Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

apclub.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Brawo ! za to że Ci się chce , umiesz to robić i działasz 

 

Dzięki Darek za dobre słowo. Zegarki to zajmująca pasja o czym sam doskonale wiesz :).

 

Mała sugestia - zamień slider na głównej na coś innego. Slidery są nieużyteczne, zdecydowana większość użytkowników klika w pierwszy slider albo w ogóle pomija ten element, i czyta tylko to co widzi i idzie dalej. 

Tu masz badania jakbyś nie wierzył na słowo ;)

https://erikrunyon.com/2013/01/carousel-stats/

 

 

Slider jest tymczasowy. Jak zacznę wrzucać publikacje do nowej strony, to strona główna będzie wyglądać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Uzupełniłem materiał video o kolekcję Haute Joaillerie. HJ odbieram jako wspaniały pokaz kreatywności i jubilerstwa. Zegarmistrzostwo schodzi tu na drugi plan o czym świadczy użycie mechanizmów 2601 / 2701 (kwarc). Ale i tak jest co oglądać.

 

http://www.apclub.pl/videohautejoaillerie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na stronie AP Club w dziale "Historia" opublikowałem numerację mechanizmów wykorzystywanych w zegarkach Audemars Piguet. Na tę chwilę spisałem wszystko od roku 1875 do roku 1967. Oczywiście na tym nie koniec. Wkrótce stronę zaktualizuję o kolejną porcję danych. 

 

http://www.apclub.pl/numeracjamechanizmow.html

 

Informacje te mogą być przydatne przy próbie ustalenia roku produkcji mechanizmu w oparciu o numer seryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty dla pokoleń. Link zapisany - będę wiedział gdzie odsyłać gdy trafię na zapytanie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kawał dobrej roboty dla pokoleń. Link zapisany - będę wiedział gdzie odsyłać gdy trafię na zapytanie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki serdeczne  :).

 

Mariusz - może książkę warto wydać ?

Książkę o Audemars Piguet? Mam nadzieję, że Chivas Regal nie zabił do końca trzeźwości mojego myślenia  :). Wydaje mi się, że Audemars Piguet jest tak niszową firmą w Polsce, że wydawanie książki (z biznesowego punktu widzenia) nie ma sensu. W naszym kraju liczy się tylko Rolex, Omega i Panerai, przy założeniu, że piszemy o firmach premium. Reszta ma marginalne znaczenie. Gdyby na przykład zegarki Audemars Piguet, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne nie były w Polsce sprzedawane, to mało kogo by to obeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

KMZiZ może pomoc finansowo , nie chodzi o zyski ale o popularyzację wiedzy

Problem w tym, że zapotrzebowanie na tego typu wiedzę jest nikłe. Moim zdaniem, w realiach polskich wystarczającym (efektywniejszym) nośnikiem popularyzacji wiedzy jest Internet. Nie twierdzę, że wydanie książki na papierze to zły pomysł. Wręcz przeciwnie - bardzo podoba mi się ta idea, pod warunkiem, że książka byłaby wydana w języku francuskim / angielskim, może hiszpańskim. Trzeba uczciwie przyznać, że w Polsce rynek takich firm jak Audemars Piguet, Patek Philippe, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, praktycznie nie istnieje. Ile w ubiegłym roku Apart sprzedał zegarków Lange, Vacheron Constantin? Wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dodam może jeszcze, że napisanie książki to duży nakład pracy. Myślę, że dałbym radę. Obawiam się jednak, że osób faktycznie zainteresowanych tematem i skłonnych sięgnąć po książkę o Audemars Piguet, byłoby w Polsce może kilkaset. Dlatego nie bardzo widzę sens ponoszenia istotnych nakładów finansowych na wdrożenie tego pomysłu w czyn. Szkoda Darek Twojego czasu i kasy Stowarzyszenia. Tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pomysł jest przedni. Nikt nie mówi o kilkutysięcznych nakładach przecież. Wiem, że to ogromny wkład pracy byłby z Twojej strony, ale piękna sprawa i idea. Jest tak mało dobrej i ciekawej literatury tematu, a w języku polskim to już w ogóle. Można by zacząć od AP, mamy na Forum pewnie jeszcze niejednego pasjonata z ogromną wiedzą, który napisałby coś ciekawego o konkretnej marce i mogłaby powstać świetna seria. Ja tego typu książki kupiłbym za każde pieniądze.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam może jeszcze, że napisanie książki to duży nakład pracy. Myślę, że dałbym radę. Obawiam się jednak, że osób faktycznie zainteresowanych tematem i skłonnych sięgnąć po książkę o Audemars Piguet, byłoby w Polsce może kilkaset. Dlatego nie bardzo widzę sens ponoszenia istotnych nakładów finansowych na wdrożenie tego pomysłu w czyn. Szkoda Darek Twojego czasu i kasy Stowarzyszenia. Tak uważam.

Kilkaset to ogromna liczba, biorac pod uwage inne branzowe ksiazki pisane i wydawane w Polsce na ktore popyt wynosi rodzina "doktora" plus 5 obdarowanych osob.

