Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

żarty żartami...

Recommended Posts

Tani ten Submariner. 😁

17 minut temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Otrzymałem dzisiaj taką informację ze sklepu. Śmiać się 🤣 czy płakać 😢 

2013305133_Zrzutekranu2021-04-16o19_04_33.png.af92fd3dc64a879f212ac7a4c3814004.png

No i przemycono wiadomość, kiedy skończy się lockdown i otworzą sklepy fizyczne. W sumie... juz nie długo :D 

Teraz, tomek.wzr napisał(-a):

173891790_4166017143408458_6137907309020

może airbus?

Teraz, Navy napisał(-a):

Stara mądrość mówi, że kiedy odkryjemy, iż padł koń, na którym jedziemy, najlepszym wyjściem jest z niego zsiąść.
Jednakże w biznesie znane są również inne strategie. Między innymi:

1. Kupno mocniejszego bata.
2. Zmiana jeźdźca.
3. Zapewnienia typu "Zawsze jeździliśmy w ten sposób na koniu."
4. Zwołanie komisji do zbadania konia.
5. Organizowanie delegacji mających na celu sprawdzenie, jak gdzie indziej jeździ się na martwych koniach.
6. Opracowanie standardów dotyczących jazdy na martwych koniach.
7. Zatrudnienie psychologa mającego przywrócić martwemu koniowi chęć do jazdy.
8. Szkolenie dla pracowników w celu podniesienia ich zdolności jeździeckich.
9. Analiza sytuacji martwych koni w dzisiejszym otoczeniu.
10. Zmiana norm, dzięki której koń nie zostanie uznany za martwego.
11. Zatrudnienie podwykonawców mających ujeżdżać martwego konia.
12. Zebranie wielu martwych koni w celu zwiększenia szybkości.
13. Ogłoszenie, że żaden koń nie jest zbyt martwy.
14. Przeznaczenie dodatkowych środków na zwiększenie wydajności konia.
15. Przeprowadzanie analizy rynku mającej wykazać, czy podwykonawcy mogą ujeżdżać tego konia taniej.
16. Kupno produktu mającego sprawić, że martwy koń będzie biegał szybciej.
17. Ogłoszenie, że koń jest teraz: lepszy, tańszy i szybszy.
18. Przeprowadzenie badań nad sposobami wykorzystania martwych koni.
19. Dostosowanie wymagań wydajności dla koni.
20. Ogłoszenie, że przy produkcji tego konia, koszt był zmienną egzogeniczną.
21. Uznanie obecnego stanu konia za standard.
22. Awansowanie konia na stanowisko kierownicze. 

W prywatnym biznesie nie zadziała, ale w państwowej firmie oczywiście tak.

Na łące opodal krzaczka,
Mieszkała kaczka-dziwaczka,
Lecz zamiast trzymać się łąki
szukała dobrej szczepionki.
Raz poszła więc do tawerny:
"Dajcie mi fiolkę Moderny!"
Tuż obok była apteka,
"Poproszę Astra Zeneca!"
Udała się do dilera:
"Chciałabym dawkę Pfizera!"
a potem, nienasycona:
"Gdzie tu dostanę Johnsona?"
W kącie za starym śmietnikiem
ktoś ją ostrzyknął Sputnikiem.
Martwiły się inne kaczki:
"Co będzie z takiej dziwaczki?"
Aż nagle znalazł się kupiec:
"Na obiad można ją upiec!"
Pan kucharz kaczkę starannie
Piekł, jak należy, w brytfannie.
Lecz zdębiał, obiad podając,
bo z kaczki zrobił się zając -
miał Wi-Fi,
czip i walonki...
Takie to były szczepionki!

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

To ja muszę. Bo tych nowych bajek nie da się oglądać, a Uszatek był super. Łza mi pociekła. Za to ten cholerny Kolargol to jakiś był taki dziwny.

2 minuty temu, mandaryn44 napisał(-a):

Za to ten cholerny Kolargol to jakiś był taki dziwny.

bo Jewropejski :) ze Francyji...

Pozdrawiam Mirek

13 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

To ja muszę. Bo tych nowych bajek nie da się oglądać, a Uszatek był super. Łza mi pociekła. Za to ten cholerny Kolargol to jakiś był taki dziwny.

Taki jakiś bezpłciowy, dziś, w dobie walki z LGBT by nie przeszedł w "publicznej" TV :D

15 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Dokładnie tak. Nigdy mi się nie podobał. Natomiast gumisie to już kolejna epoka.

Uszatek też by dzisiaj nie przeszedł: ktoś pamięta ekstremalnie krótkie sukienki bohaterek? Jedną z nich była Petronela bodajże😀.

Uważam że stare bajki były super (choć fakt, Kolargola nie lubiłem), miały walory edukacyjne, przekazywały treści takie jak pomoc innym, altruizm itp. ale.... uważam tak po latach. Moje pokolenie jednak z wypiekami na twarzy nie czekało na Przygód kilka Wróbla Ćwirka tylko na poranek z Donaldem w niedzielę albo na VHS na debilnego Toma i Jerry’ego walących się patelniami po łbach, bo to było takie zachodnie, inne, fajne itd. Także trochę panowie przez was sentyment chyba przemawia.

