Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

apclub.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Witam.

 

No i wracam z nieco zmodyfikowanym projektem. Niektórzy z Was pewnie pamiętają serwis, który do niedawna funkcjonował, a mianowicie hautehorlogerie.pl. Z uwagi na brak czasu i w związku z tym brak możliwości ogarnięcia większej grupy producentów zegarkowych w kontekście pisania nowych opracowań, postanowiłem wrócić do korzeni czyli strony internetowej dedykowanej jednemu producentowi. Tak kiedyś opisywałem IWC, a później Vacheron Constantin. Teraz na bazie poprzedniego serwisu będę kontynuował wszystko to, co jest związane z Audemars Piguet :). Z czasem powstanie zasobny w informacje, kompleksowy serwis opisujący dokonania firmy z Le Brassus. Życzę miłej lektury :).

 

apclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda, znaczy że już nie mam tam czego szukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, ale szkoda wcześniejszych opracowań. Moim zdaniem powinna się znaleźć na stronie zakładka INNE OPRACOWANIA i tam mógłbyś wrzucić resztę bardzo fajnych Twoich artykułów. Po co mają się marnować w Twojej szufladzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A to szkoda, znaczy że już nie mam tam czego szukać :)

 

:) Może kiedyś polubisz AP ?. Prawda jest taka Łukasz, że nie ma co się rzucać z motyką na słońce. Redagując serwis sam, nie jestem w stanie ogarnąć większej ilości producentów, a przedstawianie informacji w listopadzie z wydarzeń, które miały miejsce w styczniu ma dość ograniczony sens.

 

Podoba się, ale szkoda wcześniejszych opracowań. Moim zdaniem powinna się znaleźć na stronie zakładka INNE OPRACOWANIA i tam mógłbyś wrzucić resztę bardzo fajnych Twoich artykułów. Po co mają się marnować w Twojej szufladzie ??

 

Dzięki Marcin. Znajdę jakieś rozwiązanie. Jednak umieszczanie opracowań o Breguet czy Moserze na stronie, która jest dedykowana AP, nie bardzo ma sens. Jasne, czasem mnie korci żeby napisać też o dokonaniach pozostałych producentów z haute horlogerie, ale to już nie w ramach apclubu. Czas pokaże jak się to wszystko potoczy. Może powstaną jakieś nowe możliwości współpracy i szerzenia wiedzy zegarkowej ? :), kto wie. Z pewnością apclub to będzie strona wyłącznie o Audemars Piguet. Mam na przykład wszystkie numery mechanizmów w powiązaniu z latami produkcji od początku istnienia AP do lat 90'tych. Wrzucenie takiej informacji na stronę, to byłoby coś konkretnego :). Naprawdę fajnie można rozwinąć ten projekt. Zobacz jaką super sprawą jest Omegamania Patryka. Fajnie by było gdyby takich dedykowanych stron w języku polskim powstało więcej o różnych firmach zegarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W sumie to nie wiem czy kogokolwiek to tutaj obchodzi, ale po zmianach na stronie przebudowałem też strukturę forum, które po pewnym czasie wyłączenia ponownie uruchomiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie obchodzi, byłem tam najaktywniejszym użytkownikiem :D

 

Bardzo dobry pomysł z tym klubem AP ! Do zobaczenia na forum :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, Mariusz, że to będzie dobra strona i że koncentrując się na jednej marce będziesz mógł utrzymać naprawdę wysoki poziom, ale poprzednich materiałów żałuję, podobnie jak Koledzy. Musisz (tzn nie musisz, oczywiście, ale byłoby super :) ) gdzieś je udostępnić.

Nauczka na przyszłość - jak jest coś ciekawego w necie to trzeba kopiować na dysk bez litości! :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Spokojnie, nic nie zginie :). Opracowania zostaną opublikowane na forum. Także nowe rzeczy, które już zdążyłem przygotować (artykuł o F.P.Journe), a których z powodu zmian na stronie nie opublikowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz. Jest super. To miejsce, na którym będę chętnie bywał.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki serdeczne i zapraszam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona prezentuje się fenomenalnie. Widać, że wiele serca i pasji włożyłeś w powstanie tego projektu.

Gratuluję!

 

...Jest co poczytać, już wiem jak spędzę jutrzejsze przedpołudnie.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Strona prezentuje się fenomenalnie. Widać, że wiele serca i pasji włożyłeś w powstanie tego projektu.

Gratuluję!

 

...Jest co poczytać, już wiem jak spędzę jutrzejsze przedpołudnie.

 

Dzięki serdeczne :). Miło mi zwłaszcza, że sporo pracy włożyłem w nową stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Za każdym razem jak widzę ten temat w nieczytanych, wydaje mi się, że on jest o zespole A Perfect Circle i go otwieram :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak widzę ten temat w nieczytanych, wydaje mi się, że on jest o zespole A Perfect Circle i go otwieram :lol:

 

