Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robroy01

ingersoll???

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

ktoś coś wie o tej firmie??

bo zegarki całkiem ,całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana i stara marka przejęta przez Chińczyków.

Podobno można trafić na całkiem dobrze wykonane zegarki, wszystko zależy od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, jak pisze kolega powyzej. Skusilem się jakis czas temu na jeden z modeli. Jakosc pozostawiala wiele do zyczenia.

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takiej sytuacji z jakich lat ew.kupić zegarek?Skoro czajna przejeła firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To trudne pytanie bo zegarki raczej mało dostępne stacjonarnie. W sieci można zobaczyć ich sporo ale póki nie zobaczy się go osobiście to trudno coś powiedzieć o jakości. Ja osobiście widziałem je kilku krotnie i muszę przyznać że zegarki mają nietypowy desine. Sporo modeli ma otwarte cyferblaty by było widać mechanizmy. Uważam że ich jakość wcale nie jest zła bo trudno szukać tego typu zegarków w innych markach za podobne pieniądze. Oczywiście że np. Tissot czy Certina będzie w tym wypadku bardziej trafnym zakupem. Ale nie znam innej marki która oferuje u nas takie zegarki, znaczy tak wyglądające a przy tym nie kosztujące po kilkadziesiąt tysięcy. Na forum jest dużo osób które jeśli firma jest mniej znana albo co gorsza przejęta przez chińczyków albo Hiszpanów to mają raczej mieszane uczucia albo wręcz krytykują markę. Wystarczy wspomnieć o starej znanej firmie Eterna, Obecnie właścicielem też są Chińczycy. Przede wszystkim zegarki Ingersoll należy obejrzeć, są dość duże i te z dość dużą ilością zdobień wyglądają z bliska tandetnie. Bardziej klasyczne za to są dość ładne i całkiem dobrze wykonane. Niestety trudno mi wypowiedzieć się co do ich trwałości. Stare modele też raczej ciężko u nas dostać bo to firma mało popularna w Polsce. Więc decyzje najlepiej podejmować samemu. Ja oczywiście zawsze polecam marki bardziej znane i dostępne u nas. Przede wszystkim ze względu na ich łatwość w serwisowaniu i dostępność części zamiennych a także osób które umieją je serwisować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ich dwa zegarki, automaty, jeden to model Pawnee (kalendarz dzień, miesiąc, nazwa dnia + fazy księżyca) i drugi Indian SL. Powiem tak, jak za te pieniądze to rewelacyjne zegarki. Oba kupiłem używane i jak na razie spisują się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden.Skusiłem się zakupem gdyż cena była dobra a i sam zegarek niczego sobie. Posiadam go już kilka miesięcy i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takiej sytuacji z jakich lat ew.kupić zegarek?Skoro czajna przejeła firmę.

Jak będziemy patrzeć na firmy które przejął rynek chiński to się niedługo okaże,że mamy do wyboru tylko kilka marek z najwyższej półki a na takie zegarki nie każdy może sobie pozwolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma i muszę przyznać, że wygląda bardzo ładnie i solidnie, kupił w stanach z tego co kojarzę i nie za wielkie pieniądze, bo tylko 70 usd :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czajna przejeła firmę.

 

A Eternę byś chciał posiadać?

Bo od paru miesięcy też chińska ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w ubiegłym roku zegarek Ingersoll Benton (http://www.chrono24.pl/ingersoll/benton-in1220bk-herrenuhr-automatik--id2211461.htm), wydany z okazji 120 lecia firmy - od paczki przyjaciół, którzy to zrzucili się aby kupić mi "fajny" zegarek w przystępnej cenie, wiedząc o moim hobby i o fakcie, iż kolekcjonuje zegarki, głównie vintage ale tych nowszych też mam parę sztuk a wiadomo było, że taki nowy zegarek, który by mnie interesował był cenowo nie osiągalny a na zegarkach vintage zwyczajnie się nie znają :)

 

Z paru względów padło akurat na Ingersoll'a...

