Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

żarty żartami...

Recommended Posts

Geneza tego gestu jest dość ciekawa, ale to później, bo na autostradzie kiepsko się pisze. :P

3 godziny temu, mandaryn44 napisał:

A co oznacza ta dwójka ?

W anglii pokazywanie palców wewnętrzną stroną dłoni do rozmówcy nie ważne czy jeden, dwa, trzy to gest obraźliwy pokazuje się zewnętrzną stroną dłoni też się o tym dowiedziałem jak pracowałem w UK w knajpie :)

Geneza gestu jest historyczna, ale pierwszeństwo opowieści należy się koledze Brz, więc poczekajmy do zjazdu z autostrady ;-)

Dokładnie - te dwa palce ma podłoże historyczne i bardziej chodzi o brak tych dwóch palcach niż ich pokazywanie ale więcej napisze kolega jak zjedzie z autostrady - czekamy.

Zjechałem dawno temu, ale obowiązki domowe mnie pochłonęły. Obiacałem, Koledzy się wstrzymywali, więc czuję się zobowiązany.

Legenda głosi, że gest (tzw. „two-fingered salute”) ma swoje źródło w bitwie pod Agincourt, czyli pochodzi z okresu wojny stuletniej. Ówczesna armia wyspiarzy miała tak fenomenalnych łuczników, że w boju dosłownie niszczyli wojska francuskie. Dlatego też żabojady miały zadanie wyłapywać angielskich łuczników i obcinać im palce wskazujący oraz środkowy, które to były niezbędne do naciągania cięciwy łuku. Przed bitwą Ci nieschwytani strzelcy mieli rzekomo wymachiwać tryumfalnie do Francuzów uniesionymi dłońmi z wyprostowanymi wiadomymi palcami. Czyli właśnie takie „pierdolta się”. I tak już zostało. A że te obie nacje kochają się wiadomo jak mocno, wydźwięk emocjonalny pozostał silny aż do dziś.

A co do naszych barowych przygód, ciekawy cytat z anglojęzycznej Wiki:

Cytat

Sometimes foreigners visiting the countries mentioned above use the "two-fingered salute" without knowing it is offensive to the natives, for example when ordering two beers in a noisy pub.

Edited by brz

Wprowadzenie USB typu C przywitałem z nieopisaną radością.  Niestety rozwiązuje to problem tylko na jednym końcu kabla. ;)

11 minut temu, brz napisał:

Wprowadzenie USB typu C przywitałem z nieopisaną radością.  Niestety rozwiązuje to problem tylko na jednym końcu kabla. ;)

Moja ładowarka ma bo obydwu stronach USB typ C B)

Zaraz, jak to leciało?

moto.jpg

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

On a beautiful deserted island in the middle of nowhere, the following people are stranded:

2 Italian men and 1 Italian woman
2 French men and 1 French woman
2 German men and 1 German woman
2 Greek men and 1 Greek woman
2 English men and 1 English woman
2 Bulgarian men and 1 Polish woman
2 Japanese men and 1 Japanese woman
2 American men and 1 American woman
2 Australian men and 1 Australian woman
2 New Zealand men and 1 New Zealand woman
2 Irish men and 1 Irish woman

One month later, the following things have occurred:

One Italian man killed the other Italian man for the Italian woman.

The two French men and the French woman are living happily together, having loads of sex.

The two German men have a strict weekly schedule where they alternate sexy time with the German woman.

The two Greek men are sleeping with each other and the Greek woman is
cleaning and cooking for them.

The two Englishmen are waiting for someone to introduce them to
the English woman.

The Bulgarian men took a long look at the endless ocean and one look at the
Bulgarian woman and started swimming.

The two American men are contemplating the virtues of suicide while the
American woman talks continuously about her body being her own, the true nature of feminism, how she can do everything that they can do, about the necessity of fulfillment, the equal division of household chores, how her last boyfriend respected her opinion and treated her much nicer, and how her relationship with her mother is improving.

The two Japanese men, after apologizing profusely to each other, have faxed Tokyo and are waiting for instructions.

The two Australian men beat each other senseless for the Australian woman, who is checking out all the other men, after calling them both "bloody wankers".

Both New Zealand men are searching the island for sheep.

The Irish men began by dividing the island into North and South and seting up a coconut distillery. After the first few litres of coconut whiskey they do not remember if sex is in the picture, but they are satisfied that at least the English are not getting any.

There was no Bulgarian woman in your story.

Edited by GoBo

Chyba czas aby Krasnik stał się nowym Sosnowcem. Na wlasne zyczenie. Nie wiem co tam w radzie miasta biora, ale ja tez chce.