Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gacek

OSTRZEŻENIE - oszust na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Walcz i nie odpuszczaj, bo takie osoby będą oszukiwać innych.

Powodzenia!


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niesfornyrusek

Witam,widzę że już zostałem powieszony!-po pierwsze wysłałem zegarek zwykłą pocztą,kupujący nie wyraził się ze chce koniecznie ubezpieczoną przesyłką-bierze w takim razie ryzyko na siebie.Wiem żę to moja wina że tak długo zwlekałem z tą sprawą-przepraszam.Co do innych tu na forum,to sprzedałem /kupiłem dużo zegarków i innych rzeczy i zawsze byłem OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,kupujący nie wyraził się ze chce koniecznie ubezpieczoną przesyłką-bierze w takim razie ryzyko na siebie.

Jesli wziąłeś kasę z góry , do momentu doręczenia przesyłki jesteś za nią odpowiedzialny. RYZYKO wysłania zwykłą pocztą leży tylko po twojej stronie.

Btw. jak można zegarek za 550 pln wysłać zwykłym listem..... ??? :blink: :blink:

 

Nic nie tłumaczy nierozwiazania problemu przez rok.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuć można jedynie . Oczywiście myślę, że powinieneś iść na policję . Ja zawsze staram się zamawiać przesyłki kurierskie, płatne przy odbiorze z możliwością zobaczenia co jest w środku przy kurierze . Zawsze jest bezpieczniej a 20 czy 30 zł nie robi wielkiej różnicy . Po zakończeniu sprawy, miło byłoby gdyby pan "niesfornyrusek" pożegnał się z forumowym bazarkiem np na pół roku :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,widzę że już zostałem powieszony!-po pierwsze wysłałem zegarek zwykłą pocztą,kupujący nie wyraził się ze chce koniecznie ubezpieczoną przesyłką-bierze w takim razie ryzyko na siebie.Wiem żę to moja wina że tak długo zwlekałem z tą sprawą-przepraszam.Co do innych tu na forum,to sprzedałem /kupiłem dużo zegarków i innych rzeczy i zawsze byłem OK.

 

Ale kupujący chciał zwykłym?

Wysyłka była w cenie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,widzę że już zostałem powieszony!-po pierwsze wysłałem zegarek zwykłą pocztą,kupujący nie wyraził się ze chce koniecznie ubezpieczoną przesyłką-bierze w takim razie ryzyko na siebie.Wiem żę to moja wina że tak długo zwlekałem z tą sprawą-przepraszam.Co do innych tu na forum,to sprzedałem /kupiłem dużo zegarków i innych rzeczy i zawsze byłem OK.

To może następnym razem jak ktoś będzie Ci płacił to włoży 5 stów do koperty i też wyśle zwykłą pocztą.

Ciekawe czy też byłbyś taki zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia co chciał kupujãcy, sprzedający jest odpowiedzialny za wszystko a rozliczenia sprzedajãcego z pośrednikami (poczta, kurier etc) są Jego prywatnã sprawą. Jeśli zegarek dotrze uszkodzony, niesprawny etc to też jest sprawã sprzedajãcego i na sprzedajãcym spoczywa pełna odpowiedzialność za wysłany towar.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Panowie zamknijmy ten temat i niech strony sporu dogadają się miedzy sobą, decyzję co zrobić z niesfornym niech podejmę prezes forum. B)

 

Hej czy możemy dodać do regulaminu działu sprzedam zapis, wtedy nie będzie problemów w przyszłości.

 

"sprzedający jest odpowiedzialny za wszystko a rozliczenia sprzedajãcego z pośrednikami (poczta, kurier etc) są Jego prywatnã sprawą. Jeśli zegarek dotrze uszkodzony, niesprawny etc to też jest sprawã sprzedajãcego i na sprzedajãcym spoczywa pełna odpowiedzialność za wysłany towar."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem kupujãcego jest zapłacić za towar , odebrać towar i sprawdzić jego zgodność z opisem.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego temat jest niezły, wypowiedzi pokazują od kogo nie warto kupować a od kogo można brać w ciemno.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze- to nie tak do końca- jeśli 2 dorosłe osoby umówiły się tak, a nie inaczej, to jest to wiążące.