 

Powiem tak: generalnie zdecydowana większość zegarków tej marki wygląda bardzo okazale - kwestia gustu - ale niekoniecznie jest to komplement :)

 

Są bardzo duże, masywne i czasem "przedesign'nowane" ale trzeba podkreślić jedną bardzo ważną kwestię - trudno o inną markę, która oferuje mechaniczne zegarki z tak dużą ilością komplikacji, z tak nowoczesnym design'em i w tak atrakcyjnych cenach!

 

Nawet "tańsi" producenci szwajcarscy, których zegarki już liczą się w świecie za każdą dodatkową komplikację podnoszą cenę zegarka o kilka tysięcy złotych...a aby dostać markowy zegarek z takimi "natłokiem" komplikacji jaki posiadają Ingersolle to zdecydowanie trzeba by myśleć o kwocie 10 k -20 k wzwyż....

 

Wykonanie zegarków jest naprawdę niezłe, z dbałością o detale, z całkiem przyzwoitych materiałów...kwestia wyglądu to już kwestia gustu są modele klasyczne i proste i są bardzo "finezyjne"

 

Na pewno jest to dobry wybór dla początkujących amatorów czasomierzy lub dla osób, które chcą mieć zegarek z funkcjami na które w przypadku firm z piramidy prestiżu zwyczajnie chwilowo ich nie stać...

 

poza tym warto dodać jeszcze jedno - wszystkie zegarki produkcji Ingersolla są mechaniczne !

 

a to duży +

 

Zegarki warto przed zakupem zobaczyć na żywo, faktem jest, że nie ma zbyt wielu sklepów, które oferują tą markę ale np. w Katowicach w SCC mają przedstawicielstwo i kilkanaście modeli w ofercie...

 

Reasumując: Nie są to na pewno zegarki tak prestiżowe jak szwajcarskie czy niemieckie ale wstydu moim zdanie nie przynoszą a wręcz niektóre wpadają w oko i przyciągają wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli warto i nie warto, można różnie trafić tak? tylko czy warto w moim przypadku inwestować 500 zł w ta firmę czy nie lepiej citizena używanego za tą kasę kupić? albo certine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli warto i nie warto, można różnie trafić tak? tylko czy warto w moim przypadku inwestować 500 zł w ta firmę czy nie lepiej citizena używanego za tą kasę kupić? albo certine?

 

Co do Citizena nie ma zdania - choć to dobre zegarki ale nie moja bajka....

 

ale Zdecydowanie bardziej wolałbym Certinę...tyle, że za 500 zł nie kupisz nowej, mechanicznej Certiny...

 

i to jest właśnie główna zaleta Ingersoll'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Citizena nie ma zdania - choć to dobre zegarki ale nie moja bajka....

 

ale Zdecydowanie bardziej wolałbym Certinę...tyle, że za 500 zł nie kupisz nowej, mechanicznej Certiny...

 

i to jest właśnie główna zaleta Ingersoll'a

nie wykluczam używanego zegarka, używanych Certiny kilka widziałem, tyle że 5 lat to dla Certiny dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Certiny, w miarę zadbanej i serwisowanej - 50 lat to niewiele....

 

a po 5 jest ledwie dotarta :)

 

wszystko kwestia w jakim stanie uda Ci się upolować egzemplarz...i czy chcesz z nowszej serii czy jakiś vintage...

 

mnie udało się ostatnio doradzić zakup koledze Certiny DS w automacie i na bransolecie na ETA 2824-2 za 600 zł na aledrogo...

 

wymagała wprawdzie nieco pracy ale po czyszczeniu, serwisie i polerce wygląda jak nowa a kolega szczęśliwy na maxa...

 

grunt, żeby mechanizm był sprawny, nie zalany i czysty...kopertę jak jest stalowa to zawsze da się poprawić...i aby tarcza była w jak najlepszym stanie...

 

da się upolować perełki....ja lubię starsze zegarki....może rozejrzyj się też za starszymi Certinami...

