Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

situation

casio protrek prg 40 - barometr i altimetr nie działa po wymianie baterii - pomocy

Recommended Posts

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów.

 

Wpisywałem w forumową szukajkę, ale niebardzo była skora do pomocy - jeżeli już jest taki temat, to bardzo przepraszam za dubel.

 

Jak w temacie.

Nie wiedząc, że zostanę "z kolcem w łapie" poszedłem z wymianą bateryjek do miejscowego zegarmistrza. Ten baterie wymienił, datę i godzinę ustawił - założyłem na rękę, nie klikałem. O tym, że po wciśnięciu i barometru i altimetru zamiast pokazywać odczyt mrugało (do dnia dzisiejszego) "ERR", dowiedziałem się dopiero po kilku dniach. Nie chcąc już wracać do zegarmistrza, sam rozkręciłem zegarek i wcisnąłem "AC", (o którym wiedziałem już wcześniej), - jak już wiecie nie pomogło.

I teraz prośba moja do Was SzF, czy jast na to jakaś rada, czy mogę to jakoś sam ustawić :/ .

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reset modułu nie polega na wciśnięciu styku AC, tylko zwarciu go z plusem baterii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reset modułu nie polega na wciśnięciu styku AC, tylko zwarciu go z plusem baterii.

Oczywiście.

Źle się wyraziłem w pierwszym poście.

 

 

Dodam jeszcze, że nie można nawet ich (ani barometru, ani altimetru) skalibrować tzn. metodą podaną w instukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czujnik do płyty głównej łaczy mikrotaśma montowana na śrubkę. Moze zapomniał przykręcić-proszę sprawdź. Na pewno zauważysz to miejsce bo wiadomo gdzie znajduje się czujnik w obudowie. Chyba, że została zerwana taśma lub delikatna membrana, ale do tego trzeba demontować czujnik! Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Wielkie Dzięki za zainteresowanie.

pomogłem ?

Po tej akcji z sekcją w końcu do okulisty poszedłem, którą to wizytę tak długo odkładałem. Dzięki B) .

Ale o samym sikorze.

czujnik do płyty głównej łaczy mikrotaśma montowana na śrubkę. Moze zapomniał przykręcić-proszę sprawdź. Na pewno zauważysz to miejsce bo wiadomo gdzie znajduje się czujnik w obudowie(...)

Po otwarciu, taśma była przykręcona:

 

https://lh5.googleusercontent.com/-Kd5z0tgtoiQ/UaeDGPxB5mI/AAAAAAAAAwo/ywssx6GUDn8/s640/casio%2520protrek%2520prg%252040%2520DSC05642.JPG

 

Pomyślałem, że może coś nie łączy - więc odkręciłem przetarłem i przykręciłem. Ale dalej brak pulsu:

 

https://lh5.googleusercontent.com/-UlaOYd9HRgk/UaeDGM-Zl4I/AAAAAAAAAws/VaN5beGs6A0/s640/casio%2520protrek%2520prg%252040%2520DSC05653.JPG

 

Wróciłem na forum by jeszcze raz przeczytać Twego post'a i...

Chyba, że została zerwana (...) delikatna membrana, ale do tego trzeba demontować czujnik! (...)

...tak to wygląda!?:

 

https://lh4.googleusercontent.com/-6D1L_7ZwJN4/UaeDGN8AnlI/AAAAAAAAAwk/XpuqqX3ueHk/s640/casio%2520protrek%2520prg%252040%2520DSC05655.JPG

 

(...)

O dziwo - po zszyciu pacjenta - żadne elementy nie zostały ;) .

W dalszym ciągu nic!

