Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patron73

zegarek eterna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem zegarka damskiego złotego ETERNA który był własnością mojej babci-dostała go na prezent na początku lat 30-tych,obecnie w zegarku brakuje szkiełka,z tego co pamiętam jak byłem dzieckiem to było to jakieś plastikowe szkiełko ,zegarmistrz jak oglądał ten zegarek to stwierdził że tarcza powinna być odnowiona żeby całość wyglądała znakomicie,ile by u państwa kosztowała renowacja zegarka,ewentualnie jestem skłonnny sprzedać Eterne ,mogliby państwo wycenić mi ten zegarek,przesyłam zdjęcia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego:

1. Zegarków się tu nie wycenia

2. To jest forum, a nie warsztat więc też nie odnawiamy zegarków

3. Do składania ofert sprzedaży jest inny dział, ale ciut trzeba na forum pożyć, żeby móc tam wystawiać oferty

4. Możesz za to otrzymać informacje o swoim zegarku i ewentualne podpowiedzi co do renowacji pod warunkiem, że wstawisz czytelne zdjęcia zegarka i jego mechanizmu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie wiedziałem,może ktoś mi pomoże na temat modelu tego zegarka,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę speców z forum o jakieś informację na temat tego modelu-pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego:

1. Zegarków się tu nie wycenia

2. To jest forum, a nie warsztat więc też nie odnawiamy zegarków

3. Do składania ofert sprzedaży jest inny dział, ale ciut trzeba na forum pożyć, żeby móc tam wystawiać oferty

4. Możesz za to otrzymać informacje o swoim zegarku i ewentualne podpowiedzi co do renowacji pod warunkiem, że wstawisz czytelne zdjęcia zegarka i jego mechanizmu

Spoko luz wziąłem sobie to do serca,zawsze początki na forach sa trudne ->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina trochę rx0495 z lat 20', ale nie jest to dokładnie to, ponieważ ma mniej ozdobną tarczę i koronkę, inne wskazówki oraz ścięte rogi koperty. Być może to ten sam model, ale z innego okresu. Dobrze byłoby gdybyś wykonał dokładne zdjęcia mechanizmu w zbliżeniu.

 

Tutaj rx0495 w srebrze.

 

rx0495.jpg

rx0495s.jpg

rx0495b.jpg

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Vojtonus,zrobię większe zdjęcia mechanizmu i wrzucę na forum,a znasz może kogoś kto się zajmuje kupnem i sprzedażą takich zegarków bo ja nie jestem w temacie,pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na jedynym właściwym portalu aukcyjnym można go umieścić. Wysłałem Ci też link do skupu na prv. Myślę że warto byłoby zająć się jego renowacją - założyć szkiełko, odnowić tarczę i koronkę, wypolerować kopertę, zrobić przegląd i czyszczenie mechanizmu, założyć jakiś bardzo prosty skórzany pasek. Warto zadbać o takie stare zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vojtonus za pomoc,zegarek jest fajny tylko nie wiem czy koszty takiej renowacji nie przerosły by mojego budżetu,dlatego tylko zdecydowany jestem go sprzedać,chociaż nie na 100% bo jak u mnie w rodzinie jest ponad 90 lat to jeszcze może trochę pobyć - o jedzenie nie woła :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zatkało znawców,gdy zobaczyli moje cudo.... :)

Mod.

Gdy będziesz cierpliwy, przestaniesz popędzać, to znawców odetka. I nie zakładaj z góry, że się tu Tobie coś należy... Rozejrzyj się jak piszą ci co otrzymali konkretne odpowiedzi i spróbuj podobnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrze nie pomogłeś to oszczędź sobie pouczeń - niczego sobie nie zakładam z góry i nikogo nie popędzam, Vojtonus chciał odpisał i za to mu podziękowałem,wyluzuj drogi moderatorze pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod.

Drogi patronie moderator jest od tego żeby pouczać. Nikt chętnie nie pomaga komuś zachowującemu się tak jak Ty, ja czytając takie "teksty" jak Twoje od razu trące ochotę...

 

PS

A pisanie tylu postów, nic nie wnoszących do tematu jeden pod drugim, to zaśmiecanie forum i jest niezgodne z regulaminem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm to Eterna kal. 13''' lepine, z okolicy 1920 roku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Piotrze za pomoc,będe szukał informacji odnośnie tego modelu,a najbardziej w tej ETERNIE boli mnie to że była kompletna tylko kilka lat temu mój nieletni braciszek przez przypadek wziął zegarek w swoje małe wredne rączęta,otworzył kopertę i....zgubił szkiełko - wtedy pierwszy raz w życiu chciałem kogoś zamordować,wypominam mu to do dzisiaj :) - pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Jak to mówiono w wojsku - dzień bez ostrzeżenia to dzień stracony...pozdrawiam Piotrze i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Iii... znowu napisałeś posta pod swoim postem.

A w wojsku to jak pamiętam było: obiad zjedzony dzień zaliczony. Smacznego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vojtonus za pomoc,zegarek jest fajny tylko nie wiem czy koszty takiej renowacji nie przerosły by mojego budżetu,dlatego tylko zdecydowany jestem go sprzedać,chociaż nie na 100% bo jak u mnie w rodzinie jest ponad 90 lat to jeszcze może trochę pobyć - o jedzenie nie woła :) pozdrawiam.

Nie ma za co. Polecam się na przyszłość.

Taka pamiątka rodzinna jeśli sytuacja tego nie wymaga powinna zostać w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,temat ciągle aktualny,jak któryś z kolegów byłby zdecydowany na kupno niech napisze na priv,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie umiesz czytać? Nie możesz sprzedawać w tym miejscu niczego - służy do tego dział SPRZEDAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny,ile może być warty?


Witam,temat ciągle aktualny,jak któryś z kolegów byłby zdecydowany na kupno niech napisze na priv,pozdrawiam.

nie da rady napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.