Więc jeśli to kupujący zdecydował się faktycznie, aby wysłać zwykłym listem na jego odpowiedzialność, to dla mnie sprawa jest prosta- tylko nie bardzo sobie wyobrażam,

aby ktoś zdecydował się na własną odpowiedzialność, aby wysłać zegarek za parę stów zwykłym, nieubezpieczonym, niepoleconym listem :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia co chciał kupujãcy, sprzedający jest odpowiedzialny za wszystko a rozliczenia sprzedajãcego z pośrednikami (poczta, kurier etc) są Jego prywatnã sprawą. Jeśli zegarek dotrze uszkodzony, niesprawny etc to też jest sprawã sprzedajãcego i na sprzedajãcym spoczywa pełna odpowiedzialność za wysłany towar.

 

Piotr nie przesadzaj.

Wszytsko zależy od tego jak się umówiono.

Osobiście zawsze sugeruję jakie formy wysyłki mogę zaoferować i jeżeli kupujący zażyczy sobie to nawet do domu powdwiozę.

Kwestia ceny. :lol:

Ale wysłanie listem zwykłym to lekko mówiącc :huh: a raczej :unsure: albo :wacko:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może następnym razem jak ktoś będzie Ci płacił to włoży 5 stów do koperty i też wyśle zwykłą pocztą.

Ciekawe czy też byłbyś taki zadowolony?

Aż mną zatrzęsło ;) Ostatnio gość przysłał żonie zapłatę za aukcję w kwocie kilkunastu zł właśnie w ten sposób.

btw

Na Allegro jest cała masa ofert gdzie sprzedający daje możliwość wysyłki towaru listem zwykłym na odpowiedzialność kupującego,

jak udowodnić że się coś wysłało oraz jak udowodnić że towar został odebrany ? W tej sytuacji kręcić mogą obie strony.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujący sam sobie wybrał taką formę wysyłki, to moim zdaniem ciężko tu mieć żale tylko do ruska. Wszyscy wiemy jakie cuda dzieją się na poczcie, takie rzeczy się dzieją codziennie. Ale jako człowiek, który sprzedał już parę zegarków dziwię się, z drugiej strony ruskowi że wysłał zwykłym listem. Ja bym nie spał spokojnie, wolę dorzucić 30 pln i się nie martwić czy ktoś nie skopie paczki, albo nie zaginie na sortowni.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz, jaką w końcu przesyłkę chciał kupujący?

Zwykłą, czyli taką, w której na kopertę nakleja się znaczek i wrzuca do skrzynki na listy, bez żadnych dodatkowych druczków?

Czy zwykłą w sensie nieubezpieczoną, ale wciąż jest to list polecony?

 

Bo jeśli to pierwsze to niestety ale kupujący sam jest sobie winien. Ale jeśli to był polecony, to mimo że nieubezpieczony, to nadal sprzedający do momentu dostarczenia przesyłki jest za nią odpowiedzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi mogę dodać, nikt "normalny" nie zgodzi się na wysyłkę zwykłym listem gdyż jest to jednoznaczne z brakiem wysyłki , zero dowodu na cokolwiek , natomiast dowód wpłaty - bardzo proszę !

