Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

żarty żartami...

Recommended Posts

Pamiętaj, że piszemy o siermiężnej komunie, te polskie bajki, jak na warunki i budżety w jakich powstawały, były niezłe. Z bajek przypominających np. Toma i Jerry’ego to chyba rosyjska Wilk i Zająć była najbliższa.

Podaj listę owych setek amerykańskich bajek uczących kultury wyższej - chętnie uzupełnię wiedzę i zmniejszę poziom ignorancji.

Ja doskonale rozumiem. Jednak pozostanę przy swoim zdaniu. To moje dzieciństwo i nie zamierzam dorabiać ideologii, sonda była super, Uszatek ekstra a Kolargol do d....
Znalazł się kolejny do tłumaczenia ....

Krecik też muzyki nauczał, śmiem twierdzić że lepiej niż Tom i Jerry, przynajmniej nikogo po łbie nie walił. No ale to niepolskie, komunistyczne i nie hamerykańskie, czyli bleeee.

5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Wilk i Zająć

Wilk jarający namiętnie szlugi na zawsze pozostanie z mej pamięci 😁

5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Krecik też ...

I nie do przebicia byli Sąsiedzi 😍

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

26 minut temu, Zeno napisał(-a):

:rolleyes:

Jak brakuje argumentów merytorycznych, to najlepiej zwekslować dyskusje na politykę: https://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

Polecam też zapoznanie się z Regulaminem :)

Przepraszam, że Krecik uczący muzyki to argument AD Hitlerum???? I Krecik łamie regulamin? Ja chyba po polsku nie rozumiem 

Posted (edited)

15 minut temu, beniowski napisał(-a):

Przepraszam, że Krecik uczący muzyki to argument AD Hitlerum???? I Krecik łamie regulamin? Ja chyba po polsku nie rozumiem 

Mój post odnoszący się do "Sondy" i "Reksia" był merytoryczny i poruszał kwestie techniczne: ubogi warsztat, jednowątkowość narracji, nadmierny dydaktyzm, kwestie łamania praw autorskich. Ty najpierw chcesz listy 200 tytułów (co jest tanim chwytem, więc na razie zwrócę tylko uwagę na liczbę animowanych adaptacji tzw. Wielkiej Literaratury w Polsce i w USA, począwszy od "Królewny Śnieżki"), a później piszesz post, sugerujący, że moja wypowiedź wynika z niechęci do komunizmu i antypatii narodowościowych.

Prawo Godwina stosuje się właśnie wobec takich osób jak Ty, które braki wiedzy maskują prymitywnym atakiem ideologicznym, a wątek o dowcipach i odniesieniach do popkultury zamieniają w polityczny ściek.

Więc - skoro aluzje do Regulaminu i netetykiety nie zostały zrozumiane - PLONK...

Edited by Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

W porządku, tylko że twoje uniesienie jest nieracjonalne. Bo, po pierwsze, czyż nie napisałem o siermiężnym komuniźmie? Moja aluzja do komunizmu dot. faktu że poza USA też mogło powstać coś wartościowego, gdzie ty chciałeś udowodnić że to praktycznie (może ledwie dwie kreskówki...) jest niemożliwe. Jeśli moje odniesienie do komunizmu odczytujesz jako mój pogląd na to jakie masz zapatrywania, to rzeczywiście coś jest nie tak. A odniesienia do regulaminu... Jak się nie na do czego przyczepić, to się zwraca uwagę na regulamin. No i czekam te tę listę z przykładami. Niech ich będzie chociaż 100.

2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

Jak brakuje argumentów merytorycznych, to najlepiej zwekslować dyskusje na politykę: https://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

Polecam też zapoznanie się z Regulaminem :)

Zalecam odrobinę stoickiego spokoju ;)

I poluzowanie gumki w chitonie.

