Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gacek

OSTRZEŻENIE - oszust na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Długo wstrzymywałem się z napisaniem tego tematu - ze względu na liczne próby rozwiązania problemu polubownie itp.

 

Otóż w kwietniu 2012 zakupiłem (nie jest to może zbyt trafne określenie), zapłaciłem za zegarek wystawiony na forumowym bazarku - seiko orange monster.

Zostałem poinformowany o fakcie, iż pieniązki znalazły się u sprzedawcy i od tego momentu byłem kolokwialnie mówiąc (pisząc) - spławiany na drzewo.

Po 2 tygodniach od wpsłaty i braku przesyłki zwróciłem się do sprzedawcy który poinformował mnie, że przesyłka zaginęła na poczcie i niestety zegarka nie otrzymam. Rozwiązaniem zaproponowanym przez uzytkownika było wysłanie mi innego zegarka (o niższej wartości) Nautica lub oczekiwanie aż któryś z forumowiczów nabędzie od uzytkownika niesfornyrusek ten zegarka - wtedy będzie miał on $ aby zwrócić mi moją wpłatę.

W czerwcu 2012 zwróicłem się do jednego z użytkowników Pana Dariusza Chlastawa o pomoc w rozwiązaniu problemu - uzytkownik niesfornyrusek odpisał Panu Dariuszowi, iż zaproponował mi parę możliwości (ja znam jedną) na rozwiązanie problemu.

Od tego czasu wysłałem parę wiadomości do niesfornegoruska z prośbą o kontakt, telefon - cokolwiek... Niestety się nie doczekałem

 

Otwieram ten temat tylko i wyłącznie ku przestrodze - odzyskanie pieniędzy uważam niestety za mało prawdopodobne - chybam, że któryś z użytkowników który prowadził z niesfornym jakieś tranzakcje jest w stanie podac mi na priv konkretniejsze dane - wstedy wybiorę się w podróż do Pana Mirka L.

 

Z góry przepraszam jeżeli temat umieściłem w nieodpowiednim miejscu - niestety (na szczęscie) nie ma subforum o oszustach grasujących na forum.

 

na potwierdzenie - oczywiście wszelka korespondencja dostępna w postaci screena.

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre ,że takie rzeczy dzieją się na tym forum.Dla mnie to jest szok.Bardzo Ci współczuję.

 

Kolego zgłaszaj sprawę na policję !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie do organów ścigania (policja lub prokuratura) pod rozwagę. Ale na pewno do czasu wyjaśnienia tej sprawy ten koleś nie powinien być wpuszczany na bazarek. Inaczej zaufanie do kontrahentów spadnie nam do poziomu z allegro.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci współczuję i tak jak kolega wyżej polecam zgłosić sprawę na policję. Ja na forum sprzedałem kilka zegarków i zawsze obie strony transakcji były zadowolone, ale widać nawet i tu potrafi się znaleźć jakaś menda oszukańcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jak najbardziej do zgłoszenia na Policję, ale jeżeli ktoś robił z tym użytkownikiem interesy na forum, to niech poda koledze jego dane - bez tego i Policja nie wiele zrobi (ewentualnie przy współpracy z administracją należałoby uzyskać jego IP, a na tej podstawie Policja już do niego dotrze bez problemu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koleś był sprytny to pewnie korzystał z sieci Tor i tu już mogą być poważne problemy w namierzeniu typa. Ale z tego co widać to znane są jego dane osobowe Mirosław L. więc pewnie szybko się z nim uporają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbieraj wszystkie dane (przelewy, maile itd) i na Policje. Art. 286 par 1.


Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre ,że takie rzeczy dzieją się na tym forum.Dla mnie to jest szok.

 

 

Masz jakąś wiedzę w temacie, bo z liczy postów i daty rejestracji na forum to raczej wątpię.....

 

Kolego Gacek współczuję i polecam wizytę na policji.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Szkoda, że tak długo dałeś się zwodzić.