Jeśli bez potwierdzenia to tylko płatność gotówkã a ja żeby obalić powyższe to będę się umawiał na wysyłki gołębiem i zobaczymy Kto na to przystanie- przecieżvkupujãcy o taką przesyłkę poprosił. To na sprzedającym leży obowiãzek myślenia za kupującego właśnie po to aby kupujãcy był zadowolony z transakcji...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór rodzaju przesyłki należy do stron umowy kupna-sprzedaży. I nic nikomu do tego. Natomiast stronami umowy przesyłki, w tym wypadku, był sprzedający i jak się domyślam Poczta Polska. I wszelką odpowiedzialność związana z jej należytym wypełnieniem ponoszą oni, a nie kupujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,widzę że już zostałem powieszony!-po pierwsze wysłałem zegarek zwykłą pocztą,kupujący nie wyraził się ze chce koniecznie ubezpieczoną przesyłką-bierze w takim razie ryzyko na siebie.Wiem żę to moja wina że tak długo zwlekałem z tą sprawą-przepraszam.Co do innych tu na forum,to sprzedałem /kupiłem dużo zegarków i innych rzeczy i zawsze byłem OK.

 

Chyba kpisz?? Chetnie zobacze potwierdzenie nadania przesylki poleconej...

Przypominam, co dostalem od Ciebie w wiadomosci :

Witam,naprawdę jak to mówią-będzie Pan zadowolony!!!Dane do przelewu:(MOD) ,jak będzie przelew wysyłam priorytetem i daję od razu znać o wysyłce.pzdr

 

Imienia i nazwiska nie zakrywam, nr rachunku owszem, moze jakis sasiad albo znajomy przeczyta to bedzie wiedzial, ze ma do czynienia ze zlodziejem.

 

Sprawa jest prosta, priorytety sa rejestrowane na poczcie jezeli rzeczywiscie przesylka zaginela to od czegO sa reklamacje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień wpis w poście , nie udostępnia sie wiadomości prywatnych na forum ogólnym.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gacek chyba nieco myli to miejsce z Policją.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytety nie są rejestrowane ale polecone priorytety owszem ;)

Niesfornyrusek jaką w końcu przesyłkę posłałeś Gackowi?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Gacek chciał przesyłkę zwykłym priorytetem to sam sobie winien tej sytuacji. NATOMIAST Niesfornyrusek powinien zwyczajnie dla własnego dobra takiej przesyłki odmówić. Sprawa jest prosta. Kupujacy odpowiada za doręczenie/zaksiegowanie wpłaty za zegarek, a sprzedający za dostarczenie zegarka. Jeżeli bank lub poczta zawali zapłatę to przecież odbiorca kasy nie ponosi za to odpowiedzialnosci i nie musi wydac zegarka. Tak samo w drugą stronę. Jeżeli zegarek nie dotarł do nabywcy odpowiada za to sprzedawca , choćby kupujący poprosił o wysyłkę Wisłą w butelce.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki spór, i obroną było "ale pan chciał w zwykłym liście", mimo, że nie chciałem. Na poczcie wygląda to tak, list polecony zawsze jest rejestrowany , jeśli zginie,to poczta oddaje 10x koszt wysyłki. Nie wierzę, że ktokolwiek zgodził by się na wysłanie listu zwykłego... nie wierzę, że paczka w ogóle została nadana ! Najlepiej się bronić wysłaniem listu zwykłego...


Longines Oposition, Tag Heuer Formula 1, Certina DS Podim 100m, Glashutte Spezimatic, Casio 6900 7ER, Omega SMP300 Chrono, Breitling Avenger Seawolf, Maurice Lacroix Pontos S, Alpina Alpiner 4 - Kukuczka
"Art. 54. Konstytucji RP: 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. tak jak napisał kolega wyżej to równie dobrze sprzedający może powiedzieć ok. dostałem pieniądze, rzuciłem zegarkiem w stronę Gdańska ale widocznie nie doleciał...


Longines Oposition, Tag Heuer Formula 1, Certina DS Podim 100m, Glashutte Spezimatic, Casio 6900 7ER, Omega SMP300 Chrono, Breitling Avenger Seawolf, Maurice Lacroix Pontos S, Alpina Alpiner 4 - Kukuczka
"Art. 54. Konstytucji RP: 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.