Pozdrawiam

Piotr

A niby to Oraw robi zawieruchę, tak? Wszystko to wina tego łotra ... Koralgola🤣🙂

2 godziny temu, Zeno napisał(-a):

Z tego co pamiętam to szło troszkę inaczej: "Gdy kończą się argumenty zaczyna się ortografia."

P.S. Kolargola też nie lubiłem ale pamiętam Cypiska z siusiakiem na wierzchu. Dzisiaj to byłby wrzask dopiero (tak jak w Holandii).

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Posted (edited)
20 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Pamiętaj, że piszemy o siermiężnej komunie, te polskie bajki, jak na warunki i budżety w jakich powstawały, były niezłe. Z bajek przypominających np. Toma i Jerry’ego to chyba rosyjska Wilk i Zająć była najbliższa.

Podaj listę owych setek amerykańskich bajek uczących kultury wyższej - chętnie uzupełnię wiedzę i zmniejszę poziom ignorancji.

ja też uważam że nasze bajki były niestety prymitywne, oczywiście wspominam je z sentymentem ale nic ponad to, dzisiaj już nie da się tego oglądać ( w sensie w moim/naszym wieku ).

Co innego właśnie kreskówki typu Tom and Jerry czy praktycznie wszystkie Looney Tunes z królikiem Bugsem na czele, to nie jest proste ruszające się coś dla dzieciaczków tylko głęboko przemyślane dziełko, czasem tak wysmakowane i pełne wieloznacznych podtekstów, sarkazmu i humoru że aż dziwi że to dzieci oglądały ale tym właśnie wielkość twórców - każdy odnajdywał tam coś innego.

Trochę coś jak dużo później Shrek, Madagaskar i podobne.

Do dzisiaj oglądam Looney Tunes ( razem z Beavis & ButtHead, South Park i innymi animowanymi genialnymi dewiacjami już stricte dla dorosłych), a Motyla Emanuela albo Wędrówki Pyzy jakoś niekoniecznie.

Edited by Bugs

Pozwolę @Bugs się z Tobą nie zgodzić. Pies Huckleberty czy Bubu i Yogi były atrakcyjnymi filmikami akcji dla dzieciaka, ale za to pustymi jak wydmuszki. :unsure:
Polskie produkcje za to były przeładowane dydaktyzmem, przez co pierwsze z wymienionych sieszyly się większym uznaniem. Jak to u dzieci :wub:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

31 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Pozwolę @Bugs się z Tobą nie zgodzić. Pies Huckleberty czy Bubu i Yogi były atrakcyjnymi filmikami akcji dla dzieciaka, ale za to pustymi jak wydmuszki. :unsure:
Polskie produkcje za to były przeładowane dydaktyzmem, przez co pierwsze z wymienionych sieszyly się większym uznaniem. Jak to u dzieci :wub:

Średnio pamiętam Yogiego i psa Huckleberry, może i nie były za mądre ale nie kojarzę żadnych polskich czy "komuszych" kreskówek tak wielowarstwowych jak Looney Tunes, może z wyjątkiem Wilka i Zająca bo to był zbliżony klimat chociaż jeszcze daleko.

Nie wiem czy tam można szukać walorów edukacyjnych, raczej dzisiaj byłyby niepoprawne politycznie ale poziom rozrywki i to dla wszystkich grup wiekowych był nieporównywalny.

Posted (edited)

Ale już dydaktyzm przemycany w PRlowskich komiksach - tych wczesnych ( Tytus) i tych późniejszych ( Na co dybie w wielorybie....) bywał zabawny.

F099A822-1907-4CF5-9000-2D60E725FBFD.jpeg

Edited by desmo

38 minut temu, desmo napisał(-a):

Ale już dydaktyzm przemycany w PRlowskich komiksach - tych wczesnych ( Tytus) i tych późniejszych ( Na co dybie w wielorybie....) bywał zabawny.

F099A822-1907-4CF5-9000-2D60E725FBFD.jpeg

Bardzo pouczające. Najlepiej organizować pracę innych. Kasa godziwsza i mniej odcisków na dłoniach.