Zgodzę się z kolegami: Policja!

I powodzenia. Nie tylko w odzyskaniu kasy ale i w upupieniu oszusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o zgłoszeniu na policję, niestety jedyne dane jakie posiadam to imię, nazwisko i nr konta bankowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemna sprawa.

 

Jako, że zostało już to poruszone na forum napisz kilka rzeczy:

 

1. czy sprzedający przedstawił Ci numer nadania przesyłki i rzeczywiście ona zaginęła (wystarczy zadzwonić na pocztę i się dowiedzieć), chodzi o to czy ta przesyłkę rzeczywiście zaginęła czy to tylko wyobraźnia sprzedającego

2. czy złożył reklamacje do Poczty Polskiej za zagubioną przesyłkę

3. rozumiem, że wysyłka była jako Paczka lub list polecony

4. sprzedający dawał, ze tak powiem wysyłkę gratis i on zdecydował o wysyłce pocztą

5. nawet jeśli paczka nie byłą tzw. wartościowa to i tak po złożeniu reklamacji w Poczcie Poczta powinna zwrócić pieniądze do jakiejś tam kwoty (mi zwracali już 2 krotni po około 4 tyg. za zgubioną przesyłkę bez większych problemów)

 

Jeśli posiadasz numer konta bankowego to Policja ma wystarczająca władzę aby od banku otrzymać resztę danych tej osoby.

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to może Policji wystarczyć. Po numerze konta są w stanie dotrzeć do adresu zamieszkania. Czy kwota przekroczyła 250 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewny, że zostałeś oszukany i wiesz, ze sprzedający nie zwróci Ci pieniędzy zdecydowanie zgłosić sprawę.

 

Ludzie często mają jakiś opór przed zgłoszeniem na policję a to nic nie kosztuje, trwa chwile i tylko możemy na tym zyskać, a nie stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przekraczała- 550 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Długo wstrzymywałem się z napisaniem tego tematu - ze względu na liczne próby rozwiązania problemu polubownie itp.

 

Otóż w kwietniu 2012 zakupiłem (nie jest to może zbyt trafne określenie), zapłaciłem za zegarek wystawiony na forumowym bazarku - seiko orange monster.

Zostałem poinformowany o fakcie, iż pieniązki znalazły się u sprzedawcy i od tego momentu byłem kolokwialnie mówiąc (pisząc) - spławiany na drzewo.

Po 2 tygodniach od wpsłaty i braku przesyłki zwróciłem się do sprzedawcy który poinformował mnie, że przesyłka zaginęła na poczcie i niestety zegarka nie otrzymam. Rozwiązaniem zaproponowanym przez uzytkownika było wysłanie mi innego zegarka (o niższej wartości) Nautica lub oczekiwanie aż któryś z forumowiczów nabędzie od uzytkownika niesfornyrusek ten zegarka - wtedy będzie miał on $ aby zwrócić mi moją wpłatę.

W czerwcu 2012 zwróicłem się do jednego z użytkowników Pana Dariusza Chlastawa o pomoc w rozwiązaniu problemu - uzytkownik niesfornyrusek odpisał Panu Dariuszowi, iż zaproponował mi parę możliwości (ja znam jedną) na rozwiązanie problemu.

Od tego czasu wysłałem parę wiadomości do niesfornegoruska z prośbą o kontakt, telefon - cokolwiek... Niestety się nie doczekałem

 

Otwieram ten temat tylko i wyłącznie ku przestrodze - odzyskanie pieniędzy uważam niestety za mało prawdopodobne - chybam, że któryś z użytkowników który prowadził z niesfornym jakieś tranzakcje jest w stanie podac mi na priv konkretniejsze dane - wstedy wybiorę się w podróż do Pana Mirka L.

 

Z góry przepraszam jeżeli temat umieściłem w nieodpowiednim miejscu - niestety (na szczęscie) nie ma subforum o oszustach grasujących na forum.