Posted (edited)

Kto pamięta te bajki to ma już powoli "z górki" 😛 

kto z rozrzewnieniem nie wspomina tych lat, kiedy był piekny i młody, chyba tylko piękni i młodzi :D

Edited by artooro

Eee no Wróbel Ćwirek to był ekstra. Z głosem Kobuszewskiego chyba.
A Kolargol był francuski ale bajka była Polska. Nie trawiłem gościa. Takie nie wiadomo co.

Posted (edited)

Kolargola nie lubiłem, bo jakiś dziwny był z niego miś :( Do dziś z kolei prześladują mnie Muminki 🥶

P.S. Akurat z dyskusją wstrzeliliście się w jeden z moich ulubionych kanałów na YT, z ich najnowszym odcinkiem  ;)

Zachęcam do obejrzenia odcinka poświęconego kreskówkom, a poza tym ciekawie chłop gada o innych tematach :)

Edited by Chorwat

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Uszatek też by dzisiaj nie przeszedł: ktoś pamięta ekstremalnie krótkie sukienki bohaterek? Jedną z nich była Petronela bodajże😀.

Uważam że stare bajki były super (choć fakt, Kolargola nie lubiłem), miały walory edukacyjne, przekazywały treści takie jak pomoc innym, altruizm itp. ale.... uważam tak po latach. Moje pokolenie jednak z wypiekami na twarzy nie czekało na Przygód kilka Wróbla Ćwirka tylko na poranek z Donaldem w niedzielę albo na VHS na debilnego Toma i Jerry’ego walących się patelniami po łbach, bo to było takie zachodnie, inne, fajne itd. Także trochę panowie przez was sentyment chyba przemawia.

Podpisuję się obiema rękami. Wtedy efekt wow robiły banki Disneya i Hanna Barbera. Myślę, że nie tylko dlatego, że były amerykańskie (chociaż to oczywiście też), ale były też bardziej kolorowe, dynamiczniejsze, lepiej zrobione. I faktycznie dopiero znacznie później zauważyliśmy ich płytkość. Niemniej do dzisiaj z nostalgią wspominam oprócz Misia Uszatka także Reksia, Bolka i Lolka, a nawet Plastusiowy Pamiętnik (jakiś czas temu puściłem dzieciom i stwierdziły, że całkiem fajny) i tp. 

A pamiętacie programy typu Zwierzyniec czy Piątek z Pankracym.

Chyba to wpływ piątkowych wieczorów, że nas/mnie na takie nostalgiczne wspomnienia wzięło.

Proponuję wrzucić sobie „Sondę”  jeszcze (jest na YT) i wtedy widać jaki to był klasa program i jak bardzo szkoda że oboje prowadzący  tragicznie zginęli. 

A odnośnie Kolargola to się śpiewało: miś Kolargol wielki cham, miał pół litra, wypił sam🤣.

Teraz, beniowski napisał(-a):

A odnośnie Kolargola to się śpiewało: miś Kolargol wielki cham, miał pół litra, wypił sam🤣.

Odnośnie Kolargola, to była największa pierdoła wśród misiów 🙈🐻💩

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

36 minut temu, beniowski napisał(-a):

... A odnośnie Kolargola to się śpiewało: miś Kolargol wielki cham, miał pół litra, wypił sam🤣.

Dalej:

A, że bardzo lubił krew

więc mordował pośród drzew. 

:D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Bo Colargol to był brudna pała 🤣

Posted (edited)
44 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ace of Spades!  ;)

But that's the way I like it baby, 
I don't wanna live forever 😆

Edited by paul221

3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Proponuję wrzucić sobie „Sondę”  jeszcze (jest na YT) i wtedy widać jaki to był klasa program i jak bardzo szkoda że oboje prowadzący  tragicznie zginęli. 

To był miś kolabor

Ktoś tu napisał o "debilnym Tomie i Jerrym walących się patelniami po łbach". To świadczy tylko o tym, jak mało z tych kreskówek zrozumiał.

^^^ Spróbujcie znaleźć polską bajkę wprowadzającą dzieci w świat muzyki klasycznej - czy w ogóle w świat kultury wyższej - w takim stylu. 

Ze dwie się znajdzie. W porównaniu z dwiema setkami mainstreamowych produkcji amerykańskich.

Reksia, czy Uszatka można wspominać z nostalgią, ale to były przesiąknięte nadmiernym dydaktyzmem nudziarstwa. Tak samo jak cała produkcja ówczesnej telewizji.

"Sonda" wspominana jest z rozrzewnieniem tylko dlatego, że był to PIERWSZY program prowadzony przez dwóch ludzi,  którzy prezentowali odrębne opinie. W zalewie przesiąkniętego nadmiernym dydaktyzmem nudziarstwa było to coś naprawdę rewolucyjnego. Warsztatowo był to jednak program bardzo ubogi, nie wytrzymujący porównania ani z ówczesnymi produkcjami zachodnimi (np. serie Artura C. Clarka, czy Jamesa Burke'a), ani nawet z dzisiejszymi produkcjami jutubowymi. Warto też pamiętać, że producenci Sondy nie byli ograniczeni prawami autorskimi i bardzo wiele programów jest niemal bezpośrednimi kopiami programów nadawanych na Zachodzie, a jedyny polski wkład, to tłumaczenie tekstu na język polski.

Moja babcia z rozrzewnieniem wspominała czasy przed wojną światową - tą pierwszą. Nie dlatego, że były lepsze, tylko dlatego, że była młoda. Ona sobie zresztą z tego doskonale zdawała sprawę.

A Wy to rozumiecie?

Ale Tudora to Ty szanuj!