Dobrze, że nie ap.pl - bo prawicy Apple już siedzieli by Mariuszowi na jego krześle w serwerowni....i nie pomogło by tłumaczenie że ma iphone, macbooka i ipada :D i że jest fanem ich sprzętu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znająć ich genialne pomysły apclub też może im się nie spodobać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
:D Uhh, pewnie by mi prawnicy z Apple żyć nie dali. Chociaż oni też głupi nie są. Jak widzą w jakimś projekcie dobro swojego biznesu, to się nie czepiają. Zobaczcie, że na przykład polski serwis myapple.pl zostawili w spokoju :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Od jakiegoś czasu pracuję nad nową wersją serwisu AP Club. Zmodyfikowałem układ graficzny, na nowo przerobiłem materiał video. Inaczej podszedłem do selekcji materiałów - aktualnie podział przebiega w oparciu o kolekcje. Zrezygnowałem z forum. Od ponad dwóch lat forum AP Club było martwe więc uznałem za pozbawione sensu dalsze utrzymywanie rzeczonej części serwisu. Nie zdążyłem jeszcze przenieść publikacji, nadal pracuję nad historią Audemars Piguet, ale zrobiłem na tyle dużo, że zdecydowałem się już teraz uruchomić serwis w nowej odsłonie. Mam nadzieję, że całość i kierunek rozwoju, przypadną Wam do gustu. Co do kolejnych zmian - w opracowaniach nie będę już koncentrował się stricte na wydarzeniach typu SIHH (choć jest bardzo istotny), ale będę opisywał poszczególne modele zegarków lub kolekcje. Pozwoli to zachować więcej porządku i ładu na stronie :). Zapraszam.

 

 http://www.apclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że usunąłeś forum. Było kilka wątków bogatych w treści techniczne, które pomimo braku aktywności stanowiły wartościową bazę wiedzy.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Szkoda, że usunąłeś forum. Było kilka wątków bogatych w treści techniczne, które pomimo braku aktywności stanowiły wartościową bazę wiedzy.

Nie potraktowałem tematu aż tak brutalnie :). Szkoda było mi skosić forum więc zrzuciłem je "na bok" do wydzielonej domeny. Podaję odnośnik:

 

http://apclubforum.pl/

 

A poza tym, jakie wrażenia w odniesieniu do nowej strony AP Club? Ciekaw jestem Twoich / Waszych opinii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potraktowałem tematu aż tak brutalnie :). Szkoda było mi skosić forum więc zrzuciłem je "na bok" do wydzielonej domeny. Podaję odnośnik:

 

http://apclubforum.pl/

To super! dobrze że zostawiłeś :)

 

 

A poza tym, jakie wrażenia w odniesieniu do nowej strony AP Club? Ciekaw jestem Twoich / Waszych opinii :).

Zapowiada się atrakcyjnie. Zdjęcia i szata graficzna świetne. Zresztą zawsze do tego przykładałeś dużą wagę. 

Z większą niecierpliwością czekam jednak na nowe treści niż kolejną odsłonę strony ;)  

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie fimik RO Concept Supersonnerie i zaskoczyło mnie wykończenie krawedzi, a właściwie jego brak. Zatrzymajcie na 1:01, czy to mój nie największy ekran, czy tam naprawdę są niewykończone krawędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

A poza tym, jakie wrażenia w odniesieniu do nowej strony AP Club? Ciekaw jestem Twoich / Waszych opinii :).

 

Mi się bardzo podoba (to ja dałem punkcika :rolleyes:  ). Bardzo ładna szata graficzna (podobnie jak http://www.vacheronclub.pl , która zniknęła :(  )

Czekam na więcej treści, zdjęć etc...Strona wygląda lepiej niż oficjalna AP.  Na razie tyle...zobaczymy jak się rozwinie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mi się bardzo podoba (to ja dałem punkcika :rolleyes:  ). Bardzo ładna szata graficzna (podobnie jak http://www.vacheronclub.pl , która zniknęła :(  )

Czekam na więcej treści, zdjęć etc...Strona wygląda lepiej niż oficjalna AP.  Na razie tyle...zobaczymy jak się rozwinie <_<

Dzięki serdeczne za dobre słowo :). Co do Vacheron Club - jestem w trakcie zmiany hostingu i nie zdążyłem jeszcze wszystkiego przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia - zamień slider na głównej na coś innego. Slidery są nieużyteczne, zdecydowana większość użytkowników klika w pierwszy slider albo w ogóle pomija ten element, i czyta tylko to co widzi i idzie dalej. 

Tu masz badania jakbyś nie wierzył na słowo ;) 

https://erikrunyon.com/2013/01/carousel-stats/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez iradek
      Witajcie,
       
      Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.
       
      Pozdrawiam
      Radek
       
      PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
    • Przez swierszczu
      Kolega kupił No i teraz sie pyta czy to autentyk
      Nie znam sie proszę zatem Was o pomoc.
       

    • Przez tom_tom
      Witam drodzy forumowicze!
       
      Jak w temacie powyzej - dostajecie od zony prezent na urodziny w postaci budzetu na zegarek . Jako, ze zona hojna ( ) budzet wynosi 100 do 150 tysiecy polskich zlotych. W jaki typ zegarka byscie sklaniali sie celowac? Wiem, ze zalezy do od trybu zycia, ubioru - wszelkie pomysly mile widziane . Czy za tego rzedu pieniadze stal szlachetna dalej bylaby rozpatrywana? Jakie marki bralibyscie pod uwage? Nowe czy moze rynek vintage/ uzywany? Moze ktos z niezaleznych zegarmistrzow?
      Jako, ze zdaje sobie sprawe, ze ten przedzial cenowy otwiera dosc szerokie drzwi i jest spory wybor, czekam na wasze pomysly.
      Zeby uproscic temat prosilbym o raczej jeden zegarek w budzecie zamiast paru za wyzej wymieniona sume. Dylematy mile widziane, moze to byc zalazek do wiekszej dyskusji .
      Szczerze ciekawi mnie odsetek osob, ktorzy za ta sume gotowi sa pojsc droga vintage .
       
      Zdaje sobie rowniez sprawe, ze podobne tematy mialy tu miejsce, aczkolwiek kryteria wyboru i gust zmieniaja sie z czasem - wiec dobrze odswiezyc - mam nadzieje na dobra dyskusje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez j.a.k.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.