Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

żarty żartami...

Recommended Posts

A propos dzieci:

- Jaka jest różnica między pedagogiem  a pedofilem?

- Pedofil naprawdę lubi dzieci.

:ph34r:

Podobno Rosjanie zbudowali najszybszy zegarek ?

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

(...)

Wywodzimy się z jednego bardzo ciekawego miejsca na Ziemi Lubawskiej. Najprawdopodobniej wywodzimy się z pruskiego plemienia o nazwie 'Sasini' w tej chwili nad tym pracuję i dotarłem już do żródeł pisanych z których wynika, że nasze gniazdo rodzinne czyli miejsce z którego ja pochodzę ( nazwijmy to umownie rodzinna posiadłość) zostało opisane w Krzyżackiej Księdze Strat Wojennych z 1412 roku. Posiadłość ta leżała na szlaku przemarszu wojsk Władysława Jagiełły idącego w kierunku Grunwaldu i jest adnotacja, że posiadłość ta została spalona. 

To że przez te kilkaset lat żeśmy się nadmiernie nie rozmnażali jest dla moich poszukiwań bardzo dużym ułatwieniem, ponieważ jest nas bardzo mało i wszyscy ludzie żyjący obecnie na świecie noszący moje nazwisko pochodzą od jednego przodka i wszyscy jesteśmy jedną rodziną. 

Obecnie na terenie Polski żyje kilkanaście osób i wszystkich znam osobiście.

Na terenie Niemiec żyje też kilkanaście osób i mam kontakt ze wszystkimi, natomiast osobiście znam ponad połowę z nich.

W Anglii żyje wdowa nosząca nazwisko po dalszym kuzynie, małżeństwo było bezdzietne.

W USA żyje kilka osób i mam z nimi wszystkimi kontakt. To potomkowie w linii prostej brata mojego pra pra dziadka. 

Żyje również od końca IIWŚ jedna rodzina w Singapurze, też mam z nimi kontakt. 

(...)

von Jungingen. :blink:  :ph34r:

von Jungingen. :blink:  :ph34r:

Dlaczego w avatarze dziadek ma jakiegoś zapchlonego kocura a nie tarczę herbową ?

:rolleyes:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Co za wulgarus...zapchlony kocur na Mruczusia...ech  :blink:

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

-Dokąd idziesz?
-Do kina.
-Na co?
-Na "Quo vadis?".
-Co to znaczy?
-"Dokąd idziesz?".
-Do kina.
-Na co?
-Na "Quo vadis?".
-Co to znaczy?
-"Dokąd idziesz?".
-Do kina.
-Na co?
-Na "Quo vadis?".

Podobno Rosjanie zbudowali najszybszy zegarek ?

Tak, rakietę ;)

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Jak smiesz nazywać Mruczusia zapchlonym kocurem? Spójrz na tą piękna czarna buzię jeszcze raz i się popraw :D

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak się składa że oprócz zegarów zajmuję się również genealogią swojej rodziny, przejąłem ten temat od Ojca po Jego śmierci w 1977 roku i od tej pory cały czas dość systematycznie szperam po różnych archiwach i doprowadziłem do tego, że mam wszystkich członków mojej rodziny skatalogowanych od roku około 1640 i rzeczywiście było nas i nadal nas jest bardzo mało.

Wywodzimy się z jednego bardzo ciekawego miejsca na Ziemi Lubawskiej. Najprawdopodobniej wywodzimy się z pruskiego plemienia o nazwie 'Sasini' w tej chwili nad tym pracuję i dotarłem już do żródeł pisanych z których wynika, że nasze gniazdo rodzinne czyli miejsce z którego ja pochodzę ( nazwijmy to umownie rodzinna posiadłość) zostało opisane w Krzyżackiej Księdze Strat Wojennych z 1412 roku. Posiadłość ta leżała na szlaku przemarszu wojsk Władysława Jagiełły idącego w kierunku Grunwaldu i jest adnotacja, że posiadłość ta została spalona. 

To że przez te kilkaset lat żeśmy się nadmiernie nie rozmnażali jest dla moich poszukiwań bardzo dużym ułatwieniem, ponieważ jest nas bardzo mało i wszyscy ludzie żyjący obecnie na świecie noszący moje nazwisko pochodzą od jednego przodka i wszyscy jesteśmy jedną rodziną. 

Obecnie na terenie Polski żyje kilkanaście osób i wszystkich znam osobiście.

Na terenie Niemiec żyje też kilkanaście osób i mam kontakt ze wszystkimi, natomiast osobiście znam ponad połowę z nich.

W Anglii żyje wdowa nosząca nazwisko po dalszym kuzynie, małżeństwo było bezdzietne.

W USA żyje kilka osób i mam z nimi wszystkimi kontakt. To potomkowie w linii prostej brata mojego pra pra dziadka. 

Żyje również od końca IIWŚ jedna rodzina w Singapurze, też mam z nimi kontakt. 

Ponad 95% członków całego drzewa genealogicznego mojej rodziny znam daty urodzin, daty ślubów i daty zgonów. Znaczna część tych informacji została odnaleziona się w archiwach kościelnych we Włocławku i Pelplinie i w Ameryce w archiwum należącym do Mormonów, no i w paru jeszcze innych archiwach państwowych polskich i niemieckich.  

Genealogia to bardzo ciekawe zajęcie można odkryć wiele bardzo ciekawych historii z przeszłości swojej rodziny i poznać wielu ciekawych ludzi. 

Zachęcam do poszukiwań, bo warto znać swoją przeszłość i miejsce skąd się pochodzi.  :)

Edit. Tak dla ciekawości. Od roku około 1640 do chwili obecnej w linii prostej było nas 10 pokoleń, ja jestem dziesiątym pokoleniem, mój syn jedenastym.  :)

Gdyby ktoś się zdecydował na poszukiwania swoich przodków, to służę informacją, np od czego zacząć, itd.. :)  

Teraz jest dużo łatwiej zacząć bo wiele archiwaliów jest dostępnych w Internecie. 

...ryzykowna sprawa, idąc o krok za daleko można przedobrzyć i potwierdzić przez przypadek teorię Darwina  :P

...ryzykowna sprawa, idąc o krok za daleko można przedobrzyć i potwierdzić przez przypadek teorię Darwina :P

Albo odnaleźć przodków dawno, dawno temu w odległej galaktyce ;)

Albo odnaleźć przodków dawno, dawno temu w odległej galaktyce ;)

Inną opcją jest

Cold Skin i Kształt Wody, czyżby przypadek ? Nagle przypomnieli sobie wszyscy. Przypomnieli to dobre słowo.

lubicie poleżeć w wannie, saunę czy gorące żaródła, basen, morze ? pomyślcie dlaczego :D

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Guest fidelio

Dobre  :) Trochę jak zadanie, które pamiętam ze szkoły podstawowej: jak z trzech zapałek zrobić CZTERY? I oczywiście w tym zadaniu nie chodziło o cztery ZAPAŁKI  :D

Do redakcji Radia Erewań radiosłuchacz napisał list, że bilet kolejowy z Moskwy do Odessy kosztuje 200 rubli, a z Odessy do Moskwy 220 rubli. Jak to jest ?

Odpowiedz nadeszła wkrótce.

Drogi radiosłuchaczu, nauka radziecka zna podobne przypadki. Otóż od poniedziałku do czwartku są trzy dni, a od czwartku do poniedziałku cztery dni :D

Edited by Jędrula.wawa

@Valygaar

W pewnym wieku większość rzeczy staje się "sucharami" :), niestety ...

Pzdr.

Dobre :) Trochę jak zadanie, które pamiętam ze szkoły podstawowej: jak z trzech zapałek zrobić CZTERY? I oczywiście w tym zadaniu nie chodziło o cztery ZAPAŁKI :D

Przed chwilą dałem to zadanie domownikom. Oczywiście rozwiązanie ich zbulwersowało :)

Dobre :) Trochę jak zadanie, które pamiętam ze szkoły podstawowej: jak z trzech zapałek zrobić CZTERY? I oczywiście w tym zadaniu nie chodziło o cztery ZAPAŁKI :D

Przed chwilą dałem to zadanie domownikom. Oczywiście rozwiązanie ich zbulwersowało :)