Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oris PL

ORIS Aquis Depth Gauge.

Rekomendowane odpowiedzi

Oris wprowadza na rynek swój pierwszy mechaniczny zegarek z głębokościomierzem, model Aquis Titan Depth Gauge. Inaczej niż wiele z tego rodzaju fantastycznych i bardzo drogich szwajcarskich, mechanicznych głębokościomierzy, nowy model Orisa jest w stosunkowo przystępnej cenie. Poza tym wygląda świetnie.

Firma Oris znana jest z produkcji specjalistycznych zegarków do nurkowania, jest liderem nowych rozwiązań w tego typu zegarkach. Czas więc najwyższy, aby wyprodukowała urządzenie do nurkowania z prawdziwego zdarzenia, które będzie używane w profesjonalnym świecie podwodnych eksploracji, świecie, w którym bezpieczeństwo i ochrona są najważniejsze.

Inżynierowie firmy Oris wykorzystali w modelu Oris Aquis Depth Gauge prawo Boyle’a Mariotte. Prawo to wzięło swoją nazwę od chemika i fizyka Roberta Boyle’a, który opublikował je w 1662r. Obecne zastosowanie tego prawa do mierzenia głębokości jest proste, a za razem genialne.

W modelu Aquis Depth Gauge wykorzystano specjalne szafirowe szkło, które jest o 50% grubsze od zwykłego szkła. Posiada ono wyrzeźbiony kanalik, który porusza się po tarczy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, zatrzymując się pomiędzy godziną pierwszą, a drugą. Na godzinie 12 znajduje się dziurka prowadząca do tego kanału. Z rzemieślniczą dokładnością szkło połączone zostało z kopertą poprzez gumową uszczelkę.

Podczas zejścia pod wodę, powietrze znajdujące się w kanaliku zostaje skompresowane (bądź wyparte) poprzez otaczające ciśnienie wody, umożliwiając przejście wody przez dziurkę znajdująca się na godzinie 12. Krawędź, w kolorze jasnoszarym i ciemnoszarym, oddziela wodę od skompresowanego powietrza na skali znajdującej się na zewnątrz tarczy, wskazując głębokość podczas zanurzania się i wynurzania.

Bezpieczeństwo nurka jest kluczowe, dlatego też innowacyjny głębokościomierz firmy Oris gwarantuje właściwy i dokładny pomiar głębokości. Wskaźnik zyskuje na braku inercji, nie opóźniając właściwego i faktycznego wskazania głębokości, co jest przydatne w praktyce w przypadku dekompresji na mniejszych głębokościach.

Obudowa zegarka wykonana została ze stali szlachetnej, natomiast bezel wykonano z czarnej ceramiki, charakterystycznej dla nowych modeli Aquis.

Oris Aquis Depth Gauge umieszczony został w specjalnej wodoszczelnej walizce. Zestaw zawiera dodatkową bransoletę ze stali szlachetnej oraz zestaw przyrządów do zmiany.

 

1soldatcmykhighres.png

 

5boxsetcmykhighres.png

 

3crosssectioncasehighre.png

 

2emotionalfrontwithgrey.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy! Od lat marzy mi się zegarek z głębokościomierzem, ale np. IWC to miazga cenowa (nie mówiąc już o Blancpain), a Panerai z elektronicznym głębokościomierzem to kpina z potencjalnych klientów.

Muszę przyznać, że dał mi do myślenia i do tego jest ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, śliczny i... ciężki - pewnie dlatego, by nurek czuł jak go zgubi :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny :)

Jeden z niewielu nowych nurkow Orisa który mi się podoba ponieważ generalnie wolę starsze modele.

Wiadomo juz coś odnośnie ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bardzo fajny :)

Jeden z niewielu nowych nurkow Orisa który mi się podoba ponieważ generalnie wolę starsze modele.

Wiadomo juz coś odnośnie ceny ?

Producent podaje 3500 CHF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły, aczkolwiek bez szału. Jakie wymiary i co w środku?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Sellitę SW200 to trochę sporo kosztuje.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły, aczkolwiek bez szału. Jakie wymiary i co w środku?

 

bez szału? hm... design niczego sobie, robi wrażenie - cena także;)

 

właśnie co w środku?

kaie wymiary i... waga? ktoś wie:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niezły, aczkolwiek bez szału. Jakie wymiary i co w środku?

Ø 46.00mm, w środku Sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku.

 

bez szału? hm...

 

A no bez.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak na Sellitę SW200 to trochę sporo kosztuje.

Myślę, że w przypadku tego modelu zegarka, mechanizm jest najmniej ważny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche kolorystycznie nawiązuje do Aquatimer.

Jak ze szkłem? Ma AR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Troche kolorystycznie nawiązuje do Aquatimer.

 

Hm.......(chyba, że piszesz o starej wersji)

 

gp2009_iwc_09_0618_iw354702_01.jpg

 

Panerai też ma żółte kolory. Tak więc to raczej cecha wspólna, takie podobieństwo.

 

00018305.jpg

 

Co do szkła - szafirowe, obustronnie wypukłe, AR wewnętrzny i zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :-) chociaż ja bym zrobił troszkę większe indeksy. Ale jest dobrze. Oris obrał dobrą drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mnie akurat podobają się krótkie indeksy. Jedyne co bym zmienił to kopertę. Widziałbym ten model w tej starszej kopercie diverów Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris obrał dobrą drogę.

 

w rzeczy samej :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie faktycznie spisywał się ten głębokościomierz - pomysł BARDZO ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie coś o nim napisaliście :)

ogólnie to podoba mi się-jeden z fajniejszych Orisow :) jedyne co jest na minus dla mnie to cena-za Sellite to deko za dużo, zresztą za ETE tez.No i rozmiar-znowu 46 mm.......chociaż 44 mm.

Ale zegar ładny i fajne rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat podobają się krótkie indeksy. Jedyne co bym zmienił to kopertę. Widziałbym ten model w tej starszej kopercie diverów Orisa.

 

A mi te nowsze koperty właśnie bardziej pasują :-) ich design jest bardziej techniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi te nowsze koperty właśnie bardziej pasują :-) ich design jest bardziej techniczny

 

dodam bardziej nowoczesny, na czasie:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegarek dość fajny ale bez szału

Tak się zastanawiam czy to jest przystępna cena ???? :blink: --- ten mechanizm raczej do realnego nie internetowego nurania raczej mało przydatny poza tym w tej cenie to masz dwa porządne kompy wielogazowe i bottom timera ale może żeby poszpanować w bazie sikorem to do tego faktycznie to przystepna cena jest :P :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.......(chyba, że piszesz o starej wersji)

 

gp2009_iwc_09_0618_iw354702_01.jpg

 

Panerai też ma żółte kolory. Tak więc to raczej cecha wspólna, takie podobieństwo.

 

 

 

 

 

M02_IW356801_2011_grey.jpg

Co do szkła - szafirowe, obustronnie wypukłe, AR wewnętrzny i zewnętrzny.

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbiss najwidoczniej zna sie na rzeczy i potrafi obnazyc "wyjatkowosc" tych wszystkich naszych diverow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy tej elektronice, która jest teraz dostępna, żaden diver nie ma żadnego sensu pod kątem funkcjonalności, więc co to za argument? Tu chodzi o pomysł zastosowania takich rozwiązań w zegarku mechanicznym, a nie o rywalizację z elektroniką. Równie dobrze można by podać argument, że skoro kwarce z wave ceptorem są dokładniejsze i 10x tańsze, to po co kupować mechaniki.

 

Mnie się podoba, bardzo cenię u producentów takie podejście jak tu, czy w nowej Omedze antymagnetic - wprowadzają w jakimś tam stopniu innowacyjne rozwiązania w celach prestiżowych. Pytanie o mechanizm faktycznie bez sensu, bo to najmniej istotne w tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.