. może aż tak źle wyglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Nie dziwię sie irytacji na forum.

Poszukaj w necie na aukcjach jak wygladają stare (i nie raz mocno zużyte) oryginały.

Sam dojdziesz do odpowiednich wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć po czym poznajecie że to podróba? Tylko po tym, że chrom schodzi? To raczej naturalne po około 30 latach?

 

Oryginał nie jest chromowany, tylko stalowy.

Proszę, porównaj do tych (nr referencyjny taki sam, jak na Twoim egzemplarzu) - http://www.chrono24.pl/breitling/ref-b13048.htm

Jest różnica?

P.S. Coś mi się wydaje, że jest on sporo młodszy (to tak na marginesie)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie fuj...

Nawet jak na podrobe wyglada tragicznie.

Szkoda drogi nad rzeke by topic, paliwa, czy czegos tam - chyba, ze na piechote dla dotlenienia organizmu. Chociaż to i tak zbedne obciazenie :)

Pierwszy lepszy kontener powinien chetnie przywitac to cudo.

 

Przykro - kolega pewnie rozczarowany bo moze liczyl na majatek...

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haxigi Nie słuchaj ich, to oni się nie znają a Ty masz rację. Noś z dumą. A ubytki psiknij srebrną farbą w spray'u. Jeśli trochę pójdzie na szkiełko, to z daleka i tak nikt nie zauważy.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy wyląduje na jednym z portali aukcyjnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć po czym poznajecie że to podróba? Tylko po tym, że chrom schodzi? To raczej naturalne po około 30 latach?

To wystarczy.

Model o oznaczeniu B13048 był produkowany w latach 1993-1994

Literka B w referencji oznacza że jest ze stali (bez chromu), a koronka, przyciski oraz nakładki na bezel są z litego złota.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy.

Model o oznaczeniu B13048 był produkowany w latach 1993-1994

Literka B w referencji oznacza że jest ze stali (bez chromu), a koronka, przyciski oraz nakładki na bezel są z litego złota.

Oryginał nie jest chromowany, tylko stalowy.

Proszę, porównaj do tych (nr referencyjny taki sam, jak na Twoim egzemplarzu) - http://www.chrono24..../ref-b13048.htm

Jest różnica?

P.S. Coś mi się wydaje, że jest on sporo młodszy (to tak na marginesie)

 

no i o takie odpowiedzi mi chodziło. tez zauwazylem ze te 3 dodatkowe tarcze sa inaczej rozmieszczane (blizej godzin, a wrecz wchodza na nie). podroba czy nie, mnie tam sie podoba ;d

 

co ciekawe historia tego zegarka jest taka, że ja jestem w jego posiadaniu (tak to mój, ale ktoś inny założył za mnie temat:D) od około 5 - 6 lat. Wcześniej należał on do mojego ojca, który go dostał w wieku 19-20 lat od ciotki z ameryki, czyli około 30 lat temu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ numeracji numerów referencyjnych pojawił się w latach 90-tych.

30 lat temu nawet właściciele firmy Breitling nie wiedzieli, że takie numery będą na ich zegarkach, więc po prostu opowiedziano Ci bajkę :P


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zegarek ma stoper? Te przyciski działają? No i jeśli ten zegarek działa od 20 lat to zasługuje na obejrzenie werku, co tam jest w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go dostałem to wsadziłem baterię i działało wszystko, ale teraz bateria siadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic dziwnego baterie w tych Breitlingach szybko padają. Widocznie za często używałeś podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że za dużo smsów na nim pisałem :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.