Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

Żarty żartami...

DawPi

Do wszystkich raportujących graficzną formę polityki - takie coś jest dozwolone. :) Oczywiście z zachowaniem dobrego smaku. Nie można tylko komentować i napędzać spirali...

Message added by DawPi

Recommended Posts

2 minuty temu, Ritter napisał(-a):

Dla Lincolna w Lincolnowym klimacie też mam :)

Niezłe szprotki :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

CIEKAWE

jaki jet WASZ SEX ?

Obrazek

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

7 minut temu, mkl1 napisał(-a):

CIEKAWE

jaki jet WASZ SEX ?

Podchwytliwe z deka - bo "mój seks" to w zasadzie "mężczyzna", ale "mój seks" to w zasadzie "samica", więc może jednak "wolisz nie mówić"...?   ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

9 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

DJ memy – Paczaizm.pl | memy polityczne, śmieszne obrazki, dowcipy, gify i  cytaty

Kumpel grał kiedyś na jakiejś imprezie. W pewnym momencie podchodzi do niego koleś i rzuca „ej stary, puść coś wolniejszego, bo mi się świnia poci”. :D

11 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A dobrze tak Lincolnowi jednemu :huh:

Zaraz, zaraz. Czyli jak LSE potencjalnie nie rozumie, bo coś jest na przykład ruskimi krzaczkami napisane, to dobrze. Ale jak nie łapiecie po angielsku, to już źle? 

@Ritter, co tam nie gra? Nie znam rosyjskiego, ale potrafię większość liter rozszyfrować i w obu wersjach wychodzi mi świątynia (chram/kościół) przemienienia pańskiego.

Edited by brz

2 godziny temu, brz napisał(-a):

Zaraz, zaraz. Czyli jak LSE potencjalnie nie rozumie, bo coś jest na przykład ruskimi krzaczkami napisane, to dobrze. Ale jak nie łapiecie po angielsku, to już źle? 

Nie czytało się lektur szkolnych ⁉️ :)

Jak Kalemu ukraść to żle, jak Kali ukraść to dobrze ‼️👍🤪

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

4 godziny temu, brz napisał(-a):

@Ritter, co tam nie gra? Nie znam rosyjskiego, ale potrafię większość liter rozszyfrować i w obu wersjach wychodzi mi świątynia (chram/kościół) przemienienia pańskiego.

Rzeczywiście, cyrylicą jest napisane tak jak mówisz, ale z angielskiego to jest tam napisane kościół przemienienia świętego. A to jednak nie to samo. 

No tak, to akurat oczywiste. Ale nie jestem oblatany w tematyce religijnej, więc pytam serio: pańskie i święte przemienienie to dwa różne wydarzenia biblijne czy chodzi Wam tylko o semantykę? 

Bo na  stronie jakiegoś ortodoksyjnego kościoła w Stanach znalazłem definicję Holy Transfiguration i piszą o tym samym, czyli właśnie o przemienieniu na górze Tabor. Może więc w niekatolickiej nomenklaturze to tak właśnie funkcjonuje?

Raiders of the Lost Balls.

Pozdrawiam

Piotr

13 godzin temu, brz napisał(-a):

Widząc to pierwszy raz przetłumaczyłem górny napis jako "Zbór Przemienienia Pańskiego" a drugi "Kościół Świętej Przemiany". "Zbór" w rozumieniu otwartego klasztoru, zespołu świątynnego. Jak bardzo bym nie naginał wyobraźni to jednak jedno z drugim mocno odległy związek. To drugie to raczej w stylu Scjentologów :) .

Wiem czym jest Święto Przemienienia Pańskiego nie tylko w Katolicyzmie ale także w Prawosławiu czy Protestantyzmie i to obu obrządków. Jest ono na tyle ważne w Prawosławiu, że wspomnianemu zborowi zostają natychmiast przyznane trzy Gwiazdki Michelin :)  a to oznacza, ze skręt z drogi i zrobienie krótkiego pit-stopu w podróży celem obejrzenia nieziemskich ikon i zostawienia datku by to trwało.

Edited by Ritter

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Przemęczyłem trochę rosyjskich wpisów na twitterze, gdzie to zdjęcie się pojawiło. Zdania są podzielone, większość nie kuma o sso chossi... Brakuje może, siła rzeczy obciętego na znaku drogowym Holy Transfiguration of Christ/our Lord church, ale czy jest to śmieszne czy absurdalne?

Tutaj sprawy mają się klarowniej.

E3DbuMNXEAE_MTN.thumb.jpg.f941f4898abd024a0209a861a9157865.jpg

Pozdrawiam

Piotr

Warwara to barbarian?

Człowiek się uczy całe życie...

Podają, że imię Barbara wywodzi się od barbaros  - nie będący Grekiem. Czyli niby można tak tłumaczyć, ale nie do końca... :D

3dbed91f18dd7418c99110df2f51bf52._SX312_QL80_TTD_.jpg.2266ad5f80765dee61007475266f1144.jpg

Pozdrawiam

Piotr

Barbarzyńcia, to barbarzyńca.... nie zależnie od panujacej "cywilizacji"...

Dla kazdej , jest inny barabarian...

a... Barbara to ???

Barbaraimię żeńskie pochodzenia greckiego rozpowszechnione za sprawą łaciny. Wywodzi się od przymiotnika barbaros (gr. βαρβαρος – 'każdy kto nie jest Grekiem'; onomatopeja) oznaczającego „barbarzyńcę”, a ściślej od jego łacińskiego odpowiednika w rodzaju żeńskim barbara, co oznacza „barbarzynkę”, czyli po prostu: cudzoziemkę.

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Dvor... hihi...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

4 minuty temu, kiniol napisał(-a):

Dvor... hihi...

Oj tam, oj tam...

tablice_informacyjne_dla_turystow_w_bielsku_bialej_8_07_2021_8466.jpg.b65a45254cfa5336c7d745c92f959f91.jpgtablice_informacyjne_dla_turystow_w_bielsku_bialej_8_07_2021_5e86.jpg.bb403605bf08f4150f914fd8ed66bc92.jpg

Wheit - White Toun.

Pozdrawiam

Piotr

a nawet głupia googlarka pokazuje :

Wyniki tłumaczenia

Trade zone "Sphere"

Pozdrawiam Mirek