Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wesoly_pomidor

Omega Seamaster - prośba o opinie

Recommended Posts

Witam, jestem laikiem w sprawie zegarków, a znajomy poprosił mnie o sprzedaż jego zegarka Omega Seamaster

Automatic. Jednak najpierw chciałbym się dowiedzieć czegoś o tym zegarku, tzn. czy jest oryginalny oraz jak

oceniacie jego stan. Nie chciałbym wystawiać zegarka nie wiedząc czy to nie podróbka. To tak tytułem wstępu.

Odnośnie samego zegarka:

Tarcza wygląda bardzo ładnie, JEDNAK w dwóch miejscach przy brzegach znajdują się dziwne kropki, nie wiem czy to

zabrudzenie czy jakieś mocowanie tarczy? Znajdują się one dokładnie na przeciwko siebie po przekątnej, jedna tuż za

tak jakby 51 minutą, druga za 26, tuż za małym napisem - SWISS MADE -

Szkiełko jest podobno od nowości, jest trochę porysowane, ale według mnie nie ma tragedii;

Wskazówki minutowa i godzinowa mają taki jakby rowek, malowany na czarno, a na końcach podłużne otwory, sekundowa jest cała "złota".

Na koronce znajduje się znak Omegi. Po pociągnięciu jej można zmieniać datę, od 1-31, jednak nie wiem w jaki sposób zmienia się dni, ani jak ustawić godzinę, chyba coś jest popsute, to coś poważnego? czy może to być błahostka? Albo po prostu to ja nie potrafię tego zrobić. Nie chcę jakoś mocniej ciągnąć koronki, bo boje się, że coś uszkodzę. Zegarek jednak po chwili ruszania zaczyna działać, więc chyba to nic poważnego.

Na zapięciu bransolety jest duże logo Omegi, a na jednej z tych dwóch mniejszych blaszek jest małe logo numerek 32 w kółku oraz napis stainless steel oraz numer 1286/249

Na wieku od wewnątrz jest takie coś:

ACIER INOXYDABLE

ZNACZEK OMEGA

POD NIM NAPIS: OMEGA WATCH CO

FAB. SUISSE

SWISS MADE

MLB

166.0213.1

366.0845.1

a na samym dole są wyryte bardzo małe cyfry: 18 9 42 lub 62 oraz 13

a po lewej stronie wyryte trochę większymi cyframi od tych na dole: 84/7/6 i coś niżej ale nie potrafie tego odczytać, jakieś dwa znaki, może inicjały (wygląda troche jak C i L kolo siebie gdzie C jest bezpośrednio pod 7, a L pod 6)

Na mechanizmie jest napisane:

OMEGA SWISS

SEVENTEEN 17 JEWELS

UNADJUSTED

oraz po drugiej stronie:

małe 47002447 oraz duże 1020

Niestety nie mam dostępu do dobrego aparatu więc zdjęcia są kiepskiej jakości --> http://pokazywarka.pl/omega-swiss/

Tak więc podsumowując co myślicie o tym zegarku? W jakim jest stanie, czy jest oryginalny oraz czy to ja nie potrafię ustawić w nim godziny, czy to jest uszkodzenie?

Pozdrawiam, i dziękuję za uwagę

Jest to oryginalny zegarek, cal. 1020, wymagający renowacji i wizyty u zegarmistrza.

Co-Axial

470 werku

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Klaudia K
      Kochani autentyk czy podróbka?

• By Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By S..
      Witam,

proszę o rekomendacje zegarków do 2000 zł (budżet można trochę nagiąć, ale bez przesady).
      Zegarek nie musi być nowy, koniecznie mechanik. Automat będzie plusem, ale niekoniecznie.

Ostatnio prawie kupiłem omegę seamaster z 1960 r. z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-black-mat-nareczny-klasyk-stal-box-9123655420
      btw. czy takie aukcje na allegro mają w ogóle sens, czy za duże ryzyko?

Wymagania:
      Mam nadgarstek 16,5 cm więc zegarek nie może być za duży
      Ciemna tarcza
      Elegancki
      Tarcza bez numerowania godzin na indeksach

Będę wdzięczny za każde propozycje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.