Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Rozmiar zegarka garniturowego. Jaki preferujecie ??

Jaki rozmiar zegarka garniturowego preferujecie ?  

118 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pod mankiet mam Sea-gulla m198s- taki wypaśny chiński homar JLC, na ciemnoczekoladowym aligatorze Diloya- 37 mm- komponuje się genialnie, mimo, że mam 19,5 cm nadgarstek i na codzień nosze 42- 45 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Obwód nadgarstka - 18,5 cm. Jules Audemars ET o średnicy 41 mm leżał idealnie. IWC Portuguese na kalibrze JLC był dla mnie już zbyt mały - średnica 36 mm. Portofino o średnicy 38 mm też nieszczególnie. Dla mnie więc najlepsza średnica koperty to 39 mm - 41 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 37-38 jest w sam raz- omega constelation jest troche mala (34mm) ale za duze za bardzo sie rzucaja w oczy, a to ma byc dyskretny urok, kto sie zna i tak podejrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 35 garniturowiec to jest zegarek który nie powinien się rzucać w oczy tego wymaga skromność i elegancja .

o ile przejdzie to w nurkach to klasyk powinien zostać klasykiem.

 

 

ewolucja zegarkowa bardzo szybko poszła w stronę średnicy i nie stoi za tym nic innego jak potrzeba rynku czyli chęć pokazania się z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt też z forumowiczów nie poruszył. tematu grubości. Dla mnie max 10mm

No właśnie. Na co zwróciłem uwagę- japońska strona Seiko podaje ZAWSZE grubość zegarka i ciężar, nie podając średnicy. Zupełnie inaczej jak u Nas. Ale czasem myślę, czy oni nie maja racji -podają istotniejsze parametry. Jeśli chodzi o grubośc - różnie to wygląda, bo czasem szkiełko jest wypukłe i wtedy nawet 11,5 mm też daje radę. Myślę, że 37-39 to idealny rozmiar. Miałem SARBa31 i te 36mm było trochę za małe. 41 i większe są dla pilotów.

A co sądzicie o podłuznych zegarkach do garnituru? Mam na myśli tonneau. Te zegarki jakby zniknęły, mniej ich widzę, a bardzo mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o podłuznych zegarkach do garnituru? Mam na myśli tonneau. Te zegarki jakby zniknęły, mniej ich widzę, a bardzo mi się podobają.

 

Ja też lubię kwadratowe i prostokątne koperty!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferuję 34-36mm, max 38mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferuję 34-36mm, max 38mm.

 

Filip a jaki masz nadgarstek?,Wiem,że to nie jest adekwatne,do wyglądu zegarek/nadgarstek.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 17cm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

38-39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co sądzicie o podłuznych zegarkach do garnituru? Mam na myśli tonneau. Te zegarki jakby zniknęły, mniej ich widzę, a bardzo mi się podobają.

 

Ja też uważam, że w takim kształcie, podobnie zreszta jak prostokątne czy kwadroatowe, o ile sa delikatne,bez zbędnych bajerów i nie za masywne to jak najbardziej pasuja do garnituru. Sam zreszta jednego Eposa "beczułeczkę" do garniaka noszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o podłuznych zegarkach do garnituru? Mam na myśli tonneau. Te zegarki jakby zniknęły, mniej ich widzę, a bardzo mi się podobają.

 

Moim zdaniem tonneau czy kostki są stworzone do garnituru czy smokingu.

Osobiście szaleję za kostkami :P Są takie....zamknięte- sam nie wiem, ale je lubię.

I wcale nie zniknęły ;)

Breguet Heritage:

post-34219-0-99625800-1359231319.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kiedyś też miałem Eposa tonneau, był to bardzo ładny zegarek, ale jakoś pochopnie sie go wyzbyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy sie do tego przymierzałem bo de facto rzadko go nosze. Ale jak za kazdym razem brałem go w ręce żeby porobic zdjęcia i wrzucić na bazarek to jakos trudno było mi sie z nim rozstać i takim sposobem jest u mnie juz kilka lat i pewnie nadal pozostanie :) Przychodziły i odchodziły kolejne a ten kurcze jakoś sie kurczowo mnie trzyma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem od 33-39 mm, sam mam 17,5 cm i nie wyobrażam sobie do garnituru zakładać większego, kiedy ostatecznie już tak się ubiorę (czyli raz na rok). Wtedy zakładam Rakietę 35-36 mm na stosunkowo cienkim werku 2209.

Ale jeżeli miałbym łapę jak bochenek chleba, a nadgarstek jak, nie wiem...baleron :D, to pewnie nie miałbym skrupułów założyć np 42 mm, bo jako dodatek do stroju, to nie chodzi o rozmiar zegarka tylko proporcje. Średnica jest względna, ważna jest grubość (a w zasadzie cienkość).


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadgarstek 16,5cm więc rozmiar dla mnie to od 35 do 38mm max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 39 mm na mój suchy nadgarstek ;).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście ok. 41 mm ale to wszystko zależy od obwodu nadgarstka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 38 to maksimum, dlatego oddałem głos na 36-37. Chyba się starzeję bo coraz bardziej podobają mi się mniejsze zegarki  :)


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem dwie opcje w przedziale od 36-39mm. Więcej bym nie przełknął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dla mnie optimum to 38-39mm, ale ponieważ bardzo lubię swoją Stowę MO (41mm), dlatego daję głos na przedziały od 38 do 41mm ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory nadgarstek, 41 mm wygląda dobrze, ale ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie w stronę mniejszych rozmiarów.

Zaznaczam przedział 36-41, wybaczcie tak duży rozrzut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój nadgarstek 40mm w sam raz,czasami zakładam Atlantica o mniejszej

średnicy i też jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.