Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gacek

OSTRZEŻENIE - oszust na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz nr konta to uzyskanie adresu goscia to dla Policji bedzie kwestia jednego telefonu.

 

No niezupełnie jeden telefon. Żaden pracownik banku o zdrowych zmysłach takich danych nie poda bez pisemnego nakazu z prokuratury lub sądu o zwolnienie z tajemnicy bankowej... w przeciwnym razie sam może mieć sprawę o ujawnienie danych.

Nie mniej jednak w toku śledztwa dane są do wyciągnięcia.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zegarek wysłać bez ubezpieczenia to bym się bał, ale człowiek uczy się na błędach.

 

Tak czy inaczej jako, że temat jest oficjalnie na forum publicznym czekam na odpowiedź na zadane przeze mnie 5 pytań w poprzednich postach - dużo to rozjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet 3 lata na forum, regularnie z ofertami na bazarze i takie historie... I nie zabiera głosu w tej sprawie a był już na forum dziś, niezła afera :o


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie jeden telefon. Żaden pracownik banku o zdrowych zmysłach takich danych nie poda bez pisemnego nakazu z prokuratury lub sądu o zwolnienie z tajemnicy bankowej... w przeciwnym razie sam może mieć sprawę o ujawnienie danych.

Nie mniej jednak w toku śledztwa dane są do wyciągnięcia.

Wiem o tym, ale w takich sytuacjach po prostu nakaz jest wydawany bez problemu. Mówiąc o jednym telefonie użyłem przenośni - chodziło mi o to, że da się to posiadając te dane załatwić błyskawicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykra sprawa, zastanawia mnie jedynie fakt, iż prosiłeś o mediację Darka i.... z tego co widzę raczej efektów brak :blink: Jako członek tej społeczności oczekuję, że nie do końca wiarygodni członkowie nie będą mieli możliwości robienia mnie w balona na forumowym bazarku :unsure: a jeśli jest jak piszesz, to sprzedawca do czasu wyjaśnienia przedmiotowej sprawy powinien mieć zawieszona możliwość sprzedawania.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszoną możliwość sprzedawania? Pownien w ogóle być usunięty z forum.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie oczekuję usuwania nikogo z forum przed wyjaśnieniem sprawy. Stwierdzam jednak, że jeśli istnieje podejrzenie, że osoba na forum nie jest uczciwa, powinno się jej ograniczyć możliwość oszukiwania innych do momentu wyjaśnienia sprawy.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.

Znamy na chwilę obecną realcję tylko jednej strony.

Zastanawia mnie tylko - bo dziś jest styczeń a pisano o kwietniu zeszłego roku.

Co spowodowało, ze kolega zdecydował się o tym napisać dopiero teraz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie oczekuję usuwania nikogo z forum przed wyjaśnieniem sprawy. Stwierdzam jednak, że jeśli istnieje podejrzenie, że osoba na forum nie jest uczciwa, powinno się jej ograniczyć możliwość oszukiwania innych do momentu wyjaśnienia sprawy.

Jasna sprawa, poniosło mnie troszkę :) Niemniej jednak sprawa moim zdaniem powinna być już dawno temu wyjaśniona.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane, ktore masz to wszystko co potrzeba :)

Jak masz nr konta to uzyskanie adresu goscia to dla Policji bedzie kwestia jednego telefonu.

Nawet się nie zastanawiaj.

Wyzbieraj cala korespondencje, potwierdzenie wplaty i na komisariat.

Sprawa bedzie prosta.

Kwota jest powyzej kwoty, ktora jest granica wykroczenia, więc sprawa bedzie traktowana jako wyludzenie i przestepstwo.

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

niby jak? tajemnica bankowa moze byc zniesiona przez sad, tu dochodzi jesczcze ochrona danych osobowych, sam nr konta niewiele pomoze raczej

Dane, ktore masz to wszystko co potrzeba :)

Jak masz nr konta to uzyskanie adresu goscia to dla Policji bedzie kwestia jednego telefonu.

Nawet się nie zastanawiaj.

Wyzbieraj cala korespondencje, potwierdzenie wplaty i na komisariat.

Sprawa bedzie prosta.

Kwota jest powyzej kwoty, ktora jest granica wykroczenia, więc sprawa bedzie traktowana jako wyludzenie i przestepstwo.

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.

Bartek, mój post był czysto teoretyczny ;) choć myśl powstała mi po przeczytaniu tego tematu.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nr konta pomoze. Nie znam dokladnie procedur policyjnych, ale wiem, ze takie sprawy ida bardzo szybko.

Mialem podobna sytuacje - posiadalem tylko nr konta i jak się okazalo fikcyjne dane osobowe.

Oskarzonego nasza policja namierzyla w przeciagu 5 dni roboczych.

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam na info od usera.

Jeżeli do jutra nie da odpowiedzi a bedzie się logował, ban.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powstrzymajmy emocje. Skoro Bartek kontaktował się ze sprzedawcą to pozwólmy się sprzedawcy wytłumaczyć


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem w szoku. Prawie rok czasu czekać na załatwienie sprawy- to się nazywa anielska cierpliwość :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo ten sam człowiek pod nickiem MirekL też naciął kogoś na CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co kojarzę to wcześniej jak tu.

 

Rozwiązaniem zaproponowanym przez uzytkownika było wysłanie mi innego zegarka (o niższej wartości) Nautica lub oczekiwanie aż któryś z forumowiczów nabędzie od uzytkownika niesfornyrusek ten zegarka.

 

Ale by były jaja, jakby się okazało że to ten zegarek który to Krzysiek wysłał MirkowiL w marcu i nie dostał za niego zapłaty po dziś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam , ze na prosbe Kol Gacek interweniowalem u niesfornyrusek i otrzymalem odpowiedz ,ze zakonczy temat szybko , proponowal inne rozwiazania itd

Niestety jak widać okazało się to typową "ściemą" - optuję za przekazaniem sprawy niezwłocznie na policję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stos !! :)


Longines Oposition, Tag Heuer Formula 1, Certina DS Podim 100m, Glashutte Spezimatic, Casio 6900 7ER, Omega SMP300 Chrono, Breitling Avenger Seawolf, Maurice Lacroix Pontos S, Alpina Alpiner 4 - Kukuczka
"Art. 54. Konstytucji RP: 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj tylko zgłaszaj sprawę na Policje, kwota nie ma znaczenia bo to oszustwo z art. 286 par.1 kk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja niefajna.

 

... ban.

W tedy na pewno już nie odpowie. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli czekamy na kontakt od niesfornego ruska :ph34r:;)

a tak powazniej idz na policjie i zalatw sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli czekamy na kontakt od niesfornego ruska :ph34r:;)

a tak powazniej idz na policjie i zalatw sprawe.

 

wiem, że ze sprawą czekałem dość długo. Poprostu nie mam czasu, jestem studentem i mam własne działalności, pracuyję czasem po 16 godzin dziennie i ze zwykłego "lenistwa" wynika brak reakcji... długo czekałem aż koleś się opamięta. Do końca tygodnia zgłaszam sprawę na policję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.