 

na potwierdzenie - oczywiście wszelka korespondencja dostępna w postaci screena.

 

Pozdrawiam

Jacek

witam

w jaki sposob placiles temu zlodziejowi? przelewem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o zgłoszeniu na policję, niestety jedyne dane jakie posiadam to imię, nazwisko i nr konta bankowego...

skoro jest nr konta to smialo na policje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy sprawę zgłosić na policję, znalezienie tej osoby to żaden problem, czy to przez forum, czy numer konta itd... należy takich ludzi eliminować...

 

Jeśli kasa poszła na czyjeś konto to ta osoba będzie się spowiadać itd...

 

No chyba że wysłałeś kase na konto w kajmanach


Longines Oposition, Tag Heuer Formula 1, Certina DS Podim 100m, Glashutte Spezimatic, Casio 6900 7ER, Omega SMP300 Chrono, Breitling Avenger Seawolf, Maurice Lacroix Pontos S, Alpina Alpiner 4 - Kukuczka
"Art. 54. Konstytucji RP: 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szzczerze - nie spodziewałbym się jakichś spektakularnych wyników śledztwa (mocne określenie), szczególnie, jeżeli wartość straty przez Ciebie poniesionej jest poniżej bodaj 250 pln (niska szkodliwość czynu). Policja lubi takie rzeczy umarzać. Ale zawsze jest opcja, że jednak coś zrobią. Tak czy inaczej - zgłaszając podziałasz dobrze na przyszłość dla siebie i dla nas. Jeżeli chociaż Policja pokręci się koło gościa (a konto imię i nazwisko to sporo), może oddać kasę, albo przynajmniej wystraszyć się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doczytałeś, wartość jest powyżej 250 pln, wynosi około 550, jak kolega napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę :( Twoja sytuacja zmusza do refleksji...

Nie będę oryginalny, zgłoś sprawę w odpowiedni sposób i tak długo czekałeś moim zdaniem.

Zastanawiam się tylko jakie jest oficjalne stanowisko wymienionego usera, bo przecież już jakiś czas jest z nami, może się wypowie (widać, że nie stroni od forum), co spowodowało tak mało elegancką sytuację - mnie się w głowie nie mieści, przykro


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doczytałeś, wartość jest powyżej 250 pln, wynosi około 550, jak kolega napisał.

To tym bardziej sprawa ma większe szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, czekam już tydzień na przesyłkę i być może też będę zmuszony założyć taki temat :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane, ktore masz to wszystko co potrzeba :)

Jak masz nr konta to uzyskanie adresu goscia to dla Policji bedzie kwestia jednego telefonu.

Nawet się nie zastanawiaj.

Wyzbieraj cala korespondencje, potwierdzenie wplaty i na komisariat.

Sprawa bedzie prosta.

Kwota jest powyzej kwoty, ktora jest granica wykroczenia, więc sprawa bedzie traktowana jako wyludzenie i przestepstwo.

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja, czekam już tydzień na przesyłkę i być może też będę zmuszony założyć taki temat :angry:

Ten sam "sprzedający"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę ochłonąć niektórym userom, a nie od razu "złodziej" i kamienowanie pod ścianą.

Sytuacja nieprzyjemna, współczuję.

Myślę że jednak najlepiej będzie zgłosić to policji, niech oni zadecydują jakie zamiary miał sprzedający. Koledzy dobrze radzą.

Będziesz czekał około 2-4 tygodni (przynajmniej u mnie), policja wezwie lub doprowadzi gościa na przesłuchanie i sprawa zacznie się rozjaśniać.

Zdobycie danych osobowych nie jest w tym przypadku problemem dla nich.

A na przyszłość, paczka pocztowa kosztuje 11-14 zł, wartościowa nawet trochę lepiej. Kurier na sendit.pl 16,50 z ubezpieczeniem do 5000 zł. Zegarki można wysyłać do wartości 500 euro. Polecam.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.