 

z nowych modeli, mam Certinę DS 1 LE i mogę polecić z pełną odpowiedzialnością...ale to już większy koszt niż 500 zł...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

certina z tej aukcji http://allegro.pl/certina-ds-pilot-c-541-7159-42-61-i3400026318.html

a może mógłbyś polecić inne modele używane które mogą być w cenie ok 500-550 zł?

jeszcze rozglądałem się za tissotem prc 200 był nawet ciekawy, ale czytałem że dużo podróbek jest a sprzedający nie miał nic oprócz zegarka

ale wyczaiłem takiego tissota http://allegro.pl/sportowy-zegarek-tissot-t-race-licytacja-jak-nowy-i3409037131.html

nie muszę być to zegarki bardzo klasyczne mam mam 26 lat i nie boję się ciekawego designu ;) tylko kwotę mam trochę małą.

Zawsze są zegarki fashion Diesla, ale chyba lepiej na rece wygląda bardziej stonowana certina czy tissot niż jakiś przybajerzony Diesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu "pozbywam" się kwarców...od nich zaczynałem a w tej chwili nie mam już ani jednego :)

 

miałem PRC 200, to jest akurat fantastyczny zegarek, sprzedałem mój kilka miesięcy temu....

 

fakt - jest dużo podróbek ale gdyby udało Ci się trafić oryginał to myślę, że byłbyś zadowolony...tylko, że oryginał w cenie 500 zł to wyłącznie używany...i to raczej będzie ciężko...

 

700-800 zł to już prędzej....

 

miałem też Tissot'a T-tracx...również bardzo fajny...ogólnie Tissot robi porządne zegarki...z resztą Certina i Tissot to ta sama grupa, te same mechanizmy...

 

Reasumująć : Wszsytko lepsze od Diesel'a ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu "pozbywam" się kwarców...od nich zaczynałem a w tej chwili nie mam już ani jednego :)

 

miałem PRC 200, to jest akurat fantastyczny zegarek, sprzedałem mój kilka miesięcy temu....

 

fakt - jest dużo podróbek ale gdyby udało Ci się trafić oryginał to myślę, że byłbyś zadowolony...tylko, że oryginał w cenie 500 zł to wyłącznie używany...i to raczej będzie ciężko...

 

700-800 zł to już prędzej....

 

miałem też Tissot'a T-tracx...również bardzo fajny...ogólnie Tissot robi porządne zegarki...z resztą Certina i Tissot to ta sama grupa, te same mechanizmy...

 

Reasumująć : Wszsytko lepsze od Diesel'a ! ;)

 

tutaj może bym coś wynegocjował http://allegro.pl/zegarek-tissot-prc-200-i3402866038.html ale bez pudełka i papieru to trochę strach czy to org

 

dzięki za odpowiedź cierpliwie będę szukał na razie stać mnie na kwarc z tych dwóch marek o których pisałeś wyżej

 

Ingersolle też są ciekawe, tylko czy za jakiś czas sprzedadzą się za rozsądną cenę aby wymienić na coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, "Ingersoll" powstał w Ameryce, w ostatnich latach 19. wieku. Bracia, założyciele firmy, chcieli wyprodukować dobry zegarek do 100 USD. I chyba się im to udawało.

 

Tutaj historia firmy:

 

http://www.ingersoll.info.pl/index.php?id=home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Certiny, w miarę zadbanej i serwisowanej - 50 lat to niewiele....

 

a po 5 jest ledwie dotarta :)

 

Weź tylko pod uwagę że 50-cio letnia Certina a dzisiejsza Certina to dwie różne sprawy są... Ja tam nie jestem fascynatem "szwajcarskich" składaków na ETA i pochodnych, - jeśli już doradzałbym komuś zakup "szwajcara" to tylko takiego w którym mechanizm jest autorstwa producenta podpisanego na tarczy - a takie zegarki zaczynają się na określonym poziomie cenowym.

 

Moim zdaniem za przyzwoite pieniądze można kupić świetnego "japończyka" z własnym mechanizmem... w razie problemów dostępność części i cena naprawy Orienta czy Seiko nie powinna przysporzyć problemów.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te zegarki w necie; kuszą mnie komplikacje w niskiej cenie.

Ale Jezu, jakie to są potwory. Gracja puszki sardynek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj prawdziwych Chińczyków z Chin. dostaniesz to samo, ale taniej ;) Choć stylówa będzie podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hrabia co masz na myśli pisząc "prawdziwy Chińczyk z Chin"? Ingersoll nie jest dość chiński? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.