Jeszcze raz Dzięki za uwagę :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By tukansrukan
   Posiadam zegarki jak w temacie, wszystkie mają krótkie paski. Czy polecacie jakieś dłuższe zastępniki, które nie różniły by się zbytnio wyglądem od oryginalnych. Generalnie chodzi mi o paski gumowe lub kauczukowe (czarne).
  • By Rhotax
   Po zewnętrznej stronie tarczy zegarka widuję 2 standardy tego co tam może się znajdować: tachometr — działanie zrozumiałe i nawet można z tego praktycznie skorzystać; albo obracany pierścień z podziałką do 60. Też kilka praktyczny zastosowań potrafię znaleźć.
    
   Ale czasami tam się pojawia...tak jakby..."tarcza kompasu". I jakie jest tego praktyczne zastosowanie — nie wiem.
    
   Ale jak teraz przez przypadek znalazłem zegarek Casio, który ma tę tarczę z kompasem — obracaną, Czyli ktoś z rozmysłem tam to wstawił i jeszcze poświęcił czas, żeby zrobić to ruchome.
   Chodzi mi w tym przykładzie o Casio MTF-e002

    
   Czy znacie praktyczne zastosowanie tej podziałki z "kompasem"?
  • By marcys1992
   Dzień dobry wszystkim 
    
    
    
   Parę lat temu kupiłem swojego pierwszego GW 9400, służył mi nieprzerwanie przez ponad 5 lat, niestety do czasu...
    
   Na początku roku rangeman zaczął szwankować. Mianowicie bateria zeszła na low, zaczął mrygać. Więc podstawiłem go pod światło, najpierw sztuczne, szczęśliwym trafem następnego dnia była piękna i słoneczna pogoda, więc położyłem go na parapecie skierowanego pod słońce. Po całym dniu przestał mrygać, lecz był na poziomie M baterii. 3go dnia znowu zaczął mrygać na LOW, niestety po pewnym czasie wyłączył się, jak się okazało później, na amen.
    
   Mam w domu bardzo mocną latarkę, więc nastawiłem ją na maksymalną moc, pojawił się mrygający napis CHG, co napawało mnie optymizmem, bo oznaczało to dla mnie w tamtym momencie, że on nie padł na zawsze !  Niestety radość okazała się przedwczesna, gdyż reaguje tylko na baaardzo mocne światło. Poszedłem więc do serwisu w Time Trend, Pan wymienił akumulator, lecz niestety dalej nie działał. Został na obdukcji ponad 3 tyg, po czym zadzwoniono do mnie i powiedziano, że padła elektronika, on nie wie jaka i co się tam dzieje dokładnie, ale naprawa będzie kosztować ponad 500 zł.. pomyślałem sobie, że chłop zgłupiał 
    
   Dlatego chciałem Was, drodzy, zapytać się o to, czy zdarzyła Wam się taka sytuacja, jak opisana przeze mnie ?? Czyli, zegarek reaguje na światło, ale bardzo mocne. Wyświetla się migające CHG, lecz nic poza tym. Mimo godzin, dni, spędzonych na oddziaływanie światła takiego mocnego jak dzisiaj chociażby, słonecznego, cały czas od czasu do czasu zaczyna się ładować, lecz nic poza tym się nie dzieje. Zmiana akumulatora również nie pomogła. Dodatkowo pragnę nadmienić, że oprócz paru kąpieli w basenie, morzu, paru upadków w mieszkaniu, nie był on w żaden sposób eksploatowany w ekstremalny sposób. Dbam o niego jak mogę 
    
    
    
   Wiem, że to może zabrzmieć głupio, ale wydałem na niego swoje zaoszczędzone pieniążki, gdy musiałem odkładać każdy grosz, i łączy mnie jednak z nim wiele ważnych dla mnie wspomnień. Dlatego chciałbym go postawić na nogi 
  • By robert118
   Witam .
   Mam  problem z ustawieniem godziny w zegarku casio gshock
   Udało mi sie ustawić strefę czasową na berlin
    
   chce ustawić godzinę na cyfrowym małym wyświetlaczu  (tam gdzie jest liczba 10 00.Proszę o pomoc
    
   dodałem zdjęcie zegarka .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.