Ja jestem na tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chętnie się w projekt włączę, a wydanie zrobilibyśmy PL/ANG 

zapytam Piotra z Hermitage o sponsoring ( jako że sprzedają AP )

Darek,

nie mam przekonania do tego projektu. Zwłaszcza, że on-line można zamieścić to samo, co w książce, a koszty własne mniejsze. Mnie utrzymanie AP Clubu kosztuje rocznie około 1200 zł. Poza tym, w miarę pozyskiwania nowych informacji, stronę internetową można uzupełniać, poprawiać itd. W wydanej książce już nic nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wracając do tematu numeracji mechanizmów - uzupełniłem dane do roku 1970. Ciąg dalszy nastąpi...  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No i dojechałem do roku 1980. Dorzucę jeszcze kilka lat i na tym zamknę okres historyczny. Mam nadzieję, że spisana numeracja mechanizmów będzie dla Was przydatnym materiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Firma Audemars Piguet udostępniła nowy materiał video zatytułowany "Made In Le Brassus". Filmik wrzuciłem na AP Club...

 

http://www.apclub.pl/videomadeinlebrassus.html

 

Oprócz tego przebudowałem ponownie układ graficzny strony  :). Poprzednia grafika zebrała sporo pozytywnych opinii, ale nawigacja po stronie stronie była trochę upierdliwa. Teraz wszystko lepiej uporządkowałem i przeorganizowałem. Zapraszam.

 

http://www.apclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona faktycznie lepiej nawigowalna i jakas taka bardziej intuicyjna, choc sam filmik troche "przynudnawy/przydlugi" i tak jak wielokrotnie ogladalem film o tworzeniu bransolety do RO, tak do tego jakos nie bedzie mi sie chcialo wracac :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Strona faktycznie lepiej nawigowalna i jakas taka bardziej intuicyjna, choc sam filmik troche "przynudnawy/przydlugi" i tak jak wielokrotnie ogladalem film o tworzeniu bransolety do RO, tak do tego jakos nie bedzie mi sie chcialo wracac :wacko:

 

Mariusz,

przydługie to są kawałki Metaliki  :). Filmik AP trwa tylko 1:56 (słownie: jedną minutę, pięćdziesiąt sześć sekund).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze apclub i jego brak dzialania nie ma nic wspolnego z odejsciem Mariusza z forum... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to może mieć wspólnego ? dobrze a nawet w punkt opisał to Kolega w watku o GS 

CYTAT 

 

"

..

O ho juz czuc, ze w ciagu kilunastu godzin zawiniesz sie z forum w aurze meczennika (w swoim mniemaniu), w wrocisz jak zorjentujesz sie, ze pies z kulawa noga nie interesuje sie Twoimi projektami i bedziesz potrzebowal reklamy.
Nie obrazaj sie jak nastolatka na to co pisze tylko sie zastanow  :) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze pewnie cos ma wspolnego... Trudno - szkoda, ze czasem niektorym brak zwyklego dystansu do zwyczajnej pasji i "na zlosc babci, odmrazaja sobie uszy"...  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że raz zapomniał opłacić domeny a dwa porzucił projekt jak poprzednie bo się znudziło i teraz będzie PP

Szkoda tylko pracy na marne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, domena jest opłacona do stycznia:

renewal date:          2019.01.05 08:51:38

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez iradek
      Witajcie,
       
      Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.
       
      Pozdrawiam
      Radek
       
      PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
    • Przez swierszczu
      Kolega kupił No i teraz sie pyta czy to autentyk
      Nie znam sie proszę zatem Was o pomoc.
       

    • Przez tom_tom
      Witam drodzy forumowicze!
       
      Jak w temacie powyzej - dostajecie od zony prezent na urodziny w postaci budzetu na zegarek . Jako, ze zona hojna ( ) budzet wynosi 100 do 150 tysiecy polskich zlotych. W jaki typ zegarka byscie sklaniali sie celowac? Wiem, ze zalezy do od trybu zycia, ubioru - wszelkie pomysly mile widziane . Czy za tego rzedu pieniadze stal szlachetna dalej bylaby rozpatrywana? Jakie marki bralibyscie pod uwage? Nowe czy moze rynek vintage/ uzywany? Moze ktos z niezaleznych zegarmistrzow?
      Jako, ze zdaje sobie sprawe, ze ten przedzial cenowy otwiera dosc szerokie drzwi i jest spory wybor, czekam na wasze pomysly.
      Zeby uproscic temat prosilbym o raczej jeden zegarek w budzecie zamiast paru za wyzej wymieniona sume. Dylematy mile widziane, moze to byc zalazek do wiekszej dyskusji .
      Szczerze ciekawi mnie odsetek osob, ktorzy za ta sume gotowi sa pojsc droga vintage .
       
      Zdaje sobie rowniez sprawe, ze podobne tematy mialy tu miejsce, aczkolwiek kryteria wyboru i gust zmieniaja sie z czasem - wiec dobrze odswiezyc - mam nadzieje na dobra dyskusje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez j.a.k.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.