Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gacek

OSTRZEŻENIE - oszust na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

I sprawa wyjaśniła się do końca?

Mam nadzieje że tak!


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by w temacie podać numer seryjny zegarka, możliwe że jeszcze wypłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Dzięki forum masz szanse na odzyskanie kasy.

Ja bym się cieszył.

 

Wyjątkowy cwaniaczek z tego sprzedawcy.Oddał 350.Zostało 200.:((

A to za mało,żeby z tym iść na policje.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna kwota nie jest za mala... Po prostu bedzie to nieco inaczej traktowane.

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu przyszedł mi do głowy pewien pomysł. A może dorzucić do regulaminu bazarku punkt - Oferty wystawiane w dziale nie mogą zawierać opcji wysyłki w postaci przesyłki nierejestrowanej przez pocztę, tylko mają to być przesyłki rejestrowane czyli polecone lub ubezpieczone.

Wtedy znika niebezpieczeństwo zaistnienia w/w sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowy cwaniaczek z tego sprzedawcy.Oddał 350.Zostało 200. :((

A to za mało,żeby z tym iść na policje. :))

Żadne za mało, ja kiedyś z niecałą stówą poszedłem i przyjęli zgłoszenie bez szemrania.

 

Też chętnie bym się dowiedział czy sprawa się zakończyła pomyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyjątkowy cwaniaczek z tego sprzedawcy.Oddał 350.Zostało 200.:((

A to za mało,żeby z tym iść na policje.:))

 

Tutaj nie obowiązuje zasada "niskiej szkodliwości czynu" ponieważ stał sie Pan ofiara oszustwa internetowego. Przestepsto oszustwa jest ściganie z urzędu niezależnie od kwoty. Może to być chociażby 10 zł... Sprawa zajmie sie wydział przestępczości gospodarczej. Proszę walczyć do końca niech odda co do grosza a ponadto jeżeli dojdzie do tego, sprawa zakończy sie w Sadzie ma Pan prawo do ubiegania sie o zadośćuczynienie za stracony czas i nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że żadna przesyłka nie została wysłana bo na wysyłkę zwykłego listu czy paczki nie ma potwierdzenia i nigdzie nie ma po niej śladu. Jeżeli sprzedawca sprzedaje taką bajeczkę, to nie czekałbym nawet tygodnia żeby zgłosić sprawę do odpowiednich organów ścigania jako oszustwo. Co się tyczy blokowania jego nicku , to przecież może mieć na tym forum ich nawet 20 i pisać sobie z innych nicków, że transakcje doszły do skutku i kto się w tym rozezna ? :D Z tego powodu jak ktoś bawi się na bazarku w kupno/sprzedaż to niech zamawia przesyłki za pobraniem lub za pobraniem i z możliwością sprawdzenia przesyłki i nikt nikogo nie zrobi w balona bo płacisz przy odbiorze ze sprawdzeniem co dostałeś.

A tu ten co wziął kasę i każe czekać prawie rok na jej zwrot, ma jeszcze tupet żeby coś pisać na tym forum i mieć jakieś żale, że ludzie na nim psy wieszają. Biedaczek :D hahahaha !!

 

Jak koleś zainkasował 550zł i zwrócił 350zł , to nadal zgłoszenie dotyczy oszustwa na kwotę 550zł, bo takiej kwoty tyczyła się umowa kupna sprzedaży. Telefon na Policję jest bezpłatny i nic nie kosztuje zadzwonienie i zapytanie co w takiej sytuacji należy zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie na policję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez wkrecili wałek kupiłem orienta i zero kontaktu co do zaginiecia na poczcie to wiem ze jak ja wysłałem priorytet polecony i zaginoł to mimo to ze nie ubezpieczone to poczta wypłaciła mi pieniadze jakich zaządałem prawda ze dziwne? ale serio musiałem tylko pokazac pokwitowanie przesyłki na wzrot kasy czekałem 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez wkrecili wałek kupiłem orienta i zero kontaktu co do zaginiecia na poczcie to wiem ze jak ja wysłałem priorytet polecony i zaginoł to mimo to ze nie ubezpieczone to poczta wypłaciła mi pieniadze jakich zaządałem prawda ze dziwne? ale serio musiałem tylko pokazac pokwitowanie przesyłki na wzrot kasy czekałem 2 tygodnie

 

Przy przesyłce poleconej poczta w razie zaginięcia zwraca do 10 krotności wartości nadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesyłce poleconej poczta w razie zaginięcia zwraca do 10 krotności wartości nadania.

 

Nie wartości nadania tylko 20 krotność ceny przesyłki poleconej ok 100 coś złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wartości nadania tylko 20 krotność ceny przesyłki poleconej ok 100 coś złotych

 

Poszukałem i przy liście poleconym jest to 50-krotność opłaty pobranej za potraktowanie przesyłki jako poleconej + kwota jaką wydaliśmy za nadanie listu poleconego.

Czyli obecnie zwykły list kosztuje 1,60 zł, a polecony 3,80 zł więc opłata za to że list jest polecony wynosi 2,20 zł x 50 = 110 zł + kwota nadania listu

 

Za utratę paczki pocztowej poczta wypłaca 10-krotność opłaty pobranej za jej nadanie + kwota jaką wydaliśmy za nadanie paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś ruszyło się w tym temacie? jest jakiś finał?/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu mógłby napisać jaki był finał sprawy.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu mógłby napisać jaki był finał sprawy.

Witam, 

przepraszam ale w temat nie zaglądałem od czasu ostatniego postu. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło nie spłacił całości tylko część. Uznałem, że lepiej odzyskać te część niż nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę archeologiem, zgłosił chęć zakupu ode mnie zegarka kolega negatywny bohater tego wątku.

I tak mnie zastanawia czy warto z takim klientem robić interesy i ewentualnie czego można się spodziewać.

Macie jakieś doświadczenia lub przemyślenia tak na przyszłość i dla potomności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć tylko uwagę, że kolega milczał od stycznia 2013 roku...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to zwróciłem uwagę.

Dzięki za odpowiedź.

Ale jeszcze nawiązując do tematu sprzedający nawet jak wyśle wszystko jak należy też jest narażony na nieuczciwość kupującego.Jak się bronić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przelew całości kwoty na Twoje konto, potem wysyłka...Chyba, że czegoś nie rozumiem... :blink:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego zwrotu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetyczna sytuacja kupujący odbiera paczkę,uszkadza zegarek i potem twierdzi że taki do niego dotarł, pudło nieuszkodzone.Tak mnie jakoś naszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano robia teraz tak ... dostanieasz ba PW, żeby nie szkolić nowych złodziei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.