Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

żarty żartami...

Recommended Posts

12 minut temu, Szyszkops napisał:

Aligator po ile chodzi ;)?

W Wietnamie to nawet po ulicach chodzi :D Chociaż u nas ostatnio też jakiegoś znaleźli. Musi, koledze @eye_lip jakiś pasek uciekł ze stołu :D 

9 minut temu, Szyszkops napisał:

PS

Aligator po ile chodzi ;)?

Panie, to nie są tanie rzeczy! Trzeba go najpierw złapać, zatłuc, oprawić, przemycić, a na koniec zrobić zajefajny pasior :lol: 

A to są ponoć bardzo inteligentne zwierzaki :)

4 godziny temu, Paweł Bury. napisał:

Wielu ludzi w tym kraju pracuje za 1860-2500max w soboty, niedziele, drugie zmiany i nocki - i to nie jest śmieszne choć oni się cieszą bo maja pracę.

Takie pisanie na publicznym forum jak mnie to ktoś rozśmieszył bo zaproponował 25tyś to przyprawia mnie o niesmak - fajnie że wyrobiłeś sobie pozycję i cenisz swoje usługi ale takie wpisy nie stawiają Cię w dobrym świetle.

Niepotrzebnie napisałem kwotę, mnie też przyprawia to o "niesmak" jak to określiłeś, chodziło o porę dnia łowów uskutecznianych przez pracodawcę.

"Wielu ludzi w tym kraju pracuje za 1860-2500max w soboty, niedziele, drugie zmiany i nocki - i to nie jest śmieszne choć oni się cieszą bo maja pracę."

Ja nie pracuje w "tym kraju", i to chyba wiele wyjaśnia.

Moje wynagrodzenie dyktuje rynek światowy, zaczynałem od mycia kibli za 400$ i nic samo nie przyszło.

Przyrównywanie moich zarobków do zarobków "Pani na kasie" jest lekko nie trafione, ja po godzinnym przeszkoleniu będę mógł zastąpić Panią na kasie, a Ona?

Nawet nie zbliży się do najniższego stanowiska w mojej branży, tylko posadzić taką Panią za sterami Boeinga, bo jej też należy się dobra kasa, a najlepiej czekać na podwyżki. 

Czy ja napisałem że jest śmieszne że ktoś zarabia 2K, nie tak nie napisałem, Ty tak to zinterpretowałeś, i nie jest to śmieszne.

3 godziny temu, renqien napisał:

Zgadzam się z Pawłem w całej rozciągłości. Można było napisać, że ktoś zaproponował połowę stawki i nie zagłębiać się w konkretną sumę. Sorry, ale taki wpis zakrawa jednak na próbę chwalenia się, ile to się zarabia i jaką się ma pozycję. Nie twierdzę, że autor taki właśnie miał zamiar, ale tak to wyszło i jest nieeleganckie. 

Masz racje, mogłem napisać bez podawania kwoty, nie zwróciłem na to uwagi:(

He, he, autor, jak mnie nazwałeś, nie chwali się złotymi słoniami (chyba chodziło o słonie na złotym łańcuszku), czym tutaj chwalić się; ze tak nisko upadłem, że ktoś w nocy proponuje mi połowę stawki, to chyba nie jest powód do dumy :rolleyes:

Dwa lata temu rzuciłem tą robotę i mam wszystko w d*pie, nic nie muszę i od nikogo niczego nie oczekuje, nie będę miał emerytury, renty, świadczeń socjalnych, itd., sam zapłaciłem za swoje wykształcenie, od Państwa nic nie dostałem i nic nie chcę.

Przeczytajcie co trzeba, aby lepiej zarabiać: http://kapitanowie.ayz.pl/articles.php?article_id=21

Edited by PiotrX

No i fajnie, że wyjaśnione. Oczywiście, pisanie lub dzwonienie w środku nocy lub nawet późnym wieczorem z ofertą pracy jest złe. Jeszcze gdyby to była awaryjna, pilna sytuacja za podwójną lub wyższą stawkę, mogłoby się wydawać uzasadnione, chociaż też da się to zrobić lepiej. A czy to śmieszne? Dla mnie to już smutne. Tak, jak kiedyś pozornie śmieszne, ale w sumie smutne było, jak o czwartej rano zadzwonił do mnie klient z pytaniem o syrenę alarmową. Zapytany, czemu o tej godzinie dzwoni, odpowiedział, że jest komendantem straży pożarnej i właśnie schodzi ze służby... 

3 godziny temu, eye_lip napisał:

Nikt też nie napisał że jakiekolwiek zarobki to powód do wstydu.

Prawda, można sobie zobaczyć ile kto zarabia i sprawa jasna.

Co prawda wiadomości sprzed 5 lat, ale wystarczy je podnieść o 5-10%

https://www.gospodarkamorska.pl/edukacja-praca-ile-mozna-zarobic-na-statku-nawet-10-tys-euro-miesiecznie-9967

Godzinę temu, PiotrX napisał:

Przyrównywanie moich zarobków do zarobków "Pani na kasie" jest lekko nie trafione, ja po godzinnym przeszkoleniu będę mógł zastąpić Panią na kasie, a Ona?

Nawet nie zbliży się do najniższego stanowiska w mojej branży, tylko posadzić taką Panią za sterami Boeinga, bo jej też należy się dobra kasa, a najlepiej czekać na podwyżki. 

Czasem lepiej nic nie mówić... Taki cytat z Muminków:

"Wiesz, takie to jest miłe, jeśli chodzi o ciebie, że mało mówisz. Wydajesz się niesłychanie mądry dlatego, że się nie odzywasz."

😜

Uuuu to już nie tylko wysokie zarobki, ale też i kwalifikacje są powodem do wstydu

Szanować należy każdą pracę; różne też za pracę ludzie otrzymują wynagrodzenie. Niemniej, w Polsce "nie wolno" dobrze zarabiać a już cenienie się jest postrzegane bardzo źle. Nie wiem jaką kolega Piotr pracę wykonuje, ale skoro dla niego stawka 25k jest za niska, to pewnie tak jest. Sprowadzenie rynku do gonienia za jak najniższą stawkę prowadzi do absurdu, bo zawsze się znajdzie ktoś kto pracę taniej od nas weźmie (bo taką ma sytuację życiową, bo akurat potrzebuje pieniędzy). My możemy sobie dywagować o wolnym rynku, ale Polska głównie (niestety) tanią praca stoi, nie innowacją. Możemy się śmiać że Polak wykona coś taniej niż w zachodniej Europie, ale wyobraźcie sobie prawdziwie wolny rynek w pracy i spróbujcie konkurować z uzdolnionym programistą z Ugandy czy Indii.

Edited by beniowski

Jak już tak zabrnęliśmy daleko to niech kolega Piotr pokaże albo napisze na jakim statku pływa?

Panowie to było, używając modnego wśród polityków zwrotu, wyrwane z kontekstu🤣🤣🤣. Dajmy już spokój - życie nie jest sprawiedliwe:jeden zarabia tyle, drugi tyle, jeden jest mądry, drugi niezbyt, jeden coś umie, drugi niekoniecznie, jeden jest pracowity, drugi obibok, jeden sprytny, drugi gamoń. Po prostu życie. 

2 minuty temu, darekmp3 napisał:

Jak już tak zabrnęliśmy daleko to niech kolega Piotr pokaże albo napisze na jakim statku pływa? emoji6.png

Pływałem na  wszystkich typach oprócz mokrych i gazowców, przeważnie PCC, Ro-Ro, PCTC, Con-Ro, Pass, Ro-Pax, Ferry, BC, GC, a i pogłębiarka trafiła się :)

Nie wiem w jakim celu potrzebujesz mój wyciąg pływania, co mam uwiarygodnić się?

10 minut temu, Szyszkops napisał:

Roro np emoji846.png ale pisał, że już rzucił emoji2957.png

Tak jest, śpię we własnym łóżku, wstaje o której chcę i nic nie muszę :)

4 minuty temu, loco50 napisał:

Dajmy już spokój - życie nie jest sprawiedliwe:jeden zarabia tyle, drugi tyle, jeden jest mądry, drugi niezbyt, jeden coś umie, drugi niekoniecznie, jeden jest pracowity, drugi obibok, jeden sprytny, drugi gamoń. Po prostu życie. 

Święte słowa.

A mnie ciekawi, czy mając tyle mil za sobą, spotkałeś się z piratami? 

Dzięki. Z czystej ciekawości pytałem bo nie mam żadnego związku z tą branżą ale te duże kontenerowce bardzo mi sie podobają. To musi być świetna robota pływać takim 400 metrowym kolosem

17 godzin temu, maariusz napisał:

Mhhh, dalej te 25k za miesiąc to chyba calkiem calkiem.

Za dwajściapińć, to nawet z łóżka nie chciałoby mi się wstać 😂

4 minuty temu, darekmp3 napisał:

Dzięki. Z czystej ciekawości pytałem bo nie mam żadnego związku z tą branżą ale te duże kontenerowce bardzo mi sie podobają. To musi być świetna robota pływać takim 400 metrowym kolosem emoji6.png

Nie, nieświetna.

Bardzo nieświetna...

*A mam trochę kontaktu z branżą.

Mój znajomy kapitan mówi że bycie kapitanem jest ok. Wszystko i tak odwala pierwszy oficer. Dobrze mówił ? Pływa na jakichś tankowcach.

43 minuty temu, mandaryn44 napisał:

Mój znajomy kapitan mówi że bycie kapitanem jest ok. Wszystko i tak odwala pierwszy oficer. Dobrze mówił ? Pływa na jakichś tankowcach.

Tak samo Chief Engineer.

Tylko z małym ale...

Jak wszystko jest OK, to git. Jak jest groźna sytuacja, to Cpt i C/E za wszystko odpowiadają i są ciągani po sądach. 

Jak czytam komentarze, że „ojejku 25k PLN i mówisz, że mało - byś się wstydził, bo w Polsce biedna pani i pan itd...” to nóż mi się w kieszeni otwiera. Pamiętam jak dziś: ekipa z „podwórka” z browarami rano a ja z plecaczkiem na uczelnię i słyszę - „Co studencik, do szkółki z plecaczkiem zasuwasz? Hahahahaha. Dawaj na bronksa, nie bądź c*pa... Ale c*pa! Hahahaha”

Potem druga uczelnia, kursy, szkolenia, brak czasu dla małego dziecka i wreszcie po latach zapierdolu - godziwa płaca. 
Mam się tego wstydzić i udawać, że żal mi „kolegów” z podwórka? No, niestety nie.

I jak Piotrek pisał: 25k PLNów, to jakby ktoś mu w mordę dał (pomijając godzinę składania propozycji pracy).

Na pohybel leniuchom i minimalistom.

52 minuty temu, Enkil napisał:

A mnie ciekawi, czy mając tyle mil za sobą, spotkałeś się z piratami? 

Pewnie, a jak myślisz skąd ma tą flagę 🏴‍☠️

54 minuty temu, darekmp3 napisał:

To musi być świetna robota pływać takim 400 metrowym kolosem emoji6.png

Przyczep sobie do samochodu dwie naczepy od tira i jedź na Plac 3K po R + nie możesz zatrzymać się w miejscu, a po 15km.

54 minuty temu, maritimeeng napisał:

Za dwajściapińć, to nawet z łóżka nie chciałoby mi się wstać 😂

Jak można pracować za 50% pensji.

Jak by dawali 150% pensji i byś się nie ruszył to byłbym "zniesmaczony", a tak to leżymy dalej :lol:

45 minut temu, mandaryn44 napisał:

Wszystko zależy od wielu czynników.

ZAKOŃCZMY TEN TEMAT:)

Jak zwykle kasa rozbudza emocje, warto zadać sobie pytanie dla czego JA tyle nie zarabiam i czy coś zrobiłem w tym kierunku?

Czy mi się należ? To rynek światowy dyktuje płace na danym stanowisku i ja to akceptuje, albo nie.

Czy pan pilnujący pola pod budowę lotniska powinien dostawać 100k które pochodzą z Waszych kieszeni?

Ja Was nie drenuje:)

4 godziny temu, PiotrX napisał:

Dwa lata temu rzuciłem tą robotę i mam wszystko w d*pie, nic nie muszę i od nikogo niczego nie oczekuje

Piotr, widzę, że trafiłem z piosenką w punkt :) Trzymaj gardę!

Ale ja nie pytam o zarobki. Nie mówię czy ktoś zarabia dużo czy mało. Zarabia i już. Pytam o warunki pracy, czy rzeczywiście szef zwala robotę na pierwszego.

1 minutę temu, mandaryn44 napisał:

Ale ja nie pytam o zarobki. Nie mówię czy ktoś zarabia dużo czy mało. Zarabia i już. Pytam o warunki pracy, czy rzeczywiście szef zwala robotę na pierwszego.

Jak w każdej robocie, to się nazywa dobra organizacja pracy:)

Każdy ma swój zakres obowiązków i wie jaką ma działkę do obrobienia, nie ma w zasadzie czego zwalać.

No tak. Jak mówisz, tak jak w każdej pracy. Można mieć różną ale okazuje sie że wszędzie jest tak samo.