Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

Żarty żartami...

DawPi

Do wszystkich raportujących graficzną formę polityki - takie coś jest dozwolone. :) Oczywiście z zachowaniem dobrego smaku. Nie można tylko komentować i napędzać spirali...

Message added by DawPi

Recommended Posts

14 godzin temu, Paweł Bury. napisał:

Sie kurde nie mogę zdecydować - pomożecie?

Mi to może ta druga by pomogła .... trochę :) 

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

W dniu 7.09.2020 o 10:10, mkl1 napisał:

Dwie spółki - włoska i japońska - zdecydowały co rok urządzać zawody kajakarskie z ośmioosobową załogą.

Obie drużyny cały rok trenowały intensywnie, a kiedy nadszedł dzień zawodów, każda drużyna była w pełni sil. Jednak to Japończycy wygrali - przewaga ponad jednego kilometra.

Po przegranej drużyna włoska upadła na duchu. Główny menedżer zdecydował, że należy postarać się wygrać w kolejnych zawodach i utworzył specjalną grupę w celu rozwiązania problemu.

Grupa ta po przeprowadzeniu licznych badań odkryła, że Japończycy mieli siedmiu mężczyzn przy wiosłach i jednego dowodzącego, podczas gdy drużyna włoska miała jednego mężczyznę przy wiosłach i siedmiu dowodzących...

W tej sytuacji, menedżer dał oczywisty dowód swoich umiejętności kierowniczych: zatrudnił spółkę konsultacyjną do szczegółowego zanalizowania struktury drużyny włoskiej. Po wielu miesiącach wytężonej pracy eksperci doszli do wniosku, że w skład drużyny włoskiej wchodziło zbyt wiele osób dowodzących, a za mało wiosłujących. Podpierając się raportem ekspertów zarząd natychmiast zdecydował się zmienić strukturę załogi: teraz było tylko czterech dowodzących, dwóch nadzorujących dowodzących, jeden szef nadzorujących i jeden wiosłujący. Ponadto wprowadzono serie punktów, po to, by dać wiosłującemu motywacje: "Musimy poszerzyć zakres jego pracy i nadać mu większą odpowiedzialność". W kolejnym roku Japończycy wygrali przewagą dwóch kilometrów... Spółka włoska natychmiast zwolniła wiosłującego z powodu znikomych rezultatów osiągniętych w pracy, ale mimo to przyznała premie grupie dowodzących, jako rekompensatę za wielką gorliwość zademonstrowaną przez drużynę. Spółka konsultacyjna przygotowała serię badań, dzięki którym wykazała, iż obrana taktyka była dobra; również, ze motywacja była właściwa, ale ze wykorzystana materia powinna ulec polepszeniu. Następnie spółka włoska zajęła się projektowaniem nowej lodzi...

Jaka Włoska? 

35 minut temu, Adi napisał:

Jaka Włoska? 

A jak myślisz...? Korporacja  :)

Pozdrawiam Mirek

Nie żart, ale zabawne.  Wczoraj Facebook zawiesił mi na 3 dni możliwość dodawania postów i komentarzy. Powodem było zamieszczenie na jednej z popularnych grup zegarkowych poniższej fotki:

https://uhrforum.de/data/attachments/2776/2776912-d43e22fb7527d75f4dbb00f85710cb7e.jpg

z następującym opisem:  "Deutschland, Deutschland uber alles...? ;)"  Opis wyglądał DOKŁADNIE tak, jak w komentarzu.  Otrzymałem informację, że złamałem standardy Facebooka. Poinformowano mnie równocześnie, że mam prawo do odwołania. :D Przeszedłem więc "procedurę" polegającą na kliknięciu kilku kolejno pojawiających się opcji. Po kilku minutach poinformowano mnie "z żalem", że. niestety, ale decyzja o 3 dniach banicji pozostaje niezmieniona. Jednocześnie poinformowano mnie, iż Facebook "rozumie, że każdy czasem popełnia błędy", etc. :D

Jeżeli fragment niemieckiego hymnu łamie standardy Facebooka, to w zasadzie jest to dowód ogromnej propolskości, nieprawdaż..? :D Cóż, przeprowadzę wkrótce mały eksperyment. Wrzucę fotę Polpory Misico albo tej rocznicowej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, z opisem: "Jeszcze Polska nie zginęła!" - zobaczymy, co się stanie.  ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

