Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mabok

żarty żartami...

Recommended Posts

Tarant, o niej pisałem. Straszna. I do tego Vistula. Gdybym nie był twardy zawodnik to do dziś zmagalbym się z PTSD🤣🤣🤣

To wódki z moich czasów studenckich, to były dobre czasy, choć piło się rzeczy podłe.😉 

vod.jpg

Edited by zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

W czasach liceum najczęściej pijany był czerwony smirnoff i bols. Później absolut na studiach. Bywało że nie było kasy i brało się lodową i gdańską. Syf jak nie wiem co.

8 godzin temu, renqien napisał:

Jasne, no były berbeluchy... było takie coś robione z jabłek, we flaszce od gorzały, żółtawe i nieco słabsze niż wóda, ale w czasie suszy ;) Człowiek był młody to wchłaniał wszystko, zwłaszcza że pod namiotem była alternatywa w postaci takiego wynalazku lub wody z rzeki, a na Mazowszu woda z rzeki nie jest z górskiego potoku :D 

U, to smakosz byłeś :)

zlota jesien.jpg

42 minuty temu, zasadas napisał:

To wódki z moich czasów studenckich, to były dobre czasy, choć piło się rzeczy podłe.😉 

vod.jpg

To też znana, ale niestety najgorsza to była Vistula, terpentyna jakich mało.

No właśnie, że nie, Calvadosa to znałem, bo mój ojciec był zorientowany i syna wychował. To był taki wyrób calvadoso-podobny piekielnie tani i miał gdzieś koło 30%. Nie pamietam, jak to się nazywało, musiało zostawić jakiś ślad w mózgu :D 

31 minut temu, colector napisał:

W czasach liceum najczęściej pijany był czerwony smirnoff i bols. Później absolut na studiach. Bywało że nie było kasy i brało się lodową i gdańską. Syf jak nie wiem co.

Colector to o czym piszesz to współczesność 😁. My z zasadasem mówimy o czasach zamierzchłych nieznanych młodzieży 🤣🤣🤣

Edited by loco50

Ech czasy. 

A u mnie z towarów exportowych to można było wybrać towary z okolic wyżyny sandomierskiej 

Lub pogórza podkarpackiego 

Miejscowy był tylko lubelski chmiel. 

I ewentualnie kombinacja typu uboot. 

1/2 lubelskiego chmielu 1/2 węgrzyna i zatopiona 50ml. Krakusa lub żytniej. 

pobrane.jpeg.jpg

unnamed.jpg

stare-etykiety-wodka-prl-zytnia-polmos-krakus-stare-etykiety-wodka-prl-zytnia-polmos-krakus-3-3-31209980.jpg

Ps. 

A nie. Zapomniałem. 

Był jeszcze royal w plastiku od przyjaciół ze wschodu. 

Że człowiek żyje, nie oślepł i się dobrze ma to się dziwię. Ale wspomnienia pozostały. 

Edited by PaweelK

Marsy to też już nowsza bajka. Ja się uczyłem na Giewontach (takie niby marlboro), a jak się trafił Carmen albo Caro, to już było święto. No i czasem krakowskie Marlboro, ale po nich mnie łeb nap...arzał.

Unknown.jpeg.5799742cbf6541a82be9aab904b92e2f.jpeg 

Kilka lat temu remontowaliśmy biuro i wymienialiśmy podłogę. To znaleźliśmy pod deskami, zabrałem do domu na pamiątkę. Oryginał, choć akurat to raczej czasy mojego dzieciństwa. c5de7e1cb687e79a0d07f584c7bc3f47.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Kilka lat temu remontowaliśmy biuro i wymienialiśmy podłogę. To znaleźliśmy pod deskami, zabrałem do domu na pamiątkę. Oryginał, choć akurat to raczej czasy mojego dzieciństwa. c5de7e1cb687e79a0d07f584c7bc3f47.jpg&key=78e9bbda78e29382f30153d99ff41786a6c9967c9487a5115f01b3e3d8a1e6b6

Patykiem pisane się nazywało...

1 godzinę temu, loco50 napisał:

Colector to o czym piszesz to współczesność 😁. My z zasadasem mówimy o czasach zamierzchłych nieznanych młodzieży 🤣🤣🤣

Widzę że ominęły mnie rarytasy, jak widać każda epoka ma swoje perełki:)

Ta butelka jest z 1966 roku, to moje dzieciństwo, wtedy piłem z innej butelki i to ze trzy razy dziennie.

Godzinę temu, zasadas napisał:

Kilka lat temu remontowaliśmy biuro i wymienialiśmy podłogę. To znaleźliśmy pod deskami, zabrałem do domu na pamiątkę. Oryginał, choć akurat to raczej czasy mojego dzieciństwa. c5de7e1cb687e79a0d07f584c7bc3f47.jpg

Nasi tu byli :)

2 godziny temu, mirek 1969 napisał:

Ogród Bogusława - strona 208 - Forum ogrodnicze - Ogrodowisko

Jakieś 15 km ode mnie była winiarnia, która to produkowała, pijałem jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych :D

14 godzin temu, zasadas napisał:

vod.jpg

Z nazwami wódek a zawartością mogło różnie wtedy bywać.

Za studenckich czasów w latach 80-tych dorabiałem w "Polmosie", gdzie dane mi było zobaczyć np. cudowne przemiany.

Może nie jak w Kanie Galilejskiej...:rolleyes: ale np.:

jak rozlewano "Żytnią", skończyły się naklejki a pod ręką były od "Wyborowej" - zmieniała sie w "wyborową"...

2 godziny temu, Kuklik napisał:

Z nazwami wódek a zawartością mogło różnie wtedy bywać.

Za studenckich czasów w latach 80-tych dorabiałem w "Polmosie", gdzie dane mi było zobaczyć np. cudowne przemiany.

Może nie jak w Kanie Galilejskiej...:rolleyes: ale np.:

jak rozlewano "Żytnią", skończyły się naklejki a pod ręką były od "Wyborowej" - zmieniała sie w "wyborową"...

Pewne numery są wieczne niczym diamenty :) . Opowiadał mi znajomy,jak kilka lat temu oprowadzamy był  w oficjalnej delegacji po jednym  ze znanych  browarów i w pewnym momencie podczas rozlewania piwka na taśmie skończyły sie puszki z marką  "x", a zaczęło sie wlewanie do puszek  marki "y". Konfuzja była po obu stronach. :) .

Edited by rink

17 godzin temu, PaweelK napisał:

...

Krakusa lub żytniej.

Krakus był nawet dobrą wódką. Przynajmniej nam smakował.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...