51 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Nie żart, ale zabawne.  Wczoraj Facebook zawiesił mi na 3 dni możliwość dodawania postów i komentarzy. Powodem było zamieszczenie na jednej z popularnych grup zegarkowych poniższej fotki:

https://uhrforum.de/data/attachments/2776/2776912-d43e22fb7527d75f4dbb00f85710cb7e.jpg

z następującym opisem:  "Deutschland, Deutschland uber alles...? ;)"  Opis wyglądał DOKŁADNIE tak, jak w komentarzu.  Otrzymałem informację, że złamałem standardy Facebooka. Poinformowano mnie równocześnie, że mam prawo do odwołania. :D Przeszedłem więc "procedurę" polegającą na kliknięciu kilku kolejno pojawiających się opcji. Po kilku minutach poinformowano mnie "z żalem", że. niestety, ale decyzja o 3 dniach banicji pozostaje niezmieniona. Jednocześnie poinformowano mnie, iż Facebook "rozumie, że każdy czasem popełnia błędy", etc. :D

Jeżeli fragment niemieckiego hymnu łamie standardy Facebooka, to w zasadzie jest to dowód ogromnej propolskości, nieprawdaż..? :D Cóż, przeprowadzę wkrótce mały eksperyment. Wrzucę fotę Polpory Misico albo tej rocznicowej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, z opisem: "Jeszcze Polska nie zginęła!" - zobaczymy, co się stanie.  ;)

Hymnem Niemiec jest 3 zwrotka. 1(Deutschland, Deutschland uber alles...) jest zakazana i uważana za hymn nazistowskich niemiec. 

7 minut temu, Rebrov napisał:

Hymnem Niemiec jest 3 zwrotka. 1(Deutschland, Deutschland uber alles...) jest zakazana i uważana za hymn nazistowskich niemiec. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_Niemiec#Pełny_tekst_pieśni_używany_od_1991

Tu faktycznie jest o 3 zwrotce. Kurczę, nie wiem, dlaczego, ale zawsze mi się wydawało, że np. niemieccy piłkarze podczas grania hymnu śpiewają właśnie "od pierwszej". No, to w takim razie zostałem (nieświadomie) "nazistą". :D Też śmiesznie. ;)

Ale zobacz też:

Wbrew obiegowym opiniom, wykonywanie pierwszej strofy pieśni nie jest obecnie w Niemczech zabronione[3]. Pierwsza i druga strofa nie stanowią części hymnu, omawia się je jednak w niektórych szkołach jako część utworu literackiego[4].

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

W dniu 7.09.2020 o 19:22, pepepatryk napisał:

Nie wiem czy już wrzucałem czy nie, ale za każdym razem mnie to bawi emoji23.png

Podczas studiów, na politechnice, na laboratorium z metrologii prowadzący przyniósł stary (bakielitowy jeszcze) ręczny induktor do pomiaru rezystancji izolacji (w uproszczeniu taki "agregat" na korbkę co daje 1000V DC o małym prądzie). No więc, wszyscy szybko zrozumieli ile frajdy z nim zaraz będzie i co i rusz po jego "naładowaniu" przystawialiśmy końce zacisków kolegom z innych grup ćwiczeniowych 😄 Po jakimś 5-tym z rzędu wrzasku "aaaaaaaaaaaaaaa... co to było" i podobnych wygibasach, prowadzący wychodzi ze swojego gabinetu i mówi "od 11 lat k...a to samo, jak dzieci z tym induktorem" i wrócił z powrotem do siebie 🙂

O ile mi wiadomo studenci elektroniki/energetyki/elektrotechniki zawsze podobnie się nimi bawili na laborkach 😛

Edited by memento mori

W dniu 9.09.2020 o 20:36, Paweł Bury. napisał:

Sie kurde nie mogę zdecydować - pomożecie?

Gdyby kolega był dziewczyną wybór byłby prosty

78a523af0d45edb0046755a4109c8327.jpg

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

To wszytko ładnie wygląda wieczorem, a zwłaszcza po kilku drinkach.:wub:

:unsure:Budzisz się rano, patrzysz i się zastanawiasz co to jest i co ja tu robię.

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

7 godzin temu, Paweł Bury. napisał:

😬😂

Tak lepiej ? 🙂

347A333C-0E27-446D-8AA2-3EB78DA7287A.thumb.jpeg.cb2d7f54fb0b31d4915a468f3a64cb